Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kimse Hayat Kadar Sert Vuramaz: Aldatılmasıyla Hayatı Alt Üst Olan Boksörün Hikayesi

59PAYLAŞIM

Sosyal medyada sıkça paylaşılan bir videoyla ortaya çıkan yürek burkan hayat hikayesi...

Videoda, Antalya'nın deniz manzaralı falezlerinde bir mağarada yaşayan "Köpekçi Sedat" adlı eski bir boksör, yürek burkan hikayesini kendi ağzından anlatıyor.

Sedat Abi, ne kadar zamandır burada yaşadığını bilmiyor. "Bazıları 2 yıldır, bazıları 3 yıldır burada yaşadığımı söylüyor ama bana 1 yıl hatta 1 gün gibi geliyor" diyor.

Eski bir boksör olduğunu anlatıyor. Bir zamanlar sahip olduğu kaslı kollarını gösterirken Mike Tyson gibiydim ben diyor.

Videoyu çekenleri inandırmak için, eski günlerden ringe çıkarken şov amacıyla yaptığı ve büyük alkış toplayan hareketini gösteriyor. Bir de antrenmansız halim bu diye ekliyor.

Boksu Sinan Şamil San'ın yanında öğrenen Sedat Abi; Avusturya, Almanya, Fransa, İngiltere'de turnuvalara katılmış. Orta sıklete kadar yükselmiş ama ağır sıklet nasip olmamış.

Boks hayatında birçok başarısı olan ve 17 müsabakasını nakavtla kazanan Sedat Abi, Türk bayraklı şapkasıyla İstiklal Marşı eşliğinde ringe çıkışını anlatırken göz yaşlarını tutamıyor.

Arabam, evim, motosikletim, param her şeyim vardı ama 12 yıllık eşimin beni aldatmasıyla yıkıldım, alt üst oldum diyor. Aldatılmasıyla insanlara olan güvenini kaybetmiş ve alkole başlamış.

Tüm mal varlığını bağışlamış, bir pantalon iki gömlekle bu manzaraya sahip mağarasında yalnız yaşamaya başlamış.

Şimdi sahip oldukları kırık bir ayna ve çöpten bulduğu radyosu. Açık sözlülükle insanlardan 1 lira isteye isteye geçindiğini söylüyor.

Yaşadıkları için; mevlam bana yaktığım canlar yüzünden bir ceza verdi şimdi nakavt ettiğim, canlarını yaktığım rakiplerimin cezasını çekiyorum diye anlatıyor. Canını yaktığım rakiplerim rüyalarıma giriyor diye de ekliyor.

İnzivaya çekilişini, asil kedi ve asil köpek ölüsünü sahibine göstermez gider uzakta ölür ben de bu halimi anne babama göstermeden yaşıyorum diyerek açıklıyor. Bu davranışıyla kendisini 300 Spartalı'daki krala benzetiyor.

Az ilerideki evleri göstererek evleri, arabaları var mutlular ama paraları olmazsa mutlu olamazlar, benim param yok ama ben bu halimle de mutluyum diyor.

Yıllardır burada ölümü beklediğini, ölmekten korkmadığını ama kendisini öldürüp öbür taraftaki yerini yıkamayacağını belirterek sözlerini tamamlıyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
socialworker

hadi ya, parası yokmuş da mutluymuş da, kimi kandırıyorsun, milletten para dilenip neyin mutluluğunu yaşıyorsun.

isim-is-degil-ki-yolum-yol-ols

erkeler aldatınca niye kadınlar mağaraya sığınmıyor ,yada perişan hale düşmüyor ,erkeliğe yakışır mı bu

wabobaaaa

kadın hali de başka yere düşüyor genelde ;)

raperjoshkhun

Küçücük bir yanlış,kendisine yapılan veya insanın bir başkasına yaptığı ufacık bir hayal kırıklığı,bir umudunu kaybetme,güvensizlik.. insanı böyle anlamsızlığa sürükleyebiliyor.Çıkışıda yok o kuyudan artık.İş versen çalışmak istemez para versen harcamak istemez.Boştur çünkü onun için ne anlatsanız ne söyleseniz boştur.Cesurmuş ama abi evi arabayı sat herşeyi siktir et öyle herkes yapamaz bu devirde

son_dans

yorumsuz

bbhmm

Adam açık ve net şu an yaşadığı hayatın kendi seçimi olduğunu söylüyor kadının yaptığını doğru bulduğumdan değil ama adamın bir mağarada ölümü beklemesi de kadının üzerine yıkılmamalı. Çok farklı alternatifleri varken o bunu seçmişse kendi seçimidir saygı duyulur.

Görüş Bildir