Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi İçin Yapılan 1.7 Milyon Liralık Giriş Kapısı Tepkilerin Odağında

10PAYLAŞIM

Kütüphanelere, bilimsel çalışmalara ayrılmayan bütçeler mevzu inşaat olunca nasıl da bulunuyor...

Pandemi döneminde öğrenciler kampüslerinden uzakta kalırken birçok öğrenci imkansızlıklar nedeniyle uzaktan eğitimden bile mahrumken bir israf haberi de Alanya'dan geldi.

Sözcü'nün haberine göre Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi giriş kapısı için yaklaşık 1.7 milyon lira harcamaya hazırlanıyor.

Yine habere göre yerleşke girişine yapılacak tek bir kapı için 11 Haziran 2021'de sözleşme imzalandı. Kapının 3.5 ayda bitirilmesi planlanıyor. Yerleşke girişine yapılacak çift çerçeveli ve iki bölmeli kapıda ince esnek doğal taş panel kaplama kullanılacak, koyu füme mermer ve çift başlı kartal figürü de konulacak. Ayrıca kapının güney cephesine güvenlik kulübesi de yapılacak.

Geçmişte de bazı üniversiteler bu israf kapılarına milyonlar harcamıştı.

İhale sosyal medyada da gündemdeydi.

👇

👇

👇

👇

👇

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
reshontheway

1.7 milyona kaç tane öğrencinin projeleri kuluçkadan start up'a geçerdi, kaç öğrenciye patent, tasarım ya da modelleme desteği verilirdi. Dünyanın en iyi 100 üniversitesine bakın hemen hemen hepsi 200-300 yıldan fazladır aynı yapılarda aynı binalarda devam ediyor. Ama bina içlerine girince laboratuvarları, bilim merkezleri hayranlık uyandırıcı. Şekilcilik, yolsuzluk, adamcılık, liyakatsızlığın girmediği yer kalmadı.

kelebegin-bir-gunu

israf bunlarda gösteriş bunlarda haram bunlarda kul hakkı yemek bunlarda vatan kahramanına ihanet bunlarda vatan toprağını satmak bunlarda insan düşmanlığı bunlarda doymadılar doymadılar

jord

alti ustu kapi amk 17 milyon ya, o kadar insan intihar ediyor, cocuklar ayakkabisiz geziyor, amk ne kadar vicdansiz oldu lan bunlar..

Görüş Bildir