Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu 15 Bilginin Gerçek Hayatta İşinize Yarama İhtimali Bir Hayli Düşük! (Yine de Okusanız İyi Olur)

-

"Bilgi nerede olursa olsun, gidip alınız." - Müslüm Gürses

1. Denizlerdeki altının değeri yaklaşık 771 trilyon dolar. Yani Dünya’nın gayri safi hasılasının 10 katı. Fakat bu altınları çıkarmak çok maliyetli olduğundan henüz kimse yanaşmıyor.

2. Topuklu ayakkabıyı kadınlardan önce erkekler giyiyordu. Kadınların topuklu ayakkabı giymeye başlama sebebiyse daha erkeksi gözükmekti.

3. Central Park’taki lamba direklerindeki sayılar yolunuzu bulmanıza yardımcı oluyor. Bulunduğunuz noktaya en yakın sokakları ve parkın hangi bölgesinde (Kuzey, Güney, Doğu ya da Batı) olduğunuzu bu sayılara bakarak anlayabilirsiniz.

4. Tüylü kurbağalar kendilerini tehdit altında hissettirlerinde kemiklerini kırarak bedenlerinden dışarıya ittiriyor ve bunları pençe olarak kullanıyor.

5. 20 yüzyılda insanlar asansör yolculuk sürelerinden şikayetçiydi. Asansör firmaları ise asansörlere ayna koyarak bu sorunu aştı. Çünkü insanlar aynada kendini incelerken zaman daha hızlı geçiyordu.

6. Dracula filmindeki düğün sahnesi o kadar gerçekçi çekildi ki (Rahip, gerçek bir rahipti) Keanu Reeves ve Winona Ryder o günden bu yana evli olabilir.

7. Dünyanın en yuvarlak ülkesi Sierra Leone.

8. 2017’deki büyük yangınların ardından Şili’nin yeniden ağaçlandırılması konusunda ilginç bir yöntem benimsendi. Border Collie’lerin sırtına tohum dolu çantalar takıldı ve serbestçe gezinmeleri sağlandı.

9. Dünyadaki bütün insanlar omuz omuza dururlarsa Manchester’a sığabilir.

10. Atlar diz kapaklarını kilitleyebildikten sonra efor sarfetmeden ayakta uyuyabilirler.

11. 1949’da bir sığırcık sürüsü Big Ben’in yelkovanına kondu. Saat 5 dakika geri kaldı.

12. 111,111,111 x 111,111,111 = 12,345,678,987,654,321

13. Mick Jagger’ın, torununun oğlundan daha küçük bir oğlu var.

14. 1822’de Norveç’ten ABD’ye ilk buz teslimatı 1822 yılında yapıldı. Fakat ürünü kuru mu yoksa yaş mı olarak sınıflandıracağına karar veremeyen görevliler yüzünden tüm buzlar limanda eridi.

15. Michel Phelps 13. altın madalyonunu aldığında Rodoslu Leonidas’a ait 2168 yıllık rekoru kırmış oldu.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bykzlt

#1 Henüz kimse yanaşmıyorun aksine Abd ve Kanada sahillerinde altın çıkartılmakta.

feyk

muhtemelen 1 de bahsedilen deniz suyunda iyonize cozulmus halde bulunan altin. yogunlugu cok dusuk ama okyanuslarin devasa boyutu gozonune alinca su anki piyasa degeriyle boyle korkunc rakamlar cikabiliyor. ne yazikki bu kadar cok suyu islemden gecirip altini katilastirmak maliyetini kurtarmiyor.

bykzlt

Evet izlediğim belgesellerde deniz kumunun filtrelerden geçirilmesiyle altın ayrıştırılıyordu.

congolos

#15 Adam nasıl bir çizgi çektiyse tarihe 2168 yıl sonra o çizgi aşılmış.

Görüş Bildir