Görüş Bildir

''Hakan'ın Kredisi Çok Fazla''

Anasayfa > Gündem

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Bayer Leverkusen'in yıldızı Hakan Çalhanoğlu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Bayer Leverkusen ile Atletico Madrid arasındaki karşılaşmayı izleyen Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, önemli açıklamalarda bulundu.

Karşılaşma için stada gelen Hakan Çalhanoğlu'nun babası Hüseyin Çalhanoğlu tarafından karşılanan Fatih Terim, maçı Milli Takımlar İdari Menajeri Şükrü Hanedar ve Avrupa Galatasaray Dernekler Federasyonu As Başkanı Ayhan Yıldız ile birlikte izledi.

Hakan Çalhanoğlu'nun babası Hüseyin Çalhanoğlu, Fatih Terim ile yaptığı görüşmede, 'Sizi Almanya'da görmekten çok mutluyum. Bugün burada maçı izlemeniz Hakan, Ömer ve Arda'ya moral açısından çok büyük katkı sağlayacak. Sizin yaklaşımlarınız Türk futboluna, Türk sporuna, Türk gençlerine çok büyük katkı sağladı. Size saygımız sonsuz' dedi.

Fatih Terim, Almanya ve Avrupa´daki Türk gençleri ile ilgili milli takımlarda başlattığı yeni projesi ve Avrupa’daki Türk futbolcular ile ilgili de konuştu.

Avrupa'daki gençleri izlemek ve milli takima kazandırmanın sosyal sorumluluk olduğunun altını çizen Fatih Terim, ''Bugün Almanya’ya maçı izlemeye gelmemde BL Sportif Direktörü Rudi Voller'in daveti ve Hakan Çalhanoğlu’nun babasının yapıcı yaklaşımlarının olumlu etkisi oldu. Bunun yanı sıra milli futbolcularım Hakan Çalhanoğlu, Ömer Toprak ve Arda Turan'ı izleme imkanı ve Almanya’da yapacağım diğer görüşmelere fırsat yaratması açısından benim için çok güzel bir Almanya ziyareti oldu. Oyuncularımızı yerinde izlemek isteriz. Mümkün olduğunca bunu gerçekleştirmeye gayret ediyoruz. Ülkesine hizmet etmek isteyen, milli takım formasını yürekten terletmek isteyen, becerisi, formu, karakteri ve kişiliği ile bunu hakkeden her oyuncuyu kazanmak bizim gorevimizdir. Tabi milli formanın değeri ve oyuncu tercihleri konusundaki prensiplerimizden vazgeçmemiz de mümkün değil. Ben milli takımda göreve geldiğimde Hakan'a, “Evladım senin milli takımın formasını giymeni istiyorum” dediğimde Hakan hemen milli formasını giydi. Bu nedenle Hakan'nın benim nezdimde kredisi milli takımın teklifini kabul etmeyenlerden, milli formayı giymeyenlerden çok fazla. Insan kaybetmek kolay olan... Bu yüzden sonuna kadar evlatlarımızı kazanmak için gayret etmeye devam edeceğiz'' dedi.

''ALMANYA'YA GELİŞİM KAZANMA AMAÇLI''

Almanya’dan çok uzun yıllardır oyuncu alındığına dikkat çeken Terim konuşmasına şöyle devam etti:

''1990'dan beri Avrupa'da emek veriyoruz. Çok şey gördüm ve yaşadım. Milli takım formasının ilkelerini prensiplerini korumak hepimizin görevi. Ancak olur böyle seyler. Ümit ederim bu gelişimin kazanma amaçlı olduğunu ve her zaman bu amaçla hareket ettiğimizi herkes tarafından biliniyordur. Hakan da, Ömer de, Arda da çağırılır çağırılmaz, oynar oynamaz, o ayrı bir şey. Fakat Hakan'ın milli takım formasını tercih etmesini ayrı değer olarak değerlendiriyoruz.''

Hürriyet

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?