'Biz Şimdi Neyiz?' Diyen Kafası Karışıklar İçin Takılmak ve Sevgililik Arasındaki 13 Fark

3.9bPAYLAŞIM

"Biz şimdi neyiz?" sorusu kafalarda dönen oldukça önemli bir problemdir ilişkilerde. Her ilişkinin ya doğal bir seyri olur ya da taraflar bir format altında ilişki yaşar. İlişki yaşayan her yetişkinin bu dev hizmetten yararlanması gerektiğini düşündük ve bu içeriği hazırladık. Buyrun size sevgili olmak ve takılmak arasındaki farklar...

1. Sevgililik müessesesinde sabah birlikte kahvaltı yapmak hatta hazırlamak, adeta fener alayı gibi coşku dolu bir süreçtir ve bu normaldir.

Fakat takılmak diye tabir ettiğimiz ilişki çeşidinde, taraflar mümkünse diğerinin evini sabah erkenden terk eder. Kahvaltı mahvaltı yapılmaz yani.

2. Sevgililikte tatil planları aylar, yıllar, asırlar öncesinden yapılır. Herkes işinden gücünden ona göre izin alır, anneye ona göre yalan söylenir.

Takılırken bu planlar önceden yapılmaz, ani olarak gelişir. Zurnanın zırt dediği yerde izin alınır, genellikle de kolay olur niyeyse... Anneye babaya da "Arkadaşlarla tatile gidiyoz" denilir.

3. Sevgililiğin kişilere tanıdığı en büyük hak, hesap sorma özgürlüğüdür. İnsan sevgilisine "Nerdesin? Yanında kim var?" diye soramayacaksa kime soracak?

Ama işte takılırken bu sorumluluktan komple muafsınız. Siz soramadığınız gibi size de soramazlar. Tam bir yan gel yat Osman!

4. Sevgililikte genellikle işler ciddiye bindiği zaman aileyle tanışabilirsiniz. Hadi babadan korkulur biraz da, anne falan tanıştırılır yani.

Takılırken annesinin adını dahi bilmezsiniz. Aileyle tanışmak falan söz konusu değil yani.

5. Sevgililikte eve gidince çaldırmalar, günaydın diye mesaj atmalar hep olmazsa olmaz şeylerdir.

Takılırken ise genelikle canı isteyen mesaj atar. Mesaj almayan kişi de bunu kafasına takmaz. Öyle bir sülalesi rahatlık...

6. Dünyada sevgilisi olan birçok insanın kod adı "AŞKIM" bildiğiniz gibi. Bu isme sahip olmanız için bilin bakalım ne lazım? Evet, sevgililik...

Sadece sevgili olanlar birbirine "Aşkım" diyebilir. Takılmalı ilişkide kimse kimseye "Aşkım" falan demez. Canım manım, öyle idare edilir...

7. Sinemaya, tiyatroya gidiyorsanız zaten sevgilisiniz demektir. İnsan böyle yerlere arkadaşı dışında sevgilisiyle gider.

Takılırken kimsenin aklına tiyatroya sinemaya gitmek gelmez genellikle. Daha ev ortamı, daha bi eğlence... Anlayın işte...

8. Sevgililikte arabalı olmak bir hava atma sebebi olarak ortadan kalkalı çok olmuştur. Bir yerden bir yere götüren araç dışında pek bir etkisi yoktur.

Takılırken araba sahibi olmak önemlidir. "Alıyım mı seni yavru"lar falan hep takılan adamların cümleleridir.

9. Gün sonununda sevgililer iş yerinde yaşadıkları saçmalıkları, sinir bozukluklarını ya da iyi şeyleri birbirlerine gıybet ederler.

Takılanlarda böyle bir durum yoktur. Varsa da çok yüzeysel şekilde geçiştirilir. Kim ne yaşıyo haberi olmaz!

10. Sevgililikte senin benim diye bi şey olmaz. Para pul işleri genellikle ortak halledilir, parasız olan diğerine rahatlıkla söyler.

Takılırken bu aşamaya gelinmesi imkansıza yakındır. Herkesin hesabı kendinedir.

11. El ele tutuşarak yürümek tabii ki sevgililik esnasında mümkün bir şey. Gerçi bir süre sonra insan el ele yürümekten de sıkılıyor ya neyse...

Takılanları genellikle sokakta el ele yürürken göremezsiniz. Başkalarının görmesinden ziyade bu temasa izin vermek istemez takılanlar.

12. Sevgili olanlar birbirlerini estetik kaygıları ayrıştırarak severler. Boy, pos, kilo, saç baş, sevgililik değerleri için elbette önemlidir ama öncelikli değildir.

Takılmalarda ise tam tersi: Bir birliktelik sadece bunun üzerine kurulmuş bile olabilir. Valla bak!

13. Sevgili seksi, Titanic filmini her seferinde yeniden seyretmek gibidir. Anlatabildim mi?

Takılma seksi ise Afrika'nın balta girmemiş ormanlarında çekilen National Geographic belgesellerine benzer.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ece-ysl

13# saçma olmuş ?! çözemedim.

bombilibom

şöyle şeyler yazıp doğal oluşumları bile kalıplara koyup, beyni zaten boş ola neslin iyice skik hale getiriyorsunuz "şöyleyse böyle, böyleyse şöyle olur" gibi gibi şeklinde kalıplar oluşturmak tam aptalların işi. böyle boş kalıplı beyinler sitede iş yapıyormuş gibi görünür olmuş.

ozum-nebol

Editörü fena üzmüşler yazzık kıyamam 😂👏

s43__

11. El ele tutuşarak yürümek tabii ki sevgililik esnasında mümkün bir şey. Gerçi bir süre sonra insan el ele yürümekten de sıkılıyor ya neyse... Editör senin için üzülüyorum 8 yıllık evliyim 4 yıl da nişanlılık flört dönemi var ve hala el ele yürürüz ve hala içimi ısıtır elini tutmam sıkılmak nedir ya

Gizli Kullanıcı

editör sevgili olduğunu sanmış ama onla takılmışlar

jr.aykut

Amk elele tutuşamayan takılanlar, sex mi yapıyolar :D Bu Onedio nerde yarrak kürek insan varsa editör yapmış zamanında heralde, şimdi de tazminat yükseldi diye atamıyor işten. Samet bey miydi, Kaan bey miydi Onedio ceosunun ismi. Acaba o da takip ediyor mu bu saçma sapan içerikleri? Yoksa işler "Saldım çayıra, mevlam kayıra." şeklinde mi ilerliyor? Koy götüne gitsin diyecem de kaliteli içerik istiyoruz. Hem biz eğlenelim, hem de bunca yatırım boşa gitmesin. Osuruktan teyyare, selam söyle o yare. :D Zürriyetsiz.

Görüş Bildir