Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

"Daha Fazla Saklamayacağım" Vücudundaki Kocaman Doğum İzi Yüzünden Tüm Hayatı Boyunca Dalga Konusu Olan Kadın

428PAYLAŞIM

Polonya'da yaşayan 25 yaşındaki Yulianna Yussef'in sırtının ve karının neredeyse tamamını kaplayan bir doğum izi var ve insanlar tüm hayatı boyunca onunla bu yüzden dalga geçmişler. Fakat Yulianna kendisini sevmeyi ve doğum iziyle barışık olmayı öğrenmiş. Şimdi ise başka insanlara yardımcı oluyor. Detaylar ve daha fazlasını TheSun kaynaklı içeriğimizde bulabilirsiniz.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/fabulous/858502...

Yulianna Yussef, Polonya'da yaşayan 25 yaşında bir kadın ve doğum izleri hayatı boyunca dalga konusu olmuş.

Yulianna'nın sırtını ve karnının neredeyse hepsini kaplayan bir doğum izi var. Yulianna için 8 yaşına kadar her şey normalken ve mutlu mutlu giderken bir süre sonra insanlar onun doğum iziyle dalga geçmeye başlamış.

Yulianna ile dalga geçen çocukların yanı sıra ebeveynler de çocuklarının doğum izinin bulaşıcı olması ihtimaline karşı onunla oynamasına izin vermiyormuş.

"Sekiz yaşıma kadar mutluydum fakat daha sonra dışarda insanların beni parmakla gösterdiğini ve garip garip baktığını farkettim. Kısacası bana kabadayılık yapmaya başladılar.

15 yaşındayken bir gün arkadaşıyla sahile giden Yulianna'ya pek çok insan negatif yorumlarlarda bulunmuş. Bu da Yulianna'nın hayatının büyük bir bölümünü evden çıkmadan geçirmesine sebep olmuş.

Yulianna o gün yaşadıklarını şöyle anlatıyor; "Yaşlı bir kadın yanıma geldi ve "siğillerimi" aldırmam için tavsiye verdi, gittiğimiz kafedeki garsonlar bana çok kaba sözler söylediler ve o gün daha birçok böyle oldu oldu."

Aldığı tepkiler yüzünden arkadaşı da Yulianna'ya "Seninle yürümek bir maymunla yürümek gibi" yorumunda bulunmuş.

"Ona kızmadım. Sadece şaka yaptığı söylüyordu. Ama yine de yaz aylarının büyük bir çoğunluğunu evden çıkmadan geçirdim. Sadece geceleri hava karardığında biraz yürüyüş yapmak için dışarı çıktım."

"İnsanlar bana dalmaçyalı, zürafa ve inek dediler. Onlara göre kirliydim ve eğere benimle konuşurlarsa sanki doğum izim onlara da sıçrayacakmış gibi düşündüler."

"İzlerimi saklamaktan, insanlardan ve verecekleri tepkilerden korkmaktan çok yorulmuştum. Bu zayıflığım yüzünden kendimden nefret ediyordum ve kendime çok acıyordum." 

"Bir yerden sonra doğum izimin aslında ne olduğunu ve eğer insanlara bunu açıklarsam daha kolay olacağını düşündüm."

"İnsanlar CMN(Konjental Melonositik Nevüs) ile yaşamanın nasıl bir şey olduğunu bilirlerse buna sahip olanlar için işler daha kolay olacaktı" diyen Yulianna bu nedenle bir Instagram hesabı açmış ve oradan doğum izlerini cesurca paylaşmaya başlamış.

Instagram hesabı 100 bine ulaşan Yulianna "Kendimi cildimle çekici hissediyorum" diyor.

"Uzun bir süre 'neden ben' diye sorular sordum ve bunu hak etmediğimi düşündüm. Kimse vücudunda kocaman bir siyahlık olan bir kızla dışarı çıkmak veya sevgili olmak istemezdi. Fakat daha sonralarda aslında kimsenin bana yardım edemeyeceğini ve özgüvenimi kazanmanın benim elimde olduğunu fark ettim." 

"Kendimi artık mutlu, özgüvenli ve güzel hissediyorum. Bunu sağlamam çok uzun zaman aldı."

Yulianna yakın zamanda Londra'da CMN sahibi olmanın nasıl bir şey olduğu hakkında konferanslar verecek ve pek çok insana yardım eli uzatacak.

"Şimdi Beni Nasıl Görüyorsun?" isimli konferansı ile Yulianna, benzer problemler yaşayan insanların hayatını kolaylaştırmayı umut ediyor.

"İnsanların %85'inin doğum izimin ne anlama geldiğini bilmediğini fark ettim. Bir yerden sonra yoruldum ve kendimi sevmeyi öğrendim."

Yulianna Yussef artık doğum izini saklamıyor ve kendini severek mutlu bir hayat yaşıyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hergelekon

manitası bunu Kakaolu kekim benim diye seviyodur

atik.gnc

kazandibi gibi masallah

kartal-ata

Yahu benim de burnum büyük etrafımdaki tüm kadınların burnu çok güzel kocamam bi burnum var lisede kızlarla kavga ettik hepsini dövdüm döndü biri bana koca burunlu dedi yeminle dayak yesem o kadar canım acımazdı haftaya bu konuyu işle onedio 😂 can sıkıyor deli gibi para kazanıyor bu insanlar mağduriyetmiş yapmayın ya

jey

sende burnuna bi insta ac. simdi moda:) ayrıca şaka bir yana ben karakteristtik burnu olan kadinlari cok begeniyorum. Ronesans tablilari gibi tek, özel, karmasik...

aaabbbcccddd

rönesans ile yürümek. Hmmm aşırı sanatsal.

jey

kadinim be ne yurumesi. Guzel buluyorum diye hemen.

man-o-to

Lütfen kadınlarda yürüyebilir. :joy:

yesilzeytinn

bu seferde belli etmek için uğraşmış

tedex

Sadece fiziğinden dolayı hâlâ aynı tepkileri almıyor. Fiziği beğeniliyor, cesareti/öz güveni değil

Görüş Bildir