Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tüm Dünyanın İmrendiği Şehir: Başarılı Alman Fotoğrafçının Gözünden 29 İstanbul Karesi!

-
Abone ol

Karşınızda Alman araştırmacı ve fotoğraf sanatçısı Claudius Schulze!

Kaynak: http://claudiusschulze.com/

İstanbul'u bir de onun gözünden görelim istedik...

1. Claudius Schulze 50'yi aşkın ülkeyi gezmiş Alman bir araştırmacı ve aynı zamanda eserlerinde gizli sembollere yer veren bir fotoğraf sanatçısı.

2. Adını adacıklardan oluşan bölgeden alan "Socotra" adlı kitabı; adaların o büyülü ortamına şahit olabileceğiniz yolculuktan geriye kalan görsel bir şölen adeta.

3. Çalışmaları National Geographic Traveller, Geo, The Independent ve GQ gibi birbirinden ünlü dergilerde yer alırken...

4. Fotoğrafları da şu ana kadar Londra, New York, İstanbul ve Berlin'de sergilendi.

5. Kendisi; Hamburg Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve İslam Araştırmaları okumuş.

6. Yüksek lisans diplomasını ise Sabancı Üniversitesi'nin "Uyuşmazlık Analizi ve Çözümü" programında almış.

7. Bu arada Almanya'nın 30 yaşından genç en iyi 30 gazetecisinden biri!

8. İstanbul'u ise "tüm dünyanın imrendiği ve arzuladığı şehir" ve hem farklı iki kıtanın hem de yüzlerce yıllık bir tarihin mıknatısı olarak tanımlıyor.

9. "İslam ve laikliğin, gelişme ve yıkımın, Avrupai ve geleneksel yaşamın dinamik bir rekabet içinde harmanlandığı, iki kıtayı bir araya getiren tek şehir." diyor.

10. Biz de kendisini kutluyor ve yeni çalışmalarını merakla bekliyoruz!

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

21. 

22. 

23. 

24. 

25. 

26. 

27. 

28. 

29. 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bilim-asigi

Tüm Dünyanın İmrendiği Şehirden sonrasını okumadım

etdt

"fotoğraf" olarak güzeller ancak zeytinburnuna gitmişmi,ümranaiyeye gitmiş mi? Bir durup sormak lazım vakit geçirmiş mi?Bağcılarda skinny ile dolaşmış mı?dudulluda gezmiş mi?İnsanları analiz ederken neye göre değendirmiş?

dilara-ucar2

Kusura bakmayın da İstanbul, sizlerin 'güzel' olduğunu düşündüğünüz mekanlardan oluşmuyor. Fotoğrafçı bir şehri bütün parçalarıyla ele almış. Sizin oralara gitmiyor oluşunuz, oranın İstanbul'un gerçeği olduğu durumunu değiştirmiyor. Dip Not: ATAM !

ercan-gundogdu

benimde istanbul için düşündüğüm ''bir başka istanbul'' projem var ... ama yaptıktan sonra istanbul nefreti kaç kat artar bilemem ... bu şehrin en boktan hallerini her zaman yaşıyoruz ... güzellik adına kalan tek şey , turistlik yerlerdeki bakım ... gerisi satılık beton yığını ...

asli-deniz

kareler çok kötü istanbulu yansıtmıyor ben bir profosyonellik göremedim,aksine kasıtlı bir şekilde sanki en varoş en ücra sokakları çekmiş okadar güzel manzaralar modern yerler ortamlar mekanlar varken sanki fas fotoğraflarına bakmışım gibi hissettim türkten çok suriyeli vardı otur sıfırrr!

Görüş Bildir