Görüş Bildir

Millet İttifakı Haberleri

Millet İttifakı ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Millet İttifakı ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Mustafa Sarıgül'ün Partisi TDP, Kendisini Feshederek CHP'ye Katılacak mı?
14 Mayıs 2023 Milletvekili Seçimlerinde CHP listelerinden Erzincan milletvekili seçilen Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin CHP ile birleşip birleşmeyeceği konusunda açıklama yaptı. CHP ile demokratik düzlemde birlikte hareket etme düşüncelerinin olduğunu belirten Sarıgül, TDP'yi kapatmak gibi bir gündemleri olmadığını belirtti. Ancak Mustafa Sarıgül'ün heyecan dolu siyasi serüveni, yeni sürprizlere de gebe olabilir.
Peki Oylar Nasıl Hesaplanacak? Öne Çıkan Başlıklar ile Siyasette 'İttifak' Dönemi
Takvimler 12 Mart 2018'i gösterdiği gün, AKP ve MHP'nin siyasi partilerin seçim ittifakına ilişkin düzenlemeyi de içeren 26 maddelik ortak kanun teklifi, Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Böylelikle siyasi partilerin ittifak yapmalarını engelleyen hükümler ilgili yasalardan kaldırılmış oldu. Meclis’ten yıldırım hızıyla geçen yasaya eleştiriler “temsilde adalet” ilkesinin zedeleneceği yönündeydi. İttifak yapan partiler yüzde 0.5 ile bile TBMM’ye girebilirken ittifaklara dahil olmayan partiler yüzde 9.99 oy oranıyla dışarıda kalıyordu. 'İki partinin yararına göre hazırlandı' eleştirileri sürerken Türkiye beklenenden 17 ay önce seçim sath-ı mailine girdi ve gözler muhalefete çevrildi.