Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Öğrendikten Sonra Bir Noktaya 8 Dakika Boyunca Hareketsiz Bakmanıza Sebep Olacak 15 Bilgi

-

Siz nasıl tepki verirsiniz bilemeyiz ama bilgilerin şaşırtıcılığı su götürmez bir gerçek.

1. Gençlerin ilgisini çekmek amacıyla, ABD'deki çoğu halk kütüphanesine oyun konsolları konmaya başlanmış. Herkes bu yöntemi saçma ve aptalca bulup eleştirirken sonuç, kiralanan kitap sayısında gözle görülür bir artış olmuş.

2. Filler, herhangi bir eğitim almadan insanların "elle işaret etme" eylemini anlama yeteneğine sahip tek hayvanmış.

3. 70'lerde ABD'li bir milyarder tarafından denizden değerli madenleri çıkarma amacıyla inşa edilen gemi, aslında CIA'in bir operasyonu için kullandığı bir paravanmış. Gerçek amaç nükleer füze taşıyan kayıp bir Sovyet denizaltısını ele geçirmekmiş.

4. ABD'nin Vermont şehrinde "cadı penceresi" adı verilen bir geleneksel bir mimari unsur varmış. İsmini de cadıların süpürgeleriyle eğimli camlardan geçemediğine dair bir batıl inançtan alıyormuş.

ABD'nin Vermont şehrinde "cadı penceresi" adı verilen bir geleneksel bir mimari unsur varmış. İsmini de cadıların süpürgeleriyle eğimli camlardan geçemediğine dair bir batıl inançtan alıyormuş.
ABD'nin Vermont şehrinde "cadı penceresi" adı verilen bir geleneksel bir mimari unsur varmış. İsmini de cadıların süpürgeleriyle eğimli camlardan geçemediğine dair bir batıl inançtan alıyormuş.

5. Dünyanın en uzun süren araştırması tam 75 yıl sürmüş ve Harvard Üniversitesinde gerçekleştirilmiş. Araştırmanın konusu "Çocukken ev işi yapmanın profesyonel kariyere olan etkisi" imiş...

6. Hitler'in intiharından birkaç gün sonra bir grup Alman, Fransız ve Amerikan askeri, bir Avusturya kalesini savunmak için SS birlikleriyle savaşmış. Bu çatışma, İkinci Dünya Savaşında Almanlarla Müttefiklerin aynı safta yer aldığı tek muharebeymiş.

7. Kirpi ikilemi, kirpilerin dikenleri sebebiyle soğuk havalarda ısınmak için birbirlerine sarılamamalarını anlatan bir durummuş. Bu, aynı zamanda insan ilişkilerindeki bazı sorunlar için kullanılan bir metaformuş.

8. Ürdün kralı İkinci Abdullah, 1996 yılında Star Trek dizisine konuk oyuncu olmuş.

9. Karısına, yüksek kast sınıfına ait bir su kuyusunu kullanması için müsaade edilmeyince, adamın biri elleriyle 40 gün boyunca kuyu kazıp kendi köyünün su ihtiyacını karşılamış.

10. Karıncalar bazen diğer karıncalar tarafından bırakılan izleri yanlış yorumlayıp oldukları yerde halka çizmeye başlayabiliyormuş. Eğer tüm karınca sürüsü bu yürüyüşe dahil olursa işin sonunda hepsi telef oluyormuş. Bu olaya "Ölüm spirali" adı verilmiş.

11. Sıradan bir beyzbol maçının yalnızca 18 dakikasında aksiyon oluyormuş ve işin %90'ı ayakta dikilmekten ibaretmiş.

12. 8 yaşındayken beyninin yarısı alınan bir kadın, master seviyesinde eğitim almış ve konuşma patolojisi uzmanı olmuş.

13. Christina Aguilera, beyzbol oyunları serisi açılışında ABD milli marşının sözlerini karıştırdığı için topa tutulmuş. Üç yıl sonra aynı amaçla tekrar sahne aldığında, aynı hatayı birebir tekrarlamış.

14. 1719 yılında Paris'teki mahkumların salıverilmesi için bir şart koşulmuş. O da şehirdeki fahişelerle evlenip Lousiana'ya göç etmeleriymiş. Bu şekilde evlenen pek çok çift, limandan gemilere bindirilip ABD'ye yollanmış.

15. İtalyan bir traktör üreticisi, Ferrari arabalarının debriyaj sisteminden o kadar şikayetçiymiş ki bunu bizzat şirketin sahibi Enzo Ferrari'ye bildirmiş. Enzo Ferrari ise kibirle bu eleştiriyi ciddiye almamış ve adamı huzurundan kovmuş. Adam da bunun üzerine kendi otomobillerini üretmeye karar vermiş. O adamın adı, Ferrucio Lamborghini'ymiş.

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
goofy

çoğu bilindik şeyler

leylam

Böyle içerikleri seviyorum ❣

kahvelipuding

#12 Resmen kadın fazlalıklardan kurtulup yürümüş helal :D

kahvelipuding

#11 Normalde kaç dakika ki?? wtf?

tulaaay

#2 fil de aleynayı gösterince anlıyor o zaman asddfghjklşillkj

Görüş Bildir