Başkalarına Nasıl İlham Verirsiniz?

109PAYLAŞIM

Başkalarına Nasıl İlham Verirsiniz?

Başkalarına Nasıl İlham Verirsiniz?

İlham kaynağı olmak ister misiniz? Başkalarının hayatlarına hem örnek hem de ilham kaynağı nasıl olursunuz?

Başkalarına ilham kaynağı olabilmeni için şirkette çok başarılı olmanız, çok güçlü bir ünvana, çok iyi bir maaşa veya şirketin sahibi olmanıza gerek yoktur. İnsanlar genelde günlük işlerde yanlarında oturan kişilerden ilham alırlar. Başkalarını kendinizi nasıl taşıdığınızla, kişisel özelliklerinizle veya insanlarla olan iletişiminizle etkileyebilirsiniz.

Bakış açınız olsun

Bir bakış açınız olsun, sadece bir görüşünüz değil. Amaçlarımıza ulaşırken iki şey arsında seçim yaparken görüşlerinizi bildirmek, sevdiklerimiz veya sevmediklerimiz söylemek gibi olabilir ve önyargılarınızdan etkilenirler. Genelde insanların görüşlerine pek önem verilmediğinden, bu size kredibilite sağlamayacaktır. Bakış açısı ise kararlı bir yaklaşım ve karakterinizin bütünüdür. Bakış açısına sahip olmak omurgaya sahip olmak gibidir. Ve sonuca ulaşmak için çalışma etiği, kişisel duruş veya krizle başa çıkmak için bir tavır sergiliyorsunuz.

Kendinizi münakaşanın üstünde tutun

Münakaşa dedikoduları, kişisel saldırıları kapsamaktadır. Bu tarz olaylara işyerinde her zaman yer vardır, eğer ilham veren biri olmak istiyorsanız kendinizi daha üst bir yere konumlayarak bu münakaşalardan uzaklaşmalısınız.

Konunuzu bilin

Bilginizi ve aklınızı arkasında durabileceğiniz şeylerde öne çıkarın. Bunlar sizin bilmeniz gereken ve üzerinde uzmanlaştığınız konularla ilgilidir. Bütün yıl okulda Fransızca öğrendikten sonra biri sizi teste sokabilir. Ve herkesin önünde başarısızlığa uğramanız sizi üzecek ve daha sonrası için güvenilirliğinizi azaltacaktır.

Dinlemeyi öğrenin

Güçlü insanlar konuşmayı severler, çünkü kendilerini dinlemeyi severler. Ama birebir konuşmalarda dinlemek ilahi bir özelliktir. Dinlemek, karşınızdakini yargılamadan sözü bitene kadar konuşmasına izin veren bir aktivitedir. Konuşulan konularla ilgili soru sorarak veya bazı cümleleri tekrarlayarak daha iyi bir dinleyici olabilirsiniz. Bu da karşı tarafın dinlendiğini anlamasını ve anlatan kişinin görüşlerinin daha iyi anlamanızı sağlar.

Bencil olmayın

Bütün alınan başarıları kendinizinmiş gibi algılamanız, etrafınızdakilerin hedefi haline gelmenize neden olacaktır. Her türlü başarının tüm ofisle paylaşılması herkesin daha fazla çalışmasını sağlayacaktır.

Pozitif enerji yaymak

Etrafınıza pozitif enerji yaymayı öğrenin. Örneğin toplantıdayken herkes kadar siz de sıkılsanız da dik oturup dinlemeye ve esnememeye özen gösterin. Ve zorlukları yumuşak bir ses tonu ile karşılamanız herkesin öyle yapmasını sağlayacaktır.

Deneyimlerinizi Paylaşın

Size yardımcı olan rol modellerinizi, okuduğunuz kitapları ve çalışma etiğinizi insanlarla paylaşın. İnsanlara başarılarınızın doğuştan olmadığını ve onları çalışarak kazandığınızı gösterin. Eğer bir şeyi başaracaksanız, her zaman birinin ilham kaynağı olacaksınızdır.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir