Rasim Öztekin'in Doktorundan Açıklama: 'Hayati Tehlikesi Bulunuyor'

 > 
339PAYLAŞIM

Dün kalp krizi geçirerek rahatsızlanan usta tiyatrocu Rasim Öztekin'in doktoru Prof. Dr. Koçoğulları, "Hastanın hayati tehlikesi bulunmakta ve durumu ciddiyetini korumaktadır" dedi.

Rasim Öztekin yaşadığı rahatsızlık sonrası hastaneye kaldırılmıştı. Tedavisi süren Öztekin için dün akşam saatlerinde acil kan arandığı duyurusu yapılmıştı.

İlerleyen saatlerde Öztekin için aranan kan bulundu.

Kalp Krizi Geçiren Usta Tiyatrocu Rasim Öztekin İçin Acil Kan Aranıyor! - onedio.com
Kalp Krizi Geçiren Usta Tiyatrocu Rasim Öztekin İçin Acil Kan Aranıyor! - onedio.com

Tiyatrocunun kızı Pelin Öztekin, "Şimdilik kan ihtiyacımız kalmamıştır. Duyarlılığınız için çok teşekkür ederim. Dualarınıza ihtiyacımız var" paylaşımını yaptı.

Doktorundan 'Hayati tehlikesi sürüyor' açıklaması.

Kadıköy’de bulunan Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Öztekin’in sağlık durumu ile ilgili hastanenin Başhekimi Prof. Dr. Cevdet Uğur Koçoğulları yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Sayın Rasim Öztekin dün öğle saatlerinde evinde fenalaşması üzerine eşi tarafından ilk müdahalesi yapılarak 112 ekiplerimize haber verilmiş. 112 ekipleri tarafından yerinde müdahalesi yapılan hasta en yakın Beykoz Devlet Hastanesi’ne götürülmüş. Beykoz Devlet Hastanesi’nde ek müdahaleleri yapılan hastanın kardiyak durumunun stabilleşmemesi üzerine hastanemiz ile kontağa geçildi ve hastanemize getirildi. Dün öğlen saat 15.30 sıralarında hastanemizin acil servisine getirilen, daha önceden kardiyak problemleri nedeni ile tedavi alan hastayı acilen ameliyata aldık. Ameliyathanede yapay kalp destek cihazı, geçici kalp destek cihazı ekmo dediğimiz cihazı bağladık. Ekmo cihazı eşliğinde hastayı koronel anjiyografi ünitemize aldık. Koronel anjiyografi ünitesinde tıkanmış olan damarına da stent uygulaması yapıldı. Hasta bu haliyle yoğun bakıma alındı. Yoğun bakımda şu an ekmo cihazı, intraortik balon desteğiyle entübe olarak takip edilmekte. Hastanın hayati tehlikesi bulunmakta ve durumu ciddiyetini korumaktadır.”

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir