Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kadınlar, Sesinizi Yükseltmeniz İçin Daha Ne Olması Gerekiyor?

511PAYLAŞIM

Hepimizi tek tek öldürmeleri mi lazım, her kadının tacize, tecavüze mi uğraması lazım, dayak mı yemeliyiz hepimiz, daha fazla hakaret mi duymak istiyoruz, her gün küfür mü yemeliyiz? Gerçekten soruyorum sesinizi yükseltmeniz, bir araya gelebilmemiz için ne olması lazım, size ne gerekiyor?

1. Bıyıklı bıyıklı erkeklerin her gün hayatınızı ilgilendiren konularda ahkam kesmesi neden zorunuza gitmiyor?

2. Vajinanızın, memenizin, doğurganlığınızın her gün erkeklerin ağzında siyaset mezesi olmasını izlerken keyif mi alıyorsunuz?

3. Kuluçka makinesi olarak görülmek, sadece bir işe yarıyormuşsunuz gibi muamele görmek hiç mi canınızı sıkmıyor?

4. Bu dünyadaki amacınızın sadece erkeğin altına yatmak, çocuk doğurmak ve yemek yapmaktan ibaret olduğunun söylenmesi sizce normal mi?

5. İnancınız, düşünceniz, amacınız ne olursa olsun kadınlığınızın ayaklar altında çiğnenmesi bile sizi bir araya getirmiyorsa ne getirecek?

6. Kadının nasıl giyindiğine karışan insanlara omuz omuza dur demeyeceksek ne için bir araya geleceğiz?

7. Her gün ölen, dayak yiyen, tacize uğrayan, tecavüz edilen onlarca kadın hiç mi zorunuza gitmiyor?

8. Kadın dayanışmasının olması, kadınlarla ilgili konularda söz sahibi olmak için asgari şartınız ne?

9. Her gün bir hakkınız daha elinizden alınırken, kadın öldüren erkek 2 yıl, erkek öldüren kadın 15 yıl ceza alırken buluşmayacaksınız da ne zaman buluşacaksınız?

10. Asgari müştereğin kadın olduğunu anlamanız için sıranın size, sizin inanışınıza, sizin düşüncenize mi gelmesi gerekiyor?

11. Gülmenize, giyinmenize, yürümenize, saat kaçta sokakta olabileceğinize, tecavüze uğramanızın haklı olup olmadığına erkeklerin karar vermesine daha ne kadar izin vereceksiniz?

12. Erkeklerin kadınlara haklar vermesini daha ne kadar bekleyeceksiniz, ne zaman hakların alınması gerektiğini anlayacaksınız?

13. Neden susuyorsunuz, neden her şeyi sineye çekiyorsunuz, neden köşenizde kalmayı tercih ediyorsunuz?

14. Kaç kadın daha vahşice öldürülünce, kaç kadın daha tecavüze uğrayınca, kaç kadın daha taciz edildiği için haksız bulununca yetecek size? Kaç kadın kalınca yaşayan sesinizi çıkaracaksınız?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

din böyle gerektirir diye insanların düşüncelerini giyinişlerini gülmelerini yargılamak hiçbir dine sığmaz ve evet biz kadınlar olarak bunlara dur demeliyiz ve evet kadında insandır insanın yarısı değil gönderme anlaşıldı heralde

berkut-keskin

"hangi inançtan olursan ol" diye saçmalamış yine merve ç. senin ve senin gibilerin yalnız kalmasının nedeni tam olarak da o inanç zaten. kurana göre 2 kadının şahitliği 1 erkeğin şahitliğine eşit.kardeşler arası mal paylaşımında kadınlar erkek kardeşlerinin yarısı kadar mal alabiliyor.1 erkeğe 4 kadın hakkı tanınıyor,cariye edinebiliyorsun,kadının nasıl dövüleceği tarif ediliyor,kadının erkeğin kaburga kemiğinden yaratılması vs. buna inanan kadınların hak arayacağını sanmak, bu biat emreden dine göre yaşayan toplumun kadınlarından hakları için mücadele etmelerini beklemek zır cehalettir

raven.

Kocasının parasını yiyip ona tapan, oğullarını paşa gibi yetiştirip kızlarını hizmetçi gibi yetiştiren, kadınlığımızı konuşan siyasilerin sırf "din" adı altında arkasında durup kadınlığını çiğneyen kadınlar oldukça bizim işimiz çok zor.

Gizli Kullanıcı

En nefret ettiğim editör sonunda adam akıllı bir galeri yapmış. Helal olsun.

hilal-sahin6

Bütün bunlardan şikayet edip de kendi çocuğunu da ataerkil yetiştiren kadınlar oldukça bu düzen değişmez.

Görüş Bildir