'Okula Çağrılan Ambulansı Geri Gönderip Cansel’i Revire Kapatmışlar'

 > -

Öğretmeni tarafından tecavüze uğradığını arkadaşlarına ve öğretmenlerine anlattıktan sonra hayatına son veren lise öğrencisi Cansel K.'yı intihara götüren sürecin detayları basına yansımaya devam ediyor... Hürriyet gazetesine konuşan ailesi okulu suçluyor ve haykırıyor: 'İmajları batsın. Tecavüz alçaklığına göz yumdular!'

Hürriyet’ten Güldan Aydın'a konuşan Cansel’in teyzesi okulu olayı örtbas etmekle suçlayarak 'Öğrenciler 5 dakika geç kalsa arayan okul, o gün annesini aramadı. Neden, neden?' diye soruyor ve ekliyor: 

 “Cansel, ertesi gün, yani 15 Şubat Pazartesi müdür yardımcısı ile rehberlik öğretmenine olayı anlatıyor. Ne yaptılar peki? Hiç! Yavrumuz okulda baygınlık geçiriyor yaşadığı kabusun etkisiyle. İdare çağrılan ambulansı gönderip revire kapatıyor. ‘Meşhur’ okulun idarecileri de o öğretmen kadar suçlu. Cansel haber verdiği halde tecavüzü örtbas ettiler. Okulun imajı batsın. Tecavüz alçaklığına göz yumdular.”

Cansel'in İntiharı Meclis Gündeminde: 'Olayın Üzerinin Kapatıldığı İddiası Doğru mudur?' - onedio.com
Cansel'in İntiharı Meclis Gündeminde: 'Olayın Üzerinin Kapatıldığı İddiası Doğru mudur?' - onedio.com

Ailenin avukatı: 'Kimse arkasına güvenmesin'

Ailenin avukatı Kamil Avşaroğlu ise “Sorumluların en üst sınırdan ceza alacaklarına inanıyorum. Öğretmen suçunu karakolda inkar, savcılıkta itiraf etmiş. Davaya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da müdahil. Kimse arkasına güvenmesin” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir