2.5 Yıl Para Biriktirip Aldığı Bilgisayarı İade Etmek Zorunda Kalan Gencin Yürekleri Dağlayan Yorumu

3.2bPAYLAŞIM

Ah be çocuk, inan senin gibi binlercesi var bu ülkede...

Kim ne derse desin günümüzde teknolojik ürünlere kolayca ulaşmak çok zor. Diğer ülkelerdeki insanların kolayca ulaştığı bilgisayara bile oradan buradan kısıp günlerce hesap yaparak ulaşabiliyoruz.

Örneğin Türkiye'de çok sıradan, pek bir albenisi olmayan bir araca bile kredi çekip yıllarca da o krediyi ödeyerek sahip oluyoruz fakat Amerika'da yaşayan bir genç 18 yaşına girdikten sonra çok kısa bir süre çalışıp kazandığı parayla araba sahibi olabiliyor. 

Biz burada bir bilgisayar için bile kredi çekiyoruz, yıllarca para biriktiriyoruz.

Bir alışveriş sitesine yorum yapan bu genç arkadaşımız da tam 2.5 yıl biriktirdiği parayla istediği bilgisayara kavuşmuş. Kavuşmuş kavuşmasına ama daha bilgisayarın tadını çıkaramadan annesi işten çıkarılmış. Bu nedenle de o istediği bilgisayarını iade etmek zorunda kalmış.

Gencin anlattıkları, komşusuna mahcup oluşu, burukluğu hepimizin yüreğini dağladı...

Yeniden bilgisayarına kavuşması için de insanlar seferber oldu. Bir kullanıcı da LinkedIn üzerinden Monster Notebook CEO'su İlhan Yılmaz'a ulaşarak gündem olan bu durumdan bahsetti.

Ardından da bilgisayar markası Monster Notebook, Twitter hesabından gence ulaşıp bilgisayarını ileteceklerini duyurdu.

Yorumlarda buluşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yurailetisim

YU-RA iletişim - Konak, 896. Sk No:2, 35670 Konak/İzmir - 0 555 327 32 71 - 0 232 489 28 90 - iphone, xiaomi, samsung, lg, huawei telefonlar hakkında bilgilendirme, ikinci el bilgisayar ve cep telefonlarınızın alım satım, tamir, teknik servis işleri, pil değişimi, kapak değişimi, kılıf değişimi işleriniz için mağazamızda sizleri bekliyoruz.

oneydiyo

Avrupalı Amerikalı ergenlerin haftalığıyla alabildiği laptop gibi zaruri bir ihtiyaç, ülkede lüks sayılıyor, sadece zengin zümre alabiliyor. Sende çıkıp "şu kadar ülkeye bu kadar yardım yaptık" diye övünüyorsun. Eğer bir cehennem varsa kadro gözümde şekillenmeye başladı. Sanıyor musunuz ki sadece sapıklar, hırsızlar, katiller cehenneme gidecek? Bunlara yol verenlerde orada yerini alacak.

semih-kurnaz

Maalesef şartlar kötü ama bu çocuklar için firma bilgisayarı onlara hediye etti. Konunun üzerinden 2 hafta falan geçti.

Gizli Kullanıcı

kafanız karışmasın yorumun tarihine aldanmayın. Trendyolda yorum düzenlediğinizde her zaman ilk yorum yaptığınız tarih sabit kalır

hikmet-ak

Bu ülkede dilencilik her zaman işe yaramıştır. Bu bilgisayarı alıp iade edemeyecek kadar geçim ıkıntısı çeken öğrenciler ne olacak?

Gizli Kullanıcı

123

zoruoynayan

bu yorumdan nasıl dilencilik sonucuna vardınız hayal dünyanız pek basitmiş hocam :)

ercan-gundogdu

9 yıl önce fotoğraf makinası almak için para biriktirmeye başladım . hesaplarıma göre 2 - 2.5 yılda alıyordum . sonra dolar çıkmaya başladı . otomatikman hesap 1 yıl daha şaştı . tam yaklaşmışken hoop dolar yine çıkmaya başladı . 1yıl daha ekledim . derken 2 yıllık hesap oldumu5 yıl ... ha asında o 5 yıl 8 yılı bulurdu ama spot makina aldığım için aradaki farkı kapattım . garantisiz güvencesiz olarak . neyseki 5 yıldır hala benimle kendisi ama bu seferde lens almak için çileler çektim . ama hala alamadım ... baştan sona doğru söylüyorum .

Görüş Bildir