Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

"Hayır Yani Ne Gerek Vardı" Dedirten Acayip Sporlar

-

1. Mesafe Dalışı

Suya atlıyorsunuz ve hareket etmeden en uzun süre nefesinizi tutmaya çalışıyorsunuz. İnanması güç ama, bir zamanlar bu spor dalı olimpiyatlarda yer alıyormuş.

2. 1900'lerde bir Olimpiyat Branşı: Canlı Güvecin Vurma!

Evet, canlı güvercinlerin hedef olduğu ve bir müsabakada 300 güvercinin öldürüldüğü bir spor dalı. Zaman bazen iyi yönde değişiyor değil mi...

3. Bossa Ball

Böyle iki kişinin trambolinler üstünde zıp zıp zıpladığı, voleybolumsu bir spor. Bayağı da uğraşıyorlar o sistemi yaptır, şişirt falan. Eminiz eğlencelidir.

4. Karı Taşımaca

Gerçekten "çok mu aradınız" dedirten bir spor. Bir de her sene yarış için mekanlar kuruluyor, sponsorları falan oluyor, oldukça ciddiye alınan bir dal.

5. Satranç Boksu

"Bu boks da hep kaba kuvvet canım..."  diyenlere ithaf edilmiş bir dal. Güç ya da zeka; ikisinden birini kullanarak kazanma şansınız var.

6. Sualtı Hokeyi

Biliyoruz, çok ciddi bir spor. Federasyonu falan var. Ama neden? Normal hokeyin nesi yetmedi? Bu ekstra efor sarf etme arzusu neden?

7. Fil Polosu

Normal polo zaten çok akla mantığa uygun bir şey sayılmazken, bir de filler üstünde oynananı varmış...

8. Kabaddi

Hindistan ve Pakistan dolaylarında yaygın olan bu sporda amaç karşı takıma dokunup kaçmak (anlayabildiğimiz kadarıyla, galiba...) İşin ilginci, bunu yapmadan önce bir nefes alıp, bu tek nefes süresince amacınıza ulaşabilmeniz gerekiyor. Hakeme tek nefeste yaptığınızı kanıtlayabilmeniz için de "kabaddi-kabaddi-kabaddi" diye tekrarlıyor olmalısınız. Gülmeyin, çok seveni var.

9. Zorb Futbolu

İçinde yuvarlanırken eğlenceliydi de, bunu futbola taşımanın anlamı nedir? Ekstra güvenlik önlemi mi?

10. Cycle Ball (Bisiklet Topu)

Çocukken bisiklete binmek ve top oynamak konusunda arada kaldıysanız işte çözümü.

11. Horse Ball (At Topu)

Yine arada kalanlar için bir spor. Daha ileri seviyesi. Hem at binmek istiyorum hem de top oynamak istiyorum derseniz, atların sizin kadar mutlu olmayacağı bu lüzumsuz branşı öneririz.

12. Atla Uzun Atlama

Bu atlarla yapılan sporlara da doyamıyoruz biz insanoğlu olarak. Eğer uzun atlama yeterli gelmiyorsa denenebilir. Eskiden olimpik spormuş. Sadece askerler yarışabiliyormuş. Gülmeyin.

13. Halat Çekmece

Yine bir olimpik spor. Düşününce aslında oldukça mantıklı. En azından Curling'den daha mantıklı olduğu söylenebilir...

14. Bo-taoshi

Japonlar direğe tırmanmayı spora dönüştürmüş durumda. Japonlar işte...

15. Ve final... Yağlı Güreş!

Bizimkisi de dışarıdan bakınca pek normal görünmüyor. Hadi ama biraz olsun haklılık payı yok mu şimdi?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bunyamin-ergen

Türkiye de Kendo diye de bir haber yapabilirsin bence ;)

Gizli Kullanıcı

3-6-9-10 gayet mantıklı sporlar bence vücut koordinasyonu için süper olur hem daha fazla enerji harcarsın hem de daha fazla eğlenirsin yalnız 3 ve 9 mükemmel olur hee en eğlencelisi onlar bence

inferrno666

"KARI" ne la öküz editör. Avrat yazaydın bari hani daha kaba olurdu

mihail-ivanovic-kutuzov

O değilde yağlı güreş bildiğin eşcinsel sporu lan... İki erkek birbirinin vicıdını yağlayıp elini kıspetten.... Tövbe tövbe mübarekler...

kymelria

bu kabbadi çocukken oynadığımız simit e benziyor. simiiiiiiiiiiiiiiiiiiit

Başlıklar

Hindistanboks
Görüş Bildir