Ne Kadar da Fenomen Bir Baba! Ünlülere Özenerek Çalıştığı İnşaattan Fotoğraflar Atıp Meşhur Olan Adam

-
Abone ol

Influencer'ın anlamını kızından öğrendikten sonra bu işin statü veya para ile ilgili olmadığını gösteren Omar açtığı Instagram profiliyle kendisini kanıtladı.

Geçtiğimiz günlerde, Omar isimli bir baba kızına influencer'ın ne anlama geldiğini sordu. Kelimenin anlamını açıklayan kızına "Şşş, o iş bende" dedi.

Çok geçmeden kendine @justaconstructionguy isimli bir hesap açtı ve günlük hayatından kesitler paylaşmaya başladı.

Bored Panda'ya göre, ilk postunu 4 Mayıs 2019 tarihinde yaptı ve yaklaşık olarak 1 ay sonrasında 333.000 takipçisi oldu.

Yaklaşık olarak 10 yıl öncesine kadar influencer piyasası üst düzey ünlülerden ve birkaç bloggerdan ibaretti.

Taylor Lorenz'in the Atlantic'e söylediği gibi, ilk Instagram kullanıcılarının özel bir görünümü vardı: Parlak duvarlar, özenle hazırlanmış latteler, avokado tostları...

Şimdi ise platform, aylık 1 milyar kullanıcısıyla büyümeye devam ediyor ve bu durum kuralları da değiştirdi.

Estate Five ajansının yardımcı yöneticilerinden biri olan Lynsey Eaton "Influencerlar eskiden, 'Bu benim tarzım değil' diyerek belli ışık açılarında çekilmiş fotoğraflarını paylaşırlardı. Genç nesiller için bu kural geçerli değil" dedi.

Y jenerasyonu, profesyonel kameralarla fotoğraflarını çekti ve fotoğraf editleme konusunda ustalaştı. Daha sonrasında gelen jenerasyon ise, akıllı telefonlarından çektikleri fotoğrafları direkt olarak paylaşmaya başladı.

Örneğin; 22 yaşındaki influencer Reese Blutstein, giydiği garip kıyafetlerle çektiği fotoğrafları hiç filtre kullanmadan paylaşmaya başladı ve 1 yıl içinde 238.000 takipçiye ulaştı.

Reese, aynı fotoğrafları iki kere paylaşmaktan ve diğer kullanıcıların alaycı tavırlarından çekinmedi. Influencer, "Yaptığım paylaşımlar profilimi nasıl mahvedecek diye düşünmüyorum" dedi ve bu konu üstünde çok fazla düşünmediğini, eğer bir fotoğrafı beğendiyse direkt paylaştığını ekledi.

Ve bu, tüm sektörün yöneliminin değişim sebeplerinden birisi oldu. Eskisi gibi yapılan paylaşımlar, artık insanlara kurguyla yaratılmış hissi verdiği için bu gitgide beğenilmemeye başlandı.

Zaten Instagram ve gerçek hayat fotoğraflarının karşılaştırılmasını daha sık görmemizin sebebi de bu.

Omar'ın hesabının oluşturulmasının temel sebebi de aynı diyebiliriz. Bir yandan da yaptığı paylaşımlar sayesinde trendlerdeki en çok dikkat çeken örnekleri de görmek mümkün.

Kendisini destekleyen diğer kullanıcıların yorumları da gecikmedi...

"Kendisi olmak istediğim kişi. (Güçlü, komik, sarılar içinde de mükemmel)."

"Evet evet...ama cildini hangi ürünlerle temizliyor ve ürün tavsiyesi ne? Allah kahretsin."

"Zaten influencer denen şey de ne ya?"

"Bence fotoğrafları diğer influencerlarınkinden daha ilgi çekici."

"O benim Keanu'm."

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir