Görüş Bildir

Threads Haberleri

Threads ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Threads ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Google Chrome'u Hız ve Performans Konusunda Daha da İleriye Taşıyacak 12 Pratik İpucu
Çevrim içi hayatımızın en önemli parçaları arasında ilk sırada verdiği hizmetler ve sağladığı servisler sayesinde Google var. Gmail, arama hizmetleri, YouTube, Chrome ve buna benzer birçok kolaylık artık onu vazgeçilmez yapmış durumda. Ancak, Google'ın Chromium tabanlı tarayıcısı Chrome, hızı ve sadeliği ile birlikte bellek ve ram kullanma konularında da dilimizden düşmüyor desek yeridir. Bununla beraber kullanmak zorunda olduğumuz eklentiler de tarayıcıya ek yükler bindirdiği için bazen bu sevgi nefrete de dönüşüyor diyebiliriz. Madem böyle kronik bir sorunu var biz de Chrome'u çok daha efektif kullanmak isteyenler için eklenti, uzantı ve ayar bazlı birkaç öneride bulunmak istedik.
"Dünya Hassas Kalpler İçin Bir Cehennemdir"
Siz bakmayın böyle çoğul konuştuğuma aslında yine kendimi kendime şikayet ediyorum.Çünkü hayatın bu fazla hızlı akışına, gündemin dakikalar içinde değişmesine, bırakın gündemi insanların neredeyse saniyeler içinde bir başkasına-bir yabancıya- dönüşebilmesine ayak uyduramıyorum.
Sosyal Medya Devleri Köşe Kapmaca Oynuyor!
Sosyal medya platformlarının temel hammaddesi insan olması ve bu kaynağın paylaşma, sesini duyurma arzusu titanların ağzını sulandırmaya devam ediyor. İnsanların en temel içgüdüleri, bilme ve paylaşma arzuları sosyal medyada 4.8 milyarlık veri kaynağını tröstlerin eline sunuyor.
Bilim İnsanları Uzaylılarla Temas Haline Geçtikten Sonra Yaşanacak Her Şeyi Detaylarıyla Açıkladı
İnsanlığın aktif olarak gezegenimizin ötesinde yaşam aradığı on yıllarda, birçok kişi bizimle başka bir akıllı uygarlık arasındaki ilk temasın nasıl gerçekleşebileceğini merak etti. BBC'nin yeni uzun metrajlı drama-belgesi 'First Contact: An Alien Encounter', dünyanın önde gelen uzmanlarıyla yapılan röportajları ve akıllı kurgusal senaryoları bir araya getirerek, konunun tam kalbine iniyor. Biz de bu yazımızda bu konudan bahsediyoruz.
Meta'nın Twitter'ı Tarihe Gömecek Platformundan Yeni Görüntüler Geldi: Instagram'a Çok Benziyor!
Elon Musk'ın başa geçmesinden itibaren çalkantılı günler geçiren ve batma noktasına gelen Twitter'ın artık son günlerini yaşadığı söyleniyor. Hal böyleyken, birçok kullanıcı Twitter'a benzeyen platformlar için arayışa çıkıyor. Bu durumda daha çok insanı kendi bünyesine çekmek isteyen teknoloji şirketleri ise sevilen sosyal medyaya rakip çıkmak için kolları sıvamış durumda. Son olarak Facebook ve İnstagram'ın sahibi konumunda olan Meta, Project 92 kod adlı yeni uygulaması adına yürüttüğü çalışmaları hızlandırdı. İşte detaylar...