Görüş Bildir
Haberler
İç huzurunuza ulaşmak için aşmanız gereken 8 engel

İç huzurunuza ulaşmak için aşmanız gereken 8 engel

uplifers .com
13.02.2014 - 11:05

Kişisel gelişiminizi ve mutluluğunuzu engelleyen faktörlerin ortadan kalkmasına izin verdiğinizde, iç huzurunuzun ortaya çıktığını ve gittikçe büyüyerek sizi nasıl ileri taşıdığını görürsünüz.

Uplifers ekibi olarak bu yazımızda, hayatınıza daha huzurlu ve kendinden emin bir şekilde devam etmenizi engelleyen faktörleri belirledik.

İşte daha huzurlu bir yaşam için hayatınızdan çıkarmanız gereken 8 engel:

1. Pişmanlıklara ve bahanelere sığınmak

Hayatınızda olup biten şeylerin kontrolü her zaman elinizde olamaz, ancak bu olaylar karşısında verdiğiniz tepkiler ve hissettikleriniz sizin kontrolünüzdedir. Geçmişte yaptığınız ya da yapmadığınız şeyleri etiket olarak üzerinizde taşımak zorunda değilsiniz. Pişmanlıklarınızın sizi kontrol etmesine asla izin vermeyin. Evet, belki çok daha iyisini yapabilirdiniz; fakat unutmayın ki zamanı geri getirebilecek bir sihirli değneğiniz yok.

Tüm pişmanlıklarınızı geride bırakın; hepsi sizi başarısızlığa iten birer bahaneden fazlası değil. Unutmayın, başarısızlıkların devam etmesinin en büyük sebebi pişmanlıklarla ve altı dolu olmayan bahanelerle yaşamaya çalışmaktandır.

Başarısızlıklar sizin yapmış olduğunuz şeyler yüzünden değil, yapmamış olduğunuz şeyler sebebiyle ortaya çıkar

2. Her şeyi bilmek için çabalamak

Hayatınızın nereye doğru yol aldığını asla bilemeyeceğinizi kabul edin ve bu bilinmezliğin getirdiği özgürlük duygusunun tadını çıkarmaya çalışın. Kendinizi boşluğa bıraktığınız ve nereye gideceğinizi bilmediğinizde, kanatlarınızı açabildiğiniz kadar açacak ve ancak bunun verdiği cesaretle uçmayı öğrenebileceksiniz. Bazen yeterince yükseldiğiniz halde hala nereye gideceğinizi bilemiyor olabilirsiniz; fakat önemli olanın nereye gideceğinizi bilmeniz değil uçabiliyor oluşunuz olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Kanatlarınızı açabildiğiniz kadar açın ve kendinizi rüzgâra bırakın.

3. Mutlu ve acısız bir hayat beklentisi

Acı, hepimizin hayatının bir parçası ve farklı boyut ve şekillerde ortaya çıkabiliyor.

Mezuniyet, iş yaşamına giriş gibi bilinmeyene yapılan yolculuklar hepimiz için korkutucu ve stresli süreçlerdir. Bu süreçler yaşanırken deneme yanılma yoluyla, büyük üzüntüler ve stresler yaşayarak edindiğiniz deneyimler sizin için en iyiye giden yolda atılmış sağlam adımları oluşturur. Bildiğinizi sandığınız ancak yanlış bildiğiniz şeyler, o ana kadar yaptığınız bütün planların bir anda çöpe gitmesine sebep olabilir.

Planladığınız bir işin önce istediğiniz gibi olduğunu düşünüp başarısını kutlamanız, hemen ardından aslında planlanılana ulaşamadığını fark etmeniz ve yaşadığınız şok da en sık karşı karşıya kalınan sıkıntılardan biridir. Yaşanan mükemmeliyet duygusu, başarının verdiği haz, hiç bitmeyecekmiş gibi duran mutluluğunuz küçücük bir anda yapılan hatanın fark edilmesiyle sona erer ve size boşluğa düşmüşsünüz hissi verir.

Her ne kadar negatif bir olgu olarak beynimizde yer edinmişse de, acı aslında hayatınızdan eksik olmaması gereken bir histir. Size nefes aldığınızı hissettirir. Vardığınız her sonucun bir alternatifi olduğunu, yaptığınız her hatayı telafi edebilecek olasılıklar olduğunu gösterir. Unutmayın, acı sadece canlıların tadabileceği bir duygudur. Onu hissedebilmeniz, bir şeyleri değiştirebilmek için hala bir şansınızın olduğunun göstergesidir.

Devamı için: http://www.uplifers.com/ic-huzurunuza-ulasmak-icin-asmaniz-gereken-8-engel/

İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın