Spotlight'ın Yönetmeni: ‘Bu Filmi, İktidarlardan Hesap Sormaya Devam Eden Gazeteciler İçin Yaptık'

 > -

Sinema dünyasının en prestijli ödülleri olarak kabul edilen 88. Oscar Ödülleri, bu gece Hollywood'daki Dolby Tiyatrosu'nda sahiplerini buldu

Gecede ilk ödülü 'en iyi özgün senaryo' ile Spotlight filminin senaryosuyla Josh Singer veTom McCarthy kazandı. Yönetmen Tom McCarthy ödülü alırken, "Gazeteciler iktidarı hesap verebilir olmaya zorluyor. Bu filmi, iktidardan hesap soran ve sormaya devam eden gazeteciler için yaptık" diye konuştu.

Tom McCarthy'nin hem senaryosunu Josh Singer ile birlikte yazdığı hem de yönettiği film, ABD'deki en eski sürekli olarak kullanılan araştırmacı gazete birimi The Boston Globe'un "Spotlight" takımını konu ediniyor.

Spotlight ekibinin gerçek hikayesinden uyarlanan filmde Mark Ruffalo, Michael Keaton, Rachel McAdams, John Slattery, Stanley Tucci, Brian d'Arcy James, Liev Schreiber, ve Billy Crudup gibi yıldızlar rol alıyor.

Şeytanın Bacağı Kırıldı, Herkes İstediğini Aldı: Tüm Kazananlarıyla 88. Oscar Ödül Töreni - onedio.com
Şeytanın Bacağı Kırıldı, Herkes İstediğini Aldı: Tüm Kazananlarıyla 88. Oscar Ödül Töreni - onedio.com

Spotlight Yarışma Dışı olarak 72. Venedik Uluslararası Film Festivalinde gösterildi. Ayrıca Telluride Film Festivali'nde ve Özel Gösterimle 2015 Toronto Uluslararası FilmFestivali'nde de yer aldı. 88. Akademi Ödülleri'nde 6 dalda aday gösterilen film, en iyi film, en iyi özgün senaryo ödüllerine layık görüldü.

CHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriSinema
Görüş Bildir