Görüş Bildir

Metin Akpınar Haberleri

Metin Akpınar ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Metin Akpınar ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Bugün Mutlaka Okumanız Gereken 10 Köşe Yazısı
Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş , iki hafta önce SBF Dekanı Yalçın Karatepe hakkında soruşturma başlattı. Gerekçe: İzinsiz görev yerini terk etmek… Sanırsınız asker, nöbetçi kulübesini terk etmiş. Dekanın savunması istenmiş. Meğer, SBF Yönetim Kurulu’nun kararıyla atandığı Basın İlan Kurumu’nun genel kurul toplantısındaymış. Gideceğini, 10 gün önceden rektörlüğe bildirmiş, hatta yerine vekil tayin etmiş. Vekâlete rektörlükten onay da gelmiş. Bunun tartışması bitmeden, ikinci soruşturma geldi: Bu kez suçlama; “görevini ihmal ederek terör örgütlerinin SBF’de hâkimiyet kurmasına fırsat vermek...”
Itır Erhart Yazio: Notalar Birleştirir, Peki Ya Replikler?
Sekiz aydır TurkuazLab Projesi ekibi ile çalışıyorum; birlikte farklı illerde atölyeler yapıyoruz. Projenin amacı sivil toplum, akademi, medya ve siyasi partileri kutuplaşmayı azaltacak stratejiler ve araçlar ile donatarak sosyal uyuma katkı sağlamak. Proje dahlinde hazırladığımız eğitim videolarında her birimiz farklı bir başlık altında kutuplaşmayı ele alıyoruz. Benim videom sanatın kutuplaşmayı azaltıcı, birleştirici gücü üzerine.
Bugün Mutlaka Okumanız Gereken 10 Köşe Yazısı
Ne yalan söyleyeyim, ‘kırmızı kitap’ konusunun yeniden popüler olacağını rüyamda görsem inanmazdım. Hani Metin Akpınar ’ın başrol oynadığı ‘Papatyam’ dizisinde, evin büyük oğlu, karısına, “Ömrümü yedin” deyip dururdu ya, ‘kırmızı kitap’ konusu da benim ömrümü yemiştir işte...Meslek hayatımda kimbilir kaç kez ülkeyi yönetmeye aday kadroların iktidara gelince çizgi değiştirdiği gerçeği şaşkınlığını yaşamışımdır. Benden kıdemli gazeteciler, “Nasıl oluyor bu?” soruma karşılık, tebessüm eşliğinde telâffuz ederlerdi ‘kırmızı kitap’ sözcüklerini...Devletin herkesi aynı çizgiye getiren ‘gizli anayasası’ , siyasi kadrolar değişse de devlette devamlılığı sağlayan temel metin olarak...Farklı uygulamalar söz konusu olduğunda, bir general --muhtemelen dönemin MGK genel sekreteri-- başbakanı ziyaret eder ve ‘milli güvenlik siyaset belgesi’ adını taşıyan ‘kırmızı kitap’ ı başbakanın masasına atarmış...
Sırf Kedili Sahneleri İçin Bile İzlenebilecek 10 Film
İnsanları kedi ve köpek sevenler olarak ikiye ayıranlara inat,  hayvan sevgisinin farklılıklarına inanmayanlardan olmama rağmen kedilere olan özel ilgiyi anlıyor ve kişisel olarak paylaşıyorum. Hiç kuşkusuz bu ilgiyi besleyen filmleri seviyor ve özel olarak da takip ediyorum. Sinema insanları da bizlerin kedilere bu özel ilgisini paylaşıyor olmalılar ki bu güzel hayvanları çok özel ve güzel sahnelerle ölümsüzleştirmişler. Kedilerle güzelleşen filmleri sıraladığım bu listenin öznel olduğunu, çok daha güzel filmlerle bu listenin genişletilebileceğini belirtmek ister; yorumlarda buluşmayı beklerim. Bu listenin amacı; naçizane, kedi sevmeyen insanları bu filmler aracılığıyla; belki de, kedi sevgisini aşılamak, kimileri nefretle ifade edilen korkuya sahip olanların bu duygularını yenmesini sağlamaktır.İyi seyirler.
70. Doğum Gününde 16 Maddede Kemal Sunal
Kemal Sunal’la ilgili biyografik bilgi vermek istemiyoruz doğrusu… Belki de en çok onun filmlerini evlerimizde seri halde bulundururduk. Mimikleri ile, surat ifadesi ile, artık bir jargon haline dönüşmüş cümleleri ile yeri asla doldurulamayacak bir aktördür Kemal Sunal. Neredeyse ezbere bilinmesine rağmen,  adeta her repliğinde farklı bir tad yakalanabiliyor. Ölümün üzerinde emanet durduğu büyük sanatçılardan Kemal Sunal’ın ruhu şad olsun. Biz de daha önce görmediğinizi tahmin ettiğimiz özel ve set fotoğrafları ile hayatına dair önemli detaylarınızı sizlerle paylaşalım.
Rakının Bile Masada Görmek İstediği 8 Enfes Meze
Elektrik direğinden, perde kornişine kadar dünyada kütlesi bulunan her şeyi sevdiğimiz zamanlara tekabül eder masada meze bulunan anlar. Bazen de yeri gelir derdimizden, ehlikeyfi çatlatırız. Sevdiklerimiz olur yanımızda çoğu zaman, arada sırada yalnız olduğumuzda çalar fonda Müzeyyen Senar. Şalgam ya da soda uğrar bazen. Kavun ya da karpuz. Akşam yemeği kıvamındaysak bir balık yeriz. O da bazen.Lakin meze olmadan olmaz. 1 ya da 10 çeşit fark etmez. Rakı bile yanında mezeyi görmek ister.
Hollywood'u Aratmayacak Güzellikte 12 Yeşilçam Romantik Komedisi
Birbirlerine komşu üç evli çiftin öyküsü. Leyla ile Mecnun adlı evli çiftlerin yaşantıları sürekli olarak darılma ve barışmalarla geçer. Bu evli üç çiftin ayrılmaları ve barışmaları giderek ülkede büyük bir olay haline dönüşür. Erkekler Mecnun'dan, kadınlar Leyla'dan yana çıkarlar. Oyuncular : Halit Akçatepe ,  Kadir İnanır ,  Hülya Koçyiğit ,  Neriman Köksal ,  Şemsi İnkayaYönetmen  : Şerif GörenYapım Yılı : 1978Imdb Puanı : 6.6