Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Sıradışı Kozmos Testini Geçebilecek misin?

-
Abone ol

Kozmos; olmuş, olan ve olacak olan her şeydir.

Bugün Kozmos'a dair bilgi seviyenizi ölçmek için buradayız.

Benimle gelin...

(Doğru cevapları, sonucunuzla birlikte testin sonunda görebilirsiniz.)

1. Temelden başlayalım. Evren kaç yaşındadır?

2. Evrenin başlangıcından, şu an içinde bulunduğumuz ana kadar geçen süreci 1 yıla ölçeklersek, insanoğlu hangi zaman diliminde sahnededir?

3. Sırada zor bir soru var! Evrenin yüzde kaçı atomlardan oluşur?

4. Bize (Samanyolu) en yakın galaksi hangisidir?

5. Voyager I, 1978 yılında uzaya fırlatıldı ve 40 yıla yakın süredir ilerliyor. Şu an nerede?

6. Şu ana kadar keşfedilmiş, evrendeki en büyük hacme sahip yıldız hangisidir?

7. Güneşimiz, ne tür bir yıldızdır?

8. Güneş ışınlarının dünyaya ulaşması ne kadar sürer?

9. Pulsar nedir?

Bilgin kozmosun sınırlarını zorluyor!

Böylesine zorlu bir testte bile doğru cevapları vermeyi başardığına göre, bu alandaki bilgi seviyen de sürekli genişleyen evren teorisine benzer nitelikte! Sen gündelik hayatın sorunlarıyla boğuşurken birden koca koca yıldızları düşünmeye dalıp her şeyin ne kadar önemsiz olduğunu düşünenlerdensin. 

Sonuçta evrende bir toz tanesi bile değiliz, bütün bu kavga niye?

Merakın zamanın ötesinde!

Sen dünyayla yetinmeyip uzayın karanlığında kendini arayanlardansın. Araştırmak, öğrenmek, bildiklerinle yetinmemek senin için bir karakter meselesi haline gelmiş. Ne kadar çok merak edersen o kadar sorgulayacaksın ve hakikate yaklaşacaksın. Zihninin derinlerine evreni taşımız ve bu evreni, kendi gerçekliğin haline getirmişsin adeta! Aynen devam!

Git Demet Akalın dinle!

Dünya koca bir kazan, biz de içinde dönüp duran taneleriz diyorsun ve "Uzayın zırt dediği yerde olan biteni ne yapayım?" diyerek haklı tepkini ortaya koyuyorsun. Ayakların yere bassın, vicdanın rahat olsun gerisi önemli değil. En büyük yıldızı bilmesen de olur!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mustafa-polat17

çok kolay

mustafa-polat17

daha fazlasını verin banaaaaaaaaaaaaaaa

hasan-yilmaz27

Bilgin kozmosun sınırlarını zorluyor! Böylesine zorlu bir testte bile doğru cevapları vermeyi başardığına göre, bu alandaki bilgi seviyen de sürekli genişleyen evren teorisine benzer nitelikte! Sen gündelik hayatın sorunlarıyla boğuşurken birden koca koca yıldızları düşünmeye dalıp her şeyin ne kadar önemsiz olduğunu düşünenlerdensin. Sonuçta evrende bir toz tanesi bile değiliz, bütün bu kavga niye?

arda-demir9

Bilgin kozmosun sınırlarını zorluyor! Bilgin kozmosun sınırlarını zorluyor! Böylesine zorlu bir testte bile doğru cevapları vermeyi başardığına göre, bu alandaki bilgi seviyen de sürekli genişleyen evren teorisine benzer nitelikte! Sen gündelik hayatın sorunlarıyla boğuşurken birden koca koca yıldızları düşünmeye dalıp her şeyin ne kadar önemsiz olduğunu düşünenlerdensin. Sonuçta evrende bir toz tanesi bile değiliz, bütün bu kavga niye?

busetygn

ilk gördüğümde çüşş demiştim. Bide sınırı zorluyormuşum

Görüş Bildir