Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

‘Katliam İhalesini Durdurun’ Kampanyası

 > -

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün birçok ilde ayı, kızıl geyik, yaban keçisi, ceylan gibi yaban hayvanlarının avlanması için hazırladığı ihalelerin iptali ve avlanmaların önlenmesi için imza kampanyası başlatıldı.

İmza kampanyası platformu change.org üzerinden Aslı Yanardağ adlı vatandaş tarafından başlatılan kampanyada, mail yoluyla Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve bakanlığa gönderilen dilekçelerle, ‘Av Turizmi katliamdır! İhaleyi durdurun ve katliama son verin’ diye seslenildi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'ne bağlı bölge müdürlüklerince yapılacak ihaleler sonucu Türkiye'nin birçok ilinde 15 ayı, 109 yaban keçisi, 4 çengel boynuzlu dağ keçisi avlanacak...

İhalelerin iptali istenen imza kampanyasıyla ilgili talep şöyle:

“Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na bağlı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nce birçok ilde ‘av turizmi’ adı altında yaban hayvanlarının avlanması için ihale ilanları yayımlanmıştır. Belirlenen tarihler arasında 10 bin + KDV ödeyenler ayı, 6 bin lira + KDV ödeyenler de yaban keçisi vurabilecektir. İhaleler sonucu Türkiye’nin birçok ilinde 15 ayı, 109 yaban keçisi, 4 çengel boynuzlu dağ keçisi avlanacağı açıklanmış ve 21 ilde avlanacak yaban keçisi, yaban koyunu, çengel boynuzlu dağ keçisi, kızıl geyik, ceylan ve melez yaban keçisi sayısı henüz belirtilmemiştir. Yaban hayvanlarının ‘hayatlarını’ ihale konusu haline getirmek ve bu masum hayvanların ölülerinden para kazanmak insanlıkla ve vicdanla hiçbir şekilde bağdaşmamaktadır. İsminin içinde ‘Doğa Koruma’ ibaresi geçen bir kurumun, doğanın çok önemli bir parçası olan yaban hayvanlarını katletmesi, üstelik bundan gelir elde etmesi akıl dışı bir davranıştır. İhalenin durdurulmasını ve yaban hayvanlarının doğal ortamlarında bırakılmalarını talep ediyoruz.”

change.org üzerindeki imza kampanyasına buraya tıklayarak ulaşılabiliyor.

DHA ve Onedio

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir