Emine Ülker Tarhan: 'Ulusalcı Desinler, Yeter ki 'Hırsız' Demesinler'

-

Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan, "Ülkemizin geleceği için mücadele etmek istiyoruz. Biz bunu söyledikten sonra dileyen 'özgürlükçü' desin bize, dileyen 'yurtsever' desin, dileyen 'ulusalcı' desin, dileyen 'vatansever' desin. Yeter ki kimse 'vatan haini' ya da 'hırsız' demesin" dedi.

Anadolu Partisi Kurucular Kurulu Kongresi, Sheraton Otel'de yapıldı.

Kongrede, Kurucular Kurulu üyelerince genel başkan adayı olarak önerilen Tarhan, 44 üyenin tamamının oylarını alarak, Anadolu Partisi Genel Başkanı seçildi.

Tarhan, seçimin ardından yaptığı konuşmada, çok heyecanlı olduğunu ve Anadolu'nun kendisine heyecan verdiğini dile getirerek, zorlu bir tarihsel sürecin içinde bulunulduğunu söyledi.

"Verilen kutlu mücadelelerin ardından tutunduğumuz son vatanımız Anadolu toprakları, son dönemde bu şefkatli topraklar yaşadığımız zaman diliminde vicdansızlıklara, sömürülere, kutuplaşmaya zemin oldu" ifadesini kullanan Tarhan, yönetenler tarafından hukuksuz uygulamalar gerçekleştirildiğini söyledi.

Tarhan, "Ağaç kesip beton diktiler. Yeşile karşı savaş ilan ettiler. Çalmayanı cezalandırıp, çok çalanı ödüllendirdiler. Yalnızca biat edene ifade özgürlüğü bahşettiler. Bu toprakların eşsiz devrimlerini, aydınlanmasını düşman gösteren bir sistem yarattılar. Türkiye Cumhuriyetini yönetir görünüp aslında sultanlığa göz kırptılar. Onlar gösterişli saraylarını donatırlarken, yerin yedi kat altında canlar, can verdiler" diye konuştu.

Siyasetin artık sorunları çözmediğini savunan Tarhan, "Birileri sorumluluğu, kendi sorumluluğunu atmak için 'paralele' yüklüyorsa, birileri de şezlonglara, istihbarat servislerine filan yüklüyor, kirli komplo teorilerine sarılıyor. Korkakça karınlarından konuşup 'MİT'ti, şuydu, buydu' deyip akılları sıra ortalık bulandırıyorlar. Cesareti olan kapı arasından konuşmaz, çıkar ne biliyorsa anlatır, bunu yapar" dedi.

Sonuna kadar cumhuriyetçi olduklarını vurgulayan Tarhan, "Ülkemizin geleceği için mücadele etmek istiyoruz. Biz bunu söyledikten sonra dileyen 'özgürlükçü' desin bize, dileyen 'yurtsever' desin, dileyen 'ulusalcı' desin, dileyen 'vatansever' desin. Yeter ki kimse 'vatan haini' ya da 'hırsız' demesin" ifadesini kullandı.

AA ve Cumhuriyet

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Savaş
Görüş Bildir