"Bunları Kim Kullanıyor ki?" Demekten Kendimizi Alamadığımız, En Saçma Güzellik Aletleri

-

Kozmetik sektörü geliştikçe ürün çeşitliliği de artıyor. Sadece ürünler değil, ürünleri uygulamak için kullanılan aletlere de her geçen gün yenileri ekleniyor. Peki bu kadar çok ürüne ve alete gerçekten ihtiyacımız var mı? Bu başka bir tartışma konusu ama gerçekten gerekliliklerini sorgulatan makyaj aletlerini inceliyoruz.

1. Oje bulaşması önleyici.

Bunların oje formunda olup tırnak etine sürülenleri, yüzük şeklinde olanları ve fotoğrafta görüldüğü gibi plastik versiyonlar var. Eğer siz de oje sürerken parmağına bulaştıranlardansanız, bu ürün size mükemmel tırnaklar vaat ediyor.

2. Diğer ele oje sürme kontrol aleti.

Bu aracı nasıl tanımlasak bilemedik. Oje sürenler kullanılan elle sürülen (sağlaklar için sol el) ojenin ne kadar mükemmel, diğer elin ise ne kadar kötü olduğunu bilir. Bu aleti iyice kavrayıp sıkarak (!) diğer el için de kolayca kontrolü sağlıyormuşsunuz.

3. Oje tutucu yüzük.

Oje sürerken fırçayı tekrar tekrar şişeye batırmakta zorluk çekenler için düşünülen bu icadın ne kadar işe yaradığı ise tartışılır.

4. Kaş simetri şablonu.

Makyaja önem verenler kaşların eşit ve simetrik durmasının önemini iyi bilir. Yüzde yüz simetrik kaşlar için ölçüm aletleri ve şablonlar var. Örneğin bu aleti burnunuza tutup kaşlarınızı aletin başlangıç noktasına göre boyuyorsunuz ve ideal kaşlar elde ediyorsunuz.

5. Eyeliner şablonu.

Piyasada çeşit çeşit şablon var. Eyeliner çekmek için kaşık, kağıt, bant; denemediği kalmayanlar için bir alternatif. Şablonu doğru tutmaya çalışıp eyeliner sürmek yerine biraz pratik yapmak elinizin alışması için yeterli oysa.

6. Kontür şablonu.

Son günlerde internette olay yaratan bir alet bu kontür şablonu. Yüzüne doğru şekilde kontür uygulaması yapamayanlar için düşünülmüş. Biz daha çok kravat askısı veya ayakkabı çekeceğine benzettik.

7. Rimel bulaşması önleyici.

Rimel sürerken oraya buraya bulaştıranlardansanız, sizin için de düşünülmüş ürünler var.

8. Karıştırma paleti.

Çok da mantıksız bir ürün değil aslında. Ürünleri elinizde, yüzünüzde veya ürün kapağında karıştırmak yerine bileğinize taktığınız bu paletlerde karıştırıyor ve usta bir makyaj sanatçısı gibi hissediyorsunuz.

9. Isılı kirpik kıvırıcı.

Bu üründen ben de almıştım, itiraf edeyim. Pille çalışan bu kirpik kıvırıcının amacı tıpkı maşa gibi kirpikleri ısıyla daha etkili şekilde kıvırmak. İşe yaramadığını söylememe gerek yok sanırım. Klasik metal kıvırıcıları hafifçe fönle ısıtarak daha iyi sonuç alabiliyorsunuz.

10. Ürün dibi sıyırıcı.

Çok faydasız bir icat değil. Bu ince, uzun saplı kaşıklar ürünlerin dibini sıyırmanızı sağlıyor. Böylece pahalı krem ve fondötenlerin hiçbir damlası ziyan olmuyor.

11. Dudak damgası.

Ruj sürmeye üşenenler için düşünülmüş dudak damgaları özellikle Asya'da popüler. Herkesin dudak yapısı oldukça farklı olduğu için ortaya komik sonuçlar çıkmaması açısından normalden küçük olan bu damgaları dudağınıza bastırdıktan sonra parmaklarınızla ruju yayıyorsunuz.

12. Takma kirpik uygulayıcı.

Pek çok kadının takma kirpikleri cımbızla takmasından esinlenen firmalar cımbız benzeri bu ürünü geliştirdi. Kirpikleri bu aletle kavrayıp göz kapağına yerleştiriyor ve bastırarak yapışmasını sağlıyorsunuz.

13. Dudak peelingi fırçası.

Dudaklardaki ölü deriyi soymak için siz hala diş fırçanızı mı kullanıyorsunuz? Bu yöntemin zararlı olduğu konuşulurken pilli dudak peeling fırçaları çıktı.

14. Yüz tüyleri için epilasyon yayı.

Basit bir işkence aleti gibi görünen bu yay ile yüzdeki ince tüyler kolayca ve acılı (aksi mümkünmüş gibi) şekilde alınabiliyor. İki ucundan tutup tüyleri yayın içine sıkıştırıyor ve döndürerek çekiyorsunuz.

15. Parmak makyaj süngeri.

Belki göz altı gibi bölgeler için iyi olabilir ama zaten parmaklarımız varken bir de uçlarına sünger geçirmeye çok da gerek var mı, bilmiyoruz.

16. Silikon makyaj uygulayıcı.

Makyaj süngerleri ve fırçalarının çok ürün emmesinden yakınıyorsanız bu pürüzsüz silikon pedlerle uygulayabilirsiniz. Ancak bunların da izsiz, homojen yayma konusunda çok başarılı oldukları söylenemez.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nurgul-canan-sonmez

bunu hangi çomar hazırladı çoğu günlük hayatta varlar çok kötü hazırlanmış

elif-adak-sop

1.ürünü kullanıyorum çok faydalı

Gizli Kullanıcı

çağımızın para tuzakları youtubeda bol bol çıkar karşınıza fiyatları genelde ucuz olan minik plastik ürünler alırsınız çekmecenizde yıllanır. böyle şeylere para vermeyin gençler bunlara ihtiyacınız yok çoğu vaad ettiği kullanımı sunmaz sunsa bile pratik değildir zaman kaybıdır plastiği kalıptan kalıba sokup sata sata satmaya doymadılar gerçekten çin ortadan kalksa üzülmeyeceğimi çok iyi biliyorum etmeyin alet olmayın

Görüş Bildir