Parti Kursanız Yüzde Kaç Oy Alabilirsiniz?

 > -

Hiç düşündünüz mü günün birinde bir parti kursanız yüzde kaç oy alabilirsiniz? Biz düşündük ve sizin için bu testi hazırladık. Sorularımızı yanıtlayın parti kurup seçimlere girseniz kaç oy alabileceğinizi görün.

İlk olarak bir amblem konsepti seçin

Size en yakın gelen sloganı seçin

Partinizin renklerini seçin

Sarı-Mavi
Rengarenk
Mor
Yeşil-Beyaz
Kırmızı-Siyah
Kırmızı-Beyaz

Hangi hitabet tarzı size en yakın?

İzin verin yapalım
Vurun tokadı bu arsızların suratına
Siz kimsiniz ya, kimsiniz siz?!
Size yapacaklarımızı anlatmak isterim
Birlikte çalışıp birlikte büyüyeceğiz
Sana cevap verirdim ama senin gibi değilim

Partiyi üzerine inşa ettiğiniz temel?

Milli Temeller
Eşitlikçi Temeller
Dini Temeller
Her Türlü Temel
İnsani Temeller
Bölgesel Temeller

Aşağıdaki Ara Güler fotoğraflarından birini seçin

İlk dış gezinizi nereye yaparsınız?

Amerika
Irak
Edirne
Türkmenistan
Avusturya
Gazze

Kendinizi nasıl tanımlarsınız?

Aşağıdaki tarihi kişiliklerden birini seçin

Otto Liman Von Sanders
Cengiz Han
Atilla
Abraham Lincoln
Gandhi
Selahattin Eyyubi

% 45 ve Üstü

Türkiye'yi kucaklamanıza çok az kamış gibi görünüyor. Siz seçmenin ne istediğini biliyorsunuz, karizmatik ve güçlü bir lidersiniz. Kuracağınız parti ile ilk seçimlerde tek başına iktidarı yakalayabilirsiniz. Hitabetinizi geliştirir, dış ilişkilere biraz daha önem verirseniz ve kavgacı üslubunuzu biraz ilerletirseniz Türkiye sizi kazanabilir.

% 30-35 Aralığı

Seçmen size hazır olun mesajı veriyor. Kuracağınız parti iktidarın en büyük alternatifi olacaktır. Muhalefette geçireceğiniz süreyi iyi değerlendirir, seçmenin ihtiyaçlarını iyi analiz edebilirseniz iktidarı yakalamanız hiç de zor değil. Ancak iktidar hırsı ile yanlış adımlar atmanız felaketiniz olabilir. Buna dikkat etmelisiniz. Sakin, kararlı duruşunuz ile her geçen gün biraz daha ilerleyeceksiniz.

% 30 Altı

Türkiye'nin önemli bir kısmına hitap edeceğiniz aşikar ancak yine de tüm Türkiye'nin partisi olmak için önünüzde uzun bir yol var. Yılmadan, engellere aldırmadan, zorlukların farkında olarak ilerlemeniz halinde ufukta sizin için iktidar belirebilir. Bulunduğunuz yeri yeterli görme hatasına düşmemeli, farklılıklarınızı ön plana çıkararak uzlaştırıcı bir havada yolunuza devam etmelisiniz.

% 20-25 Aralığı

Henüz kendinizi topluma tam olarak anlatabilmiş değilsiniz ya da anlattıklarınız toplum tarafından kabul görmüyor. Bunu iyi analiz etmelisiniz. Toplumun neden sizi anlamadığını, neden size yönelmediğini iyi değerlendirmelisiniz. Kadronuzu güçlendirir, politikalarınızı toplumun geneline yayar ve söylemlerinizi slogan haline getirebilirseniz neden olmasın?

% 20 Altı

Türkiye size hazır değilsiniz mesajı veriyor. Politikalarınız kemikleşmiş bir kitle oluşturmuş ancak bunun haricinde oy alamıyorsunuz. Politikalarınızı, görüşlerinizi biraz yumuşatmalı, genişletmeli ve makul bir seviyeye getirmelisiniz. Başkalarının izinden gitmek yerine kendi izinizi bırakmaya gayret göstermelisiniz.

Baraj Altı

Toplumda güven oluşturamadığınız aşikar. Toplumun ne istediğini bilmiyorsunuz ya da sizin istekleriniz toplumun istekleri ile uyumlu değil. Bu şekilde devam ederseniz barajın üstüne çıkmanız zor. Dağınık görüntünüze son verin, politikalarınızı netleştirin. İnsanlar sizin ne vadettiğinizi bilmiyor olabilir.

Onedio Testlerini Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aaske

% 45 ve Üstü :)

yagiz-pg-karakoc

% 45 ve Üstü Türkiye'yi kucaklamanıza çok az kamış gibi görünüyor. Siz seçmenin ne istediğini biliyorsunuz, karizmatik ve güçlü bir lidersiniz. Kuracağınız parti ile ilk seçimlerde tek başına iktidarı yakalayabilirsiniz. Hitabetinizi geliştirir, dış ilişkilere biraz daha önem verirseniz ve kavgacı üslubunuzu biraz ilerletirseniz Türkiye sizi kazanabilir.

mesut-ertas1

% 20 Altı

gokcen-sahin

% 45 ve Üstü Türkiye'yi kucaklamanıza çok az kamış gibi görünüyor. Siz seçmenin ne istediğini biliyorsunuz, karizmatik ve güçlü bir lidersiniz. Kuracağınız parti ile ilk seçimlerde tek başına iktidarı yakalayabilirsiniz. Hitabetinizi geliştirir, dış ilişkilere biraz daha önem verirseniz ve kavgacı üslubunuzu biraz ilerletirseniz Türkiye sizi kazanabilir.

dilasimay

% 30 Altı % 30 Altı Türkiye'nin önemli bir kısmına hitap edeceğiniz aşikar ancak yine de tüm Türkiye'nin partisi olmak için önünüzde uzun bir yol var. Yılmadan, engellere aldırmadan, zorlukların farkında olarak ilerlemeniz halinde ufukta sizin için iktidar belirebilir. Bulunduğunuz yeri yeterli görme hatasına düşmemeli, farklılıklarınızı ön plana çıkararak uzlaştırıcı bir havada yolunuza devam etmelisiniz.

Görüş Bildir