Görüş Bildir

Doğu Ekspresi Haberleri

Doğu Ekspresi ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Doğu Ekspresi ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Nostalji Severlerin Kaçırmak İstemeyeceği 13 Demiryolu Hattı
Çok eski değildi; İstanbul'dan Ankara'ya giderken yemekli vagonda kurulan dostluklar, yol boyu bira içilerek yapılan muhabbetler, bitirilen kitaplar. Adana'ya Erzurum'a yataklı vagonlarda çekilen hayatının en gürültülü ama rahat uykusu. Agatha Christie'ye ilham Doğu Ekspresi'yle dolaşmak Türkiye'yi... Bugün bizim için bunlar artık birer nostaljiden ibaret, lakin dünyada eski moda tren yolculukları halen yapılmakta, hem de kimi zaman yaşı bir asıra yaklaşan lokomotifler ve vagonlarla. En keyifli ve nostaljik 13 tanesini sizin için seçtik. Buyrun galeriye.
Doğu Ekspresi'ne Çarpıp Raydan Çıkardı: 1 Ölü!
KAYSERİ'de Oymaağaç hemzemin geçidinde bir kargo firmasına ait TIR, Ankara'ya giden 'Doğu Ekspresi'ne çarptı.Kazada TIR sürücüsü 54 yaşındaki Sadettin Çimen öldü. Yolcu treninin 1 lokomotif ve 2 vagonun raydan çıkması sonucu Kayseri-Sivas, Kayseri-Ankara demiryolu ulaşıma kapandı. Kaza, saat 04.55 sıralarında merkez Kocasinan İlçesi Serbest Bölge kavşağı Oymaağaç hemzemin geçidinde meydana geldi. Sadettin Çimen yönetimindeki 01 CHE 13 plakalı kargo TIR'ı ile iddiaya göre bariyerler inik olmasına rağmen kontrolsüzce hemzemin geçide girince, Sivas yönünden gelip Ankara'ya giden makinstler; Erkan Özsoy ve Semih Öztürk yönetimindeki 'Doğu Ekspresi'ne çarptı. Kazada TIR şoförü ölürken TIR'ın çekici ile dorsesi ayrıldı. Çarpmanın etkisiyle 22005 sayılı lokomotif ile arkasındaki iki vagon raydan çıktı. Sevk edilen görevliler trendeki yolcuları Kayseri Garı'na götürürken 5 vagon da çekildi. Polis, inceleme yapıp, makinist Erkan Özsoy ile Semih Öztürk'ün ifadelerine başvurdu. Hafif yaralı 4 yolcu ise Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ayakta tedavi edildi. Lokomotif ve 2 vagonun raydan çıkması ve rayların sökülmesi sonucu kapanan Kayseri-Ankara, Kayseri- Sivas demiryolunun onarımı ve ardından açılması için çalışmalara başlandı. TRAFİĞE GÖRE SÜRÜCÜ KUSURLU Kayseri'de TIR şoförü Sadettin Çimen'in, Kayseri'den bir kargo şirketinden yüklediği gönderi ve kolileri Adana'ya götürdüğü sırada meydana gelen kazada hızının 70 kilometre olduğu belirlendi. Trafik bilirkişilerinin yaptığı incelemede, TIR'ın sürat kadranı 70 kilometreyi gösterirken, sürücü Sadettin Çimen'in bariyerlerin kapalı olduğu halde Doğu Ekspresi'ne çarptığı belirlendi. Kazanın ardından TCDD Yetkilileri raylar üzerinde giden dev bir vinç ve iki de özel firmalardan kiralanan tekerlekli çekicilerle, raylardan çıkan lokomotif ve 2 vagonu kaldırma çalışması başlattı. Oktay ENSARİ / KAYSERİ (DHA)
En Ucuz ve En Güzel 7 Tren Rotası
Gezginin amacı bir yerden bir yere varmak değildir.Gezgin için bir yerden başka bir yere seyahat ederken yolda gördükleri yaşadıkları da en az gidilen yer kadar önemli ve değerlidir.Tren yolculuğunun yeri özellikle gezginler tarafından iyi bilinir.Gezginler tarafından el üstünde tutulan İnterrail,Trans Sibirya veya ülkemizdeki Doğu Ekspresi ilk akla gelen örnekler olabilir.Bu yazımızda bizim gibi tren yolculuklarını sevenler için ucuz ve en iyi tren yolculuklarını derlemeye çalıştık.
Johnny Depp ‘Doğu Ekspresinde Cinayet’ Kadrosunda
Polisiye denince akla gelen ilk isimlerden biri hiç kuşkusuz Agatha Christie. Polisiye edebiyatın kraliçesi olarak anılan Christie'nin 1934 yılında yayımlanan ve ilk yayımlandığı günden bu yana popülerliğinden hiçbir şey yitirmeyen kült romanı 'Doğu Ekspresinde Cinayet'in yeniden beyaz perdeye uyarlanacağını geçtiğimiz haftalarda sizlere duyurmuştuk. Yeni gelen haberlerle uyarlama kadrosunda yer alacak isimler de açıklandı. Habere göre 'Karayip Korsanları' serisinin baş aktörü Johnny Depp 'Doğu Ekspresinde Cinayet' romanının yeni uyarlamasında yer alacak.