Hevsel'de Direniş Sonuç Verdi; Ağaç Kıyımı Durduruldu

 > 
318PAYLAŞIM

Hevsel'de Direniş Sonuç Verdi; Ağaç Kıyımı Durduruldu

Hevsel'de Direniş Sonuç Verdi; Ağaç Kıyımı Durduruldu

Hevsel Bahçeleri'nde ağaç kıyımına karşı başlatılan nöbet eylemi 20'inci gününde sonuç verdi. Diyarbakır Valiliği tarafından ilgili kurumlara gönderilen yazıda ağaç kesiminin durdurulduğu bildirildi.

Hevsel Bahçeleri'nde Dicle Üniversitesi ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yapılan ağaç kıyımını protesto etmek amacıyla BDP Gençlik Meclisi'nin başlattığı nöbet eylemi sonuç verdi. Eylemci gençler bir süre önce heyet oluşturarak Diyarbakır Valisi ile görüşmüştü. Eylem 20'nci gününe girerken, Valilik konuya ilişkin ilgili kurumlara bir yazı göndererek ağaç kesimini durdurduğunu açıkladı.

"Ağaç Dikim Kampanyası" başlatılacağının belirtildiği açıklama ilgili Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Dicle Üniversitesi Rektörlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Orman İşletme Müdürlüğü'ne gönderildi.

Belgede şunlar yer alıyor: "Dicle Vadisi'nde Dicle Üniversitesi ağaç kesimi yapılan alanlarda bundan sonra ağaç kesimi yapılmayacak. Belirtilen alanda Valiliğimizce, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Dicle Üniversitesi Rektörlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğü'nün katılım ve koordinesinde sivil toplum örgütleri ve halkın katılımına da açık bir şekilde ağaç dikimi kampanyası yapılacaktır." 

Diyarbakır/DİHA | Evrensel

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir