Tanklar Ankara'dan Şırnak'a Gidiyor: 'Her İhtimale Hazırlıklı Olmalıyız'

 > -

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait çok sayıda tank ve tank kurtarıcı Şırnak'ın Irak sınırındaki ilçesi Silopi'ye sevk edildi. Savunma Bakanı Fikri Işık, "Türkiye her türlü ihtimale önceden hazırlık yapmak durumunda, bu hazırlıkların bir parçası." dedi. 

28’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı birliklerine ait tank, tank kurtarıcı ve iş makineleri, Ankara ve Çankırı'dan Silopi'ye sevk edildi.

Işık: "Bütün bu gelişmelere hazırlıklı olmak açısından yapılan bir çalışma bu"

Al Jazeera'nin aktardığı bilgiye göre Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, sevkiyata ilişkin, "Bölgemizde önemli gelişmeler var. Bir taraftan Türkiye'nin içerisinde çok ciddi bir terörle mücadele var, diğer yandan da sınırımızın hemen diğer tarafında önemli gelişmeler var. Bütün bu gelişmelere hazırlıklı olmak açısından yapılan bir çalışma bu. Türkiye her türlü ihtimale önceden hazırlık yapmak durumunda, bu hazırlıkların bir parçası." dedi.

Türkiye'nin Irak sınırında yer alan Silopi, IŞİD'e karşı operasyon başlatılan Musul'a en yakın Türkiye ilçesi...

Erdoğan 'Silopi' mesajı vermişti

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, hafta sonunda 29 Ekim resepsiyonunda Türkiye'nin Irak sınır ilçesi olan Silopi'deki askeri güçleri tahkim etmeyi amaçladıklarını söylemiş; Şii grup Haşdi Şabi'nin Telafer kentinde "terör estirmesi" durumunda buna cevaplarının farklı olacağını belirtmişti.

Güvenlik Uzmanı Gürcan: "TSK'nın en donanımlı tugayı"

Eski TSK mensubu, güvenlik analisti Metin Gürcan Twitter hesabından yaptığı değerlendirmede Silopi'ye sevk edilen 28’inci Mekanize Piyade Tugayı'nın TSK'nın en donanımlı tugayı olduğunu ancak bu sevkiyatın bir harekât anlamına gelmediğini vurguladı.

AJT ve Reuters

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir