'Dünyayı Başlarına Yıkarız'

 > -
'Dünyayı Başlarına Yıkarız'

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kobani'ye destek eylemlerine tepki gösterdi: Mesele Kobani bahanesiyle çok özledikleri ayaklanmayı gerçekleştirmek. Dünyayı başlarına yıkarız.

Adıyaman'da konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye sınırında olan IŞİD saldırısı altındaki Kürt kasabası Kobani'ye destek eylemlerine eleştirisini şu sözlerle sürdürdü:

"Mesele Kobani değil, mesele Kobani bahanesiyle çok özledikleri ayaklanmayı gerçekleştirmek. Buna yıllarca muvaffak olamadılar, bundan sonra da olamayacaklar. Dünyayı başlarına yıkarız."

"Dağda savaşmak kolay"

Kobani'de sivil kalmadığını söyleyen Arınç şöyle devam etti:

"Orada bin civarında savaşan grubun olduğu söyleniyor. PYD'li silahlılardan da kaçıp Türkiye'ye sığınmak isteyenlerin olduğunu bilsinler. Orada ciddi bir karşılık veremiyorlar. Bekledikleri yerlerden hiç destek gelmedi. Kandil'deki birisinin söylediğini tekrar ben söyleyeyim; 'Biz dağda savaşmasını biliriz, Kobani'de savaşacak durumda değiliz'. Dağda savaşmak kolay; askere, polise, öğretmene, hâkime karşı... Adam kaçırmak kolay ama Kobani'de savaşmıyorlar, savaşamadılar; hiçbir şeye de ihtiyaçları yok. Daha başka şeyler de söyleriz de mahcup olurlar, iş bu kadarla kalsın."

Türkiye'deki Kobani'ye destek eylemlerinde 30'dan fazla kişi hayatını kaybetmişti.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdıyamanBaşbakanBaşbakan YardımcısıBülent ArınçIŞİD
Görüş Bildir