Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Başarılı Düğün Fotoğrafçısının iPhone'uyla Çektiğine İnanamayacağınız 11 Güzide Fotoğraf

-
Abone ol

Evet yine birileri evleniyor, birileri de fotoğraflıyor. Ama bu kez iPhone 6S Plus ile o.O

Karşınızda Sephi Bergerson!

1. Kendisi, bir evlilik merasimini yalnızca iPhone ile fotoğraflamayı hayal ediyordu.

2. Hintli bir çifti, düğün fotoğraflarının iPhone ile çekilmesine ikna eden Bergerson...

3. Fotoğraf makinesinin yerini tutamayacağını bildiği iPhone'un yepyeni bir fotoğraf aracı olduğunu düşünüyor.

4. Renklerle arası oldukça iyi.

5. Birbirinden farklı filtreler ve düzenlemeler kullanıyor.

6. Özellikle gece fotoğrafları daha çok özen istiyor.

7. Ona göre fotoğraftaki başarı, kullanılan cihazlarla ilgili değil.

8. Görenler ise sonuçtan memnun.

9. Evlenenler de.

10. Bize yine kerevetine çıkmak düştü.

11. ^^

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Adam güzel çekmiş. Hangi makinayla çekilirse çekilsin temel fotoğrafçılık eğitimin varsa bütün fotolar güzel görünür.

icimdekiyagmur

Hint düğünleri zaten renkli, kurtarmış paçayı bence :))) Telefonla da güzel fotoğraf çekilir ama profesyonel makinanın yeri tabii ki ayrı (Y)

melih-sari

instagram "fotoğrafçılığı"na hoş geldiniz.

nevisahsinamunhasirkadin

Arkadaşla aynı şeyi savunuyorum ; İyi ve kaliteli bir fotoğraf makinesi,iyi bir fotoğraf çıkaracağı anlamı taşımaz. Bakmak ayrı görmek ayrı.

buse-toprak1

Sanatsal olarak söylediğine katılıyorum ama teknik olarak yanlış. canon mark 7d ile hiç fotoğraftan anlamayan bir arkadaşım herhangi bir yeri hiç birşeye dikkat etmeden çeksin ve siz özenerek yukarıdaki fotoğrafçı arkadaşım gibi iphone la çekim yapın. telefon ya da fotoğraf maknasının ekranından görünen o muhteşem çözünürlük bilgisayara atılınca ya da daha büyük şekidle baskı yapmak istendiğinde piksel piksel dağılıyor ve aradaki muzazzam farkı anlayabiliyorsunuz. dikkat edin yukarıdaki fotoğraflara küçük boyuttalar. indirip biraz büyültmeyi deneyin görüntünün ne kadar bozulduğunu aslında tamamen ışığı süslü kullanarak insanların gözünü boyadığını görürsünüz. en eski analog fotoğraf makinaları bile şu anki modern cep telefonlarından daha iyi çekim yaparlar. cep telefonu kaliteli fotoğraf çekmek için değil anı yakalamak için kullanılabilir yalnızca.

nevisahsinamunhasirkadin

Peki, teknik bilgisi olmayan kişi mükemmel fotoğraflar çekemez mi ?

buse-toprak1

şans eseri güzel fotoğraflar yakalayabilirler fakat şöyle düşünün, kadraj bilgisi olmayan, birisi rastgele objektifi o tarafa doğru tutarak ne kadar iyi fotoğraf çekebilir ki ? objeyi tanımayan, ışığı nasıl kullanacağını bilmeyen biri sadece tesadüfen güzel işler çıkarabilir diye düşünüyorum. ya da gerçekten yeteneklilidr, göz aşinalığı falan vardır bu da zaten işin tekniğini öğrenmiş olmak demek oluyor. bilgi fotoğraf çeke çeke elde edilir tabikide. bu yüzden yukaridaki resimleri çeken arkadaşım bilgisiyle bu kadar güzel işler çıkarabilmiş. herkesin iphone 6 sı var kaç kişi bu denli güzel fotoğraflar çekebiliyor ? tamamen bilgi..

Görüş Bildir