İş Dünyası Davutoğlu'na Ne Tepki Verdi?

-
Abone ol
İş Dünyası Davutoğlu'na Ne Tepki Verdi?

İş dünyasından Ahmet Davutoğlu’nun başbakan adaylığıyla ilgili yorumlar gelmeye başladı. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Davutoğlu ile Dışişleri Bakanlığı görevi süresince çok yakın ve verimli çalıştıklarını belirtti. Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, yaptığı yazılı açıklamada Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti genel başkanı ve başbakan adaylığıyla ilgili olarak, Türkiye'nin bir tacir devlet olarak yükselişinde ve ihracatçılarımızın yeni coğrafyalara açılmasında ilham veren büyük bir düşünür ve devlet adamının, ülkemizin güven ve istikrarını koruyacağına inanıyoruz. Türkiye'nin 2023 ihracat stratejisinde belirlenen hedeflere ulaşmada sayın Davutoğlu ile yakın çalışmanın gayreti içinde olacağız” dedi.

cnbce.com'un haberine göre; Büyükekşi, Dışişleri Bakanlığı görevi süresince çok yakın ve verimli çalıştıkları Davutoğlu'nun, AK Parti yetkili organları tarafından genel başkanlık ve başbakanlığa aday gösterilmesini memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, yeni görevinde başarılar diledi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Nail Olpak ise Davutoğlu, inanıyorum ki haftaya gerçekleşecek AK Parti Kongresi'nde genel başkan olarak seçilmesi halinde, Cumhurbaşkanımızın görevlendirmesiyle, başbakan olarak da üstün bir performans gösterecektir dedi.

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği Genel Başkanı Hasan Sert de bir açıklama yaptı. Sert, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'de son 10 yılda siyasi, ekonomik ve kültürel olarak önemli çalışmalara imza atıldığını belirterek, bu çalışmalar neticesinde kazanılan başarılarla ülkenin huzuru ve kalkınmasının hedeflendiğini ve bunlara ulaşıldığını ifade etti.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir