Görüş Bildir
onedio.com, UNICEF Türkiye Milli Komitesi ve Make a Wish Türkiye resmi destekçilerindendir. Bu projenin tüm geliri Make a Wish ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi'ne bağışlanmaktadır.
Ece Benligiray  Profil Resmi

Ece Benligiray

Holistik Beslenme ile Zinde Yaşam

icon

Hakkında

Holistik Beslenme Uzmanı, Zinde Yaşam Danışmanı, MBS Tekniği Kurucusu , Kilo konularında ezberbozan, Gıda Mühendisi, Anne
icon

Tüm İçerikler

görsel

Wendy Kiloları ile Baş Etme Yöntemleri- 1

Biliyorum biraz uzun ara verdim. Zamanın ne kadar hızlı geçtiğini fark etmiyoruz bazen. Geriye dönüp bakınca anlaşılıyor.Bir önceki makalemde “Fazla kilolarınız Wendy Kilosu olabilir mi?” demiştim. Eğer henüz okumadıysanız kendinizi öncelikle o makalede değerlendirebilirsiniz.
15 Ekim 2021
görsel

Fazla Kilolarınız Wendy Kilosu Olabilir mi?

Fazla kiloların psikolojik bir nedeni var mı? Var! Bu, fazla kilosu olan herkesin psikolojik sorunları olduğunun göstergesi mi? Hem evet hem hayır!Bunu neden söyledim:
5 Ağustos 2021
görsel

Yaz Aylarında Bu 5 Besini Tüketirken Dikkatli Olun!

Kilo problemlerinden bahsederken BİRİNCİL BESİNLERİN ETKİSİNİ anlatmaya devam edeceğim. Ancak yaz güneşi kendini göstermeye başlarken hatalı olabilecek GIDA seçimleri konusunda da bilgi sahibi olmak lazım.Normal koşullarda ve doğal ortamında insan bedeninin adaptasyon becerisi muazzam. Yani sıcak havalarda damarlar genişleyip gözenekler açılırken soğuk havalarda yağ depolamayı artırarak dış etkenlere karşı koruyucu bir mekanizma geliştiriyor. Bu yüzden kış aylarında birazcık daha yağlı oluyoruz.Yaza girerken bu yağlardan kurtulmak ve bizi hafif ve serin tutan gıdalarla beslenme seçimi biraz irade ve doğru bilgi gerektiriyor.
17 Haziran 2021
görsel

Sevilme Kriteri Olarak Kilolarımız

Bir önceki makalemizde ilişkilerimizin gıdalarla beslenmemizdeki etkisine biraz giriş yapmıştık. O nedenle okumaya oradan başlamanızı tavsiye ederim.
3 Haziran 2021
görsel

İlişkiler Kilolarınızı Nasıl Etkiler?

BESLENMEDE BİRİNCİL BESİNLER kavramına uzak olanlar var. Kilo verme işini sadece gıdalara bağlayıp, irade gücüyle sonuç almaya, aldığı sonucu kalıcı kılmaya çalışanlar filan. Listelere bağlı yaşayanlardan bahsediyorum ya da pazartesi diyete başlaya(maya)nlar. “Su içse yarayan”ları da sayabiliriz.O yüzden biraz tekrar edip BİRİNCİL BESİN kavramını kilolarıyla başı dertte olan herkes fark etsin istiyorum. Çünkü düğüm orada. Çözüm de öyle. Ruhumuz beslenemediğinde, bedenimiz hep aç. 1 porsiyon (döner), 1 dilim (pasta), 1 parça (çikolata) yetmiyor. İrade ile ne kadar yönetsen bir yerde pes ediliyor.
30 Mayıs 2021
görsel

Birincil Besinlerle Besleniyor muyuz?

Ve düşünün… Hayatımın tüm bu alanlarında her şey istediğim gibi olsaydı, nasıl bir hayatım olurdu? Gerçekten istediklerimle yaşadıklarım arasındaki farklar neler? Aradaki farkların kapanması için ne olması gerekli? Ben bu dengenin neresindeyim? Daha da önemlisi… Yaşadığım hayatın neresindeyim?Bir önceki yazımızdan devam ediyoruz. Henüz okumadıysanız oradan başlamanızı tavsiye ederim.
5 Nisan 2021
görsel

Beslenme Yaklaşımında Yeni Trend: Holistik Beslenme

Hiç düşündünüz mü? Dünya Sağlık Örgütü (WHO) sağlığı, 'sadece hastalıkların ve rahatsızlıkların olmayışı değil, bir bütün olarak fiziki, ruhi ve sosyal açıdan iyi olma hali' olarak açıklarken, sağlıklı beslenmeyi neden yalnızca gıdalarla sınırlar?Tam ve dengeli beslenebilmek için gıdaları yönetmek yeterli midir gerçekten?Eğer zihninizde küçük bir soru işareti oluştuysa holistik beslenmeye dair bir kapı aralandı demektir. Ve bu bundan sonraki hayatınızda size zinde bir yaşamın ve varsa fazla kilolarınızdan kalıcı olarak kurtulmanızın yolunu açabilir.Bundan böyle buluştuğumuz her makalede holistik beslenme ve zinde bir yaşama dair tüyoları, hayatınıza kolayca adapte etmenizi sağlayacak metotları paylaşacağım. Şimdiden keyifli okumalar.
9 Mart 2021