'Cinsel İstismar' Önergesine İmza Atan Vekil: 'Kesinlikle Geri Çekmeyeceğiz'

 > -
Abone ol

Meclis'e sunulduğu andan itibaren büyük tartışmalar yaratan ve tepkilere neden olan 'cinsel istismar' önergesini, AKP Milletvekili Ramazan Can 'biz doğru olduğuna inanıyoruz' diyerek savundu ve 'kesinlikle geri çekmeyeceğiz' dedi.

Cinsel istismar önergesi Meclis'e sunulmasının ardından, toplumun büyük bir kesiminden tepki almıştı. Sosyal medya kullanıcıları, hukukçular ve kadın örgütleri önergeyi sert bir dille eleştirmişlerdi. Hukukçular tasarının yasallaşması durumunda zorla evlendirilmelerin önünün açılacağını dile getirmişlerdi.

AKP'nin 'Cinsel İstismar' Önergesine Tepki Yağıyor: #TecavüzMeşrulaştırılamaz - onedio.com
AKP'nin 'Cinsel İstismar' Önergesine Tepki Yağıyor: #TecavüzMeşrulaştırılamaz - onedio.com

Sputnik'te yer alan habere göre; RS FM’de yayınlanan 'Bidebunudinle' programına konuşan AK Parti Milletvekili Ramazan Can 'Türkiye’nin bu kanayan yarasının çözmemiz gerekiyordu' dedi.

AK Partili Can, cinsel istismara ilişkin suçlara dair ağır cezaların AK Parti döneminde yasalaştığını söyleyerek, "Zorla tecavüz, şudur budur doğru şeyler değil. Buradaki hadise evlenme yaşı tutmadığı halde bir evlenme yapılmış bir akit edilmiş düğün dernek kurulmuş, düğüne siyasiler protokol katılmış neticede bu hadiseden bir çocuk meydana gelmiş. Doktorun ihbarı üzerine savcılık devreye girmiş on küsür yıl ceza almış ve kız çocuğu bebeğiyle ortada kalmış. Bunun üzerine bu travmatik duruma karşı bir önlem almamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

'Bu tür hadiselerde vereceğimiz cezalarla çocuğu dağa kaldırmış, tecavüz etmiş alçak sapıklara vereceğimiz cezalar aynı olamaz'

AK Parti’nin bu yasayı çıkarma amacının toplumdaki sorunları çözmek olduğunu söyleyen Can, "Bizim muradımız cinsel istismar suçlarında cezaları artırıp bunları ayırmak. Bizim de çocuğumuz var, Allah muhafaza" yorumu yaptı.

Can, "Önergeyi geri çeker misiniz" sorusuna ise, "Kesinlikle! Biz önergemizin doğru olduğuna inanıyoruz" yanıtını verdi.

Açıklamaların tamamını dinlemek isteyenler için yayın kaydı 👇

Hukukçulardan tasarını yasalaşması durumunda zorla evlendirmelerin önünün açılacağını dile getiriyor

Hukukçulardan Tepki: Tasarı Yasalaşırsa Zorla Evlendirmelerin Önü Açılır - onedio.com
Hukukçulardan Tepki: Tasarı Yasalaşırsa Zorla Evlendirmelerin Önü Açılır - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir