Görüş Bildir

Che Guevara Haberleri

Che Guevara ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Che Guevara ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Castro: '1 Trilyon 700 Milyar Dolar Askeri Harcamayla, 17 Bin Çocuk Tedavi Olurdu'
Küba Devlet Başkanlığı görevini 2008 yılında kardeşi Fidel Castro'nun rahatsızlığı nedeniyle devralan Raul Castro, kardeşiyle 1959 yılında Teksas'a yaptığı ziyaretten 56 yıl sonra geldiği ABD'de, BM Genel Kurulu'na hitap etti. Konuşmasında, dünyada 795 milyon insanın açlığa doğru gittiğini, 781 milyon yetişkinin ise okuma yazma bilmediğini belirten Castro, ekonomik ve sosyal gelişme ile toplumsal ilerleme ve daha iyi yaşam standartlarının teşvik edilmesinin önemine değindi.
Daha Önce Hiç Görmediğiniz Tarihi Kareler
Soyu tükenmiş hayvanların son fotoğraflarından tutun da nanik yapan Stalin’e, samuraylardan ilk bilgisayara, Einstein’ın şık plaj modasından on bir yaşındaki Hitler’e, torununa hikâye anlatan Tolstoy’dan Berlin duvarının yıkılışına kadar çeşitli tarihi anları ve figürleri yakalayan nadir fotoğraflar, insanı şaşırtıcı, ibretlik ve keyifli bir zaman yolculuğuna çıkarıyor.
Daha Önce Hiç Görmediğiniz Tarihi Kareler #2
Daha önceden 'Daha Önce Hiç Görmediğiniz Tarihi Kareler' adlı bir galerimiz vardı ve bu galeri yoğun ilgi görmüştü.Biz de ikinci galeriyi sizler için derledik ve oluşturduk. Birinci galeri için buraya tıklayınız.
'Cumhurbaşkanı Adayı Olsam Muhalefetin Adayından Çok Oy Alırım'
Okan Bayülgen'in, Gezi olaylarının ardından eyleme destek verenlerle arası açılmıştı. Bayülgen, son olarak 1 Mayıs'ta polislerle fotoğraf çekince ortalık karıştı. Bayülgen son olarak Habertürk'ten Kübra Par'a bir röportaj verdi, muhalefeti ve Gezicileri suçlamaya devam etti.  1 Mayıs’ta polislerle fotoğraf çektirmesi tepkilere neden olan Okan Bayülgen, Kübra Par'a konuştu. İşte o röportaj: İşte o röportajdan öne çıkan bölümler;  Geziden desteğinizi çektiniz mi?  Hayır, daha önce de söyledim. Ben bizzat Geziciyim ve bundan gurur duyuyorum. Bazı küçük Che Guevara’lar söylediklerime alınıyor ama onlara 12 Eylül öncesindeki gibi kurşunlara karşı direnmediklerini, bazı münferit acı olayların dışında üzerlerine gaz ve su dışında bir şey gelmediğini de söylemek isterim. Kurşunsuz, kansız devrim olmaz. Cihangir’de duvarlara yazı yazmak kolay. Bütün bir Beyoğlu’nu polisin gazı dağıtamadı ama Kasımpaşa’dan Beyoğlu’na çıkan 6 tane eli sopalı adam dağıttı. Bir anda direnişçiler evlerine döndüler. Çok da iyi yaptılar bence çünkü ölenlere bakınca bunun bir Alevi Sünni çatışmasına dönme potansiyeli vardı. Gezi’de polisler de vardı, farkında değiller. Bu heyecanlı hareketler bir süre sonra Ferhan Şensoy Abi’nin dediği gibi “Anlat anlat heyecanlı oluyor”...  MUHALEFETİ TAYYİP ERDOĞAN YÖNETİYOR  “Cumhurbaşkanı kim olacak?” tartışmasına ne diyorsunuz?  'Neden muhalefet sanki Cumhurbaşkanlığı seçimi kendisine dün söylenmiş gibi hâlâ bir aday çıkarmak için Tayyip Erdoğan’ın hareketlerini izliyor? AK Parti tarafından yönetiliyorsa neden muhalefete oy veriyoruz? O zaman AKP ’li olmak daha iyi değil mi? Hiç olmazsa üzülmüyorsun... Uzun bir süre Cumhurbaşkanlığı seçimi yerine dar bölge daraltılmış bölge seçim sistemlerini konuştuk. Ne kadar vakit kaybettik farkında mısınız? En muhalif amigolar bile aynen Başbakan’ın istediği gibi seçim sistemleriyle uğraştı.  ADAY OLSAM MUHALEFETİ GEÇERİM  Aklınızdan geçen ideal bir Cumhurbaşkanı adayı var mı?  Ben aday olsam muhalefetin çıkaracağı adaydan daha çok oy alırım! Röportajın tamamını okumak için tıklayınız
En iyi 10 Seyahat Filmi
Ülkesinden uzaklaşarak Himalayalar'a giden ve Tibet yakınlarındaki yasak bölge Lhasa'ya ulaşan Harrer'ın hikayesini anlatıyor.Yapım : 1997 - ABDSüre : 136 dak.Oyuncular : Brad Pitt, David Thewlis
Dünyayı Değiştiren Liderlerden Hangisisin?
Elinde olsaydı dünyaya nasıl damga vururdun ve tarihe nasıl geçerdin? Bu test bunun cevabını veriyor! Dünyayı değiştirip, tarihe damga vurmuş liderlerden hangisisin? Testi çöz, bunun cevabını öğren!
Bodrum Sokaklarında Bir Holywood Yıldızı
Son filminde, Küba devriminde önemli rol oynayan Che Guevara’yı canlandıran Benicio Del Toro, lüks bir yat ile çıktığı Ege turunda bir günlüğüne Bodrum’a uğradı. Omzunda çantası, başında hasır şapka ve kısa sortuyla Bodrum Barlar Sokağı, İskele Meydanı ve Kale Caddesi’nde dolaşan Benicio Del Toro, bol bol hediyelik eşya satın aldı. Görenlerin tanımakta güçlük çektiği Benicio Del Toro, DHA muhabiri tarafından görüntülendiğini fark ettiği an hemen uzaklaştı ve kalabalık arasında kayboldu. Benico Del Toro dün dün akşam saatlerinde Bodrum’dan ayrıldı.Tatilini Yunanistan’ın Rodos ve Mikanos adalarında sürdüreceği belirtilen Benecio Del Toro’nun yatına acentelik yapan şirket yetkilileri, ünlü yıldızın Bodrum sokaklarında gezerken koruma yerine sadece iki rehberin kendisini uzaktan takip etmesini istediğini, pahalı ve lüks mekanlar yerine sıradan kafeler ve yöresel restoranlarda yemek yiyerek, tek başına sakin bir tatil sürdürmeyi tercih ettiğini söyledi.