Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hangi Yazar Senin Ruh Eşin? Testi Yap, Öğren!

 > -

Yazarlar nev-i şahsına münhasır insanlardır. Bu acayip kişilikler de romanlarına yansır. Biz de yazarları okurken "tam da beni anlatmış"  diye çokca düşünmüşüzdür. Yazarların başarısı çoğu zaman buradan gelmekte.

Peki hangi Türk yazar size hitap ediyor. Bu testi çözerek bunu öğrenebilirsiniz!

Bir film seçerek başlayabilirsiniz.

The Great Dictator
Amelie
Lost Highway
The Artist
Citizen Kane
The Big Lebowski

Hangi gerçek tanımı tam size göre?

Toplumcu gerçeklik
Tarihsel gerçeklik
Hangi gerçek?
Gerçeküstü
Siyasetin yalan olduğu gerçeği
Saf Gerçeklik

Hangi meslek size daha uygun?

Öğretmenlik
Mühendislik
Komedyenlik
Çiftçilik
Ressamlık
Tembellik

Şu manzarayı nasıl tasvir ederdiniz?

Köprü yapımındaki yolsuzluklara değinirdim.
Uzun uzun anlatırdım. Bir cümle 2 sayfa sürerdi en az.
Şimdi kim anlatacak orayı be!
Manzara beni hiç ilgilendirmezdi. Kendimi anlatırdım yine.
Köprüden işine gücüne giden, emekçilere değinirdim.
Öyle güzel anlatırdım ki, okuyan aşık olurdu.

Malum edebiyatla sinema arasında yakın bir bağ var. Peki romanınız sinemaya uyarlansa hangi aktörün başrol oynamasını isterdiniz?

Peki ya kadın başrol?

İyi ya da kötü olmasına gerek yok. Sizi siz yapan ve diğerlerinden ayıran özellik nedir?

Girdiğim her işi elime yüzüme bulaştırmam
Kendimi insanlardan soyutlamam
Alaycılık
İnsanlara çabuk inanmam/güvenmem
Fazla detaycı olmam
Katı kuralcılık

Bir gazete seçin.

Son olarak hayalinizdeki ev hangisi?

"Oğuz Atay" Çıktı!

Siz tam bir tutunamayansınız: Tutunanlara inat...  Bunun yanında hayatın her alanında kendinizle ilgilisiniz. Bunu, Oğuz Atayca ifade edersem: hayatınızın odak noktasında Turgut Öz"ben" ve Hikmet "Ben"ol var. Tambay olamamak ve tehlikeli oyunlara karışıp oyunlarla yaşamanız da cabası. Haksız mıyım Olric? Tabi efendimiz! Paltonuz da hayırlı olsun!..

"Orhan Pamuk" Çıktı!

Dünyanın en detaycı insanı sizsizsiniz. Hatta bazen bu detaylara o kadar takılıp kalıyorsunuz ki, asıl konuyu kaçırıyorsunuz. Zarar yok, çünkü sizin asıl meselelerle işiniz yok. Bu yüzden tam hazcısınız; zevk için yapamayacağınız şey yok. Bunun yanında size, renklerin insanı dersem yanlış olmaz. Ama ara renkler değil: Kırmızı, kara, beyaz.

"Yusuf Atılgan" Çıktı!

Sizin kadar tembel, sizin kadar aylak, sizin kadar umursamaz bir ademoğlu var mı yeryüzünde merak konusu doğrusu. Ve fakat bu umursamazlık, çok sağlam bir temele dayanıyor. Şu alemde kendinizi adayacağınız herhangi bir nane var mı ki? Ne yazık ki yok. Onun için yatmak, yine yatmak ve dahi yine yatmak en doğrusu. Okurken bile sıkıldıysan, doğru yerdesin Aylak (M)adam.

"Reşat Nuri Güntekin" Çıktı!

Sizin için doğrusunu, en doğrusunu yapmak mühim. Gerisi fasa fiso. Bu yaptığınız şey için bir bedel mi ödediniz ya da kazık mı yediniz. Hiç problem değil. Bin kere aynısı olsa yine aynısı yapardınız. Yapacak bir şey yok, sizin hamurunuz iyi. Bir zaafınız var yine de: Güzele dayanamıyorsunuz. Eh onlar da bu kadar güzel olmasınlar değil mi canım :)

"Yaşar Kemal" Çıktı!

Sizi tanımlayan tek şey: Emek. Herhangi bir şeyin güzel ya da çirkin olmasına gerek yok Memedim. İşin içinde emek varsa ve ne kadar sermayeden uzaksa yiğidim aslanım, o kadar doğru sizin için. Heh yakaladık kavramı: Doğru! Doğrucu Davut olduğunuz için 9 köyden kovulmanız bile mesele değil. Onuncu köyü buluruz biz de, komaz bize...

"Aziz Nesin" Çıktı!

Bazıları espri yapar herkesle beraber güler; bazıları espri yapar sadece kendi güler; bazılarıysa espri yapar kimse gülmez, kendisi bile. Çünkü komik olsun diye yapılmamıştır. Nato kafa nato mermerlere bir maktap sokulmuştur sadece. İşte bu üçüncüsü sizsizniz. Bu dünya yalanın, dolanın, hırsızlığın dünyası. Ve bunları anlatacak kişi de sizsiniz. Bu arada Kral çıplak biliyor musunuz?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gizem-kucuk8

YUSUF ATILGAN: Sizin kadar tembel, sizin kadar aylak, sizin kadar umursamaz bir ademoğlu var mı yeryüzünde merak konusu doğrusu. Ve fakat bu umursamazlık, çok sağlam bir temele dayanıyor. Şu alemde kendinizi adayacağınız herhangi bir nane var mı ki? Ne yazık ki yok. Onun için yatmak, yine yatmak ve dahi yine yatmak en doğrusu. Okurken bile sıkıldıysan, doğru yerdesin Aylak (M)adam. :)))

aaske

Oğuz Atay BİLEMEDİN ONEDİO !!! :)

ayse-ozdikici

saçma

sercan-kokel

Aziz Nesin: Bazıları espri yapar herkesle beraber güler; bazıları espri yapar sadece kendi güler; bazılarıysa espri yapar kimse gülmez, kendisi bile. Çünkü komik olsun diye yapılmamıştır. Nato kafa nato mermerlere bir maktap sokulmuştur sadece. İşte bu üçüncüsü sizsizniz. Bu dünya yalanın, dolanın, hırsızlığın dünyası. Ve bunları anlatacak kişi de sizsiniz. Bu arada Kral çıplak biliyor musunuz?

mesut-ertas1

"Yusuf Atılgan" Çıktı!

Görüş Bildir