Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaşılan Koruma Amaçlı Olduğu Düşünülen Yeni Asparagas: "Resmileşti Dikkat"

 > 
8.8bPAYLAŞIM

Birkaç gündür Facebook kullanıcılarının yoğun olarak aynı paylaşımı yapmaya başladığını gözlemledik.

Muhtemelen bir çoğunuzun da sayfasında gördüğü bir uyarı yazısı.

Kişisel Facebook hesabı güvenliği ile ilgili ayarlara bakıp düzenlemek yerine böyle bir metin paylaşılıyor.

Daha doğrusu sonunda yazan not gibi paylaşılmıyor, kopyalanıp yapıştırılıyor.

Bu paylaşımların amacı, sosyal medya hesapları hacklenip de terör örgütü propagandası ya da başka bir suç işlenirse sorumluluk kabul etmemek.

Bilişim hukuku uzmanlarına göre ise bu paylaşımların hukuki açıdan hiçbir geçerliliği yok.

Çünkü savcılık soruşturması ve mahkeme süreçleri içerisinde bu tip paylaşımların herhangi bir geçerliliği yok.

Hesabının çalındığını fark eden kişi, direkt savcılığa giderek durumu bildirmelidir. Bu bildirim sonrasında, hesap üzerinden suç teşkil edecek herhangi bir faaliyet yapılmış olsa bile kişinin sorumluluğu olmaz.

Uzmanların tavsiyesi ise nasıl ki nüfus cüzdanı kaybolduğunda en yakın polis birimine gidilip durum anlatılır, benzer bir işlemin yapılmasıdır.

Tabii ki bu paylaşım dalgasına karşı sosyal medya mizahçıları da boş durmadı.

Çeşitli sosyal medya platformlarında bu tip montajları görmeye başladık.

Neyse ki diğer furyalar gibi bu 'Resmileşti Dikkat' furyası da kısa süre içerisinde kaybolup gidecek.

Bonus: CIA bu hesaplara bakıyormuş.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
respectmyauthoritah

Başlarda ben de olmaz böyle şey diyodum ama şuan açtım genelge önümde okuyorum..Siz de hesaplarınızda 3-5 kere paylaşın garanti olsun(!)..

cuneyt_cetinkaya

ben kendi duvarima asagidaki versiyonunu yapistirdim T.C. Bışbıkınlık Pırsınıl vı Prınsıplır Gınıl Mıdırlığının 16.02.2016 tırıh vı 69471265-010-06/1955 sıyılı Mıllı Gıvınlığı tıhdıt ıdın ırgıt vı yıpılırlı ırtıbıtlı kımı çılışınlırı hıkkındıkı Gınılgı (2016/4) Rısmı Gızıtıdı yıyınlınmıştır. Iyrıcı MIT Mıstışırlığı Sısyıl Iğ Bıldırgısı dığrıltısındı Fıcıbıık'ın gıvınlık ıçığındın ıtırı

umut-ercan

IP nin kullanılması derken :D ulen static değilse zaten modem kapanıp açıldıkça değişir mac deseydi inandırıcı olabilirdi demek bunu paylaşıyorlar geçen gördüydüm bir satış yerinde damacanayla deniz suyu satıyorlardı 2 sayfa da bilgi yazmışlar damacana başı 15 liraya kaktırıyorlardı millete her zaman derim bu milleti kandırması çok kolay ama kandırıldığına inandırması imkansız yapacak bişi yok böle geldiler böle gidicekler :( o değilde bir bebek paylaşıp beğeniye face şu kadar para vercek paylaşıma şöle diye bazı sayfalar paylaşım yapıyor geçen bu paylaşımın birine tıkladım 1.5 milyona yakın paylaşım yapılmış hani bazı insanlar safdır temiz kalbinden inanır filanda o rakam çok az ya gerçekten zırcahil insanlarımız var her denilene inanılmasa bu ülkede çok şey değişir çok gelişiriz gibime geliyor

huseyin-kilic1

sonuna kadar haklısın , cahiller ölsün desem ileri gitmiş olurmuyum ? zira IQ puanı 75 altı insanların katledilmesi taraftarıyım ( bir hastalık sebebiyle olmamışsa , yaşlı ve hastalara düşmean değilim sadece okumayan öğrenmeyen insanlardan iğreniyorum )

kitapasigi

Facebook kullanmadigim icin kendimle gurur duyduğum anlar...

nilay-eren

Alakasız ama insan bir demigod görünce dayanamayıp konuşmak istiyor

iceicebaby

bu gözlerim ne üniversite mezunları ne doktoralı adamlar gördü bunu paylaşan. buradan sadece okumakla bazı şeylerin olmadığını da anlamış oluyoruz

Görüş Bildir