Alev Alatlı'dan Erdoğan'a: George Orwell Sizi Ayakta Alkışlardı!

 > -

Alev Alatlı Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri, töreninde konuştu: "Bugün George Orwell olsa sizi ayakta alkışlardı. O yetmez Daniel Defoe de kalkar o da alkışlardı..."

Edebiyat alanında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü'nü alan Alev Alatlı yaptığı konuşmada Gezi eylemlerine katılan  gençleri sokağa dökmek için bazı yazarların provokasyon yaptıklarını iddia etti ve   "Bir kalem darbesi ile atar ergenleri sokağa döken yazarın yaptığı helal değildir" dedi.

"ORWELL SİZİ AYAKTA ALKIŞLARDI"

Alatlı konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: "Dünya 5'ten büyüktür. Beynelmilel medya kartellerinin, muhtelif strateji uzmanlarının nadan dünyalarından büyüktür. Sayın Cumhurbaşkanım siz ve ekibiniz dünyadaki  bugün 1.5 milyon Suriyeli'ye kapılarını açtığınız için tarih sizi ayrı bir yere yazacak. Dünya 5'ten büyüktür dediniz ve tüm oligarkları boşa çıkardınız. Bugün George Orwell olsa sizi ayakta alkışlardı. O yetmez Daniel Defoe de kalkar o da alkışlardı. Sizin sahici dostlarınız sanatçılar ve edebiyatçılar arasındandır. Yükselen trendlerle beraber yükselmekten imtina eden ve çoğu kez onlara rağmen yükselen bağımsız yazar arkadaşlarım, sanatın, edebiyatın muhasebeleştirelemeyeceği bir düzeni özleyen edebiyatçılar ve tabi başta bu ödülü bana layık gören zat-ı aliniz ve ekibinize teşekkür ediyor ve bu çatı altına olmaktan çok multu olduğumu söylemek isterim."

İleri Haber

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir