Samsung'un Teknoloji Müzesi

 > 
8PAYLAŞIM

Samsung'un Teknoloji Müzesi

Samsung'un Teknoloji Müzesi

Samsung, teknoloji tarihindeki gelişmeleri tanıtan dev bir müze açtı. Müzede Apple dahil birçok rakip firmanın teknolojiye kazandırdığı ürünler de sergileniyor.

Samsung, Güney Kore'nin Suwon kentinde 10 bin 950 metrekarelik, beş katlı inovasyon merkezini hayata geçirdi. Aynı zamanda müze görevi gören merkez, yüzlerce yıl öncesine ait icatların yanı sıra Samsung’un tarihi boyunca sunduğu teknolojik ürünleri içeriyor.

Teknolojinin gelişim sürecine göre üç ayrı döneme ait bölümler içeren inovasyon merkezi, Thomas Edison, Michael Faraday ve Alexander Graham Bell gibi tarihi en ünlü mucitlerinin geliştirdiği teknolojileri gözler öne seriyor. ‘Mucitlerin Çağı’ adını taşıyan ilk bölümde, Guglielmo Marconi’nin telsiz telgrafı da dahil çok sayıda buluş sergileniyor.

‘Sanayi İnovasyonu’ adı verilen ikinci bölümde, yarı iletkenler, ekran teknolojileri ve mobil iletişim gibi bilgisayar ve telekomünikasyon sanayisine ait teknolojilere yer veriliyor. İlk cep telefonu ve akıllı telefonun da sergilendiği bölümde, Nokia, Sony, Intel, Sharp ve Motorola gibi rakip firmalara ait ürünler de yer alıyor.

Engadget sitesinin verdiği bilgiye göre, Samsung patent kavgaları devam eden Apple’ın ‘Apple II’ bilgisayarına da müzede yer verdi.

İnovasyon merkezinde yer alan ‘Yaratıcılık Çağı’ adındaki üçüncü bölüm, Samsung ürünleri ve teknolojilerine odaklanıyor. Bölümde, ziyaretçileri bilgilendirmek için Samsung’un yeni teknolojilerinden 180 derecelik Ultra HD (UHD) ekranlar yer alıyor.

Hafta içi her gün açık olan Samsung İnovasyon merkezini gezmek isteyen ziyaretçilerin rezervasyon yaptırması gerekiyor.

Kaynak: Electronista.com|Al Jazeera

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir