Görüş Bildir

Alpay Özalan Haberleri

Alpay Özalan ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Alpay Özalan ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Jet Fadıl ve Çalkantılarla Dolu Girişimcilik (!) Yaşamı
İş hayatının ilerleyen dönemlerindeki projeleri ile, tüm Türkiye'nin Siirt'in ismini duymasını sağlayacak, şaşırtacaktı. Otomobil fabrikası ya da diğer projeler ile bölgesini kalkındırmak yerine, bir türlü hayata geçmeyen hayali projelerine yatırım yapan binlerce mağdur yarattı.
PFD Başkanlığı'na Hakan Ünsal Seçildi
Profesyonel Futbol Derneği (PFD) Başkanlığı'na Hakan Ünsal seçildi.Dernekten yapılan açıklamada, Ayhan Akbin'in istifası sonrası gerçekleştirilen toplantıda Hakan Ünsal'ın başkan seçildiği bildirildi. Derneğin ikinci başkanlığını Tanju Çolak'ın, genel sekreterliği ise Alpay Özalan'ın yapacağı belirtildi.Hakan Ünsal, Ayhan Akbin'e hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek hedefleriyle ilgili şunları kaydetti:'Ana hedefimiz futbolcuyu, futbolun tüm paydaşları üzerinde doğru şekilde konumlandırmak. Bizler de yakın zamana kadar, bugün futbolcu kardeşlerimizin geçtiği yollardan geçtik, benzer sıkıntıları yaşadık. Bu nedenle aktif futbol hayatımız sonlansa da 'artık bizim sorunlarımız değil' düşüncesiyle, vakti zamanında bizlerin de yaşadığı sıkıntılara arkamızı dönemeyiz. Önümüzde uzun bir yol var, farkındayız. Ancak, çok yakın zamanda eş zamanlı hayata geçireceğimiz birçok hizmetle birlikte futbolcunun, futbolun içerisinde hak ettiği konuma ve güce geleceğine inanıyoruz.'Derneğin yeni yönetim kurulu kadrosunda Ogün Temizkanoğlu, Bülent Korkmaz, Recep Çetin, Soner Tolungüç, Tayfur Havutçu, Tolunay Kafkas, Tümer Metin, Ümit Davala gibi isimler yer alıyor.TRTSpor
Türkiye'den Yurtdışına Transfer Olan 46 Türk Futbolcu
Türk futbolunun geçmişine bakıldığında 2000'li yıllarda gelen Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası 3'üncülüğünün yanı sıra bir de Galatasaray'ın aldığı UEFA kupası bulunuyor. Daha geriye baktığımızda ise fark yediğimiz maçlardaki şerefli mağlubiyetlere rastlıyoruz.Türk futbolunda her ne kadar kulüp ve ülke bazındaki başarılar göğsümüzü kabartıyorsa, yurtdışında ülkemizi temsil eden oyuncuların başarılarıyla da her zaman gurur duyduk. Gelin yurtdışında forma giyen lejyonerlerimizi dünden bugüne transfer olduğu tarihlerle hatırlayalım.
TPFD Yeni Yönetimi İş Başında
Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği (TPFD) Başkanı Hakan Ünsal, benzer yollardan geçmiş bir ekip olarak futbolcuların sıkıntılarını çok iyi anladıklarını belirterek, 'Futbolcuyu hak ettiği yerde doğru konumlandırmayı hedefliyoruz' dediÜnsal, TPFD'de başkanlık yaptığı 3 aylık dönemi değerlendirme adına Türkiye Spor Yazarları Derneği'nde basın toplantısı düzenledi. Derneğin ikinci başkanı Tanju Çolak, genel sekreteri Alpay Özalan, yönetim kurulu üyeleri Tümer Metin, Bülent Korkmaz, Tayfur Havutçu ve Ümit Davala da toplantıda hazır bulundu.Başkan Ünsal, konuşmasında, mart ayından itibaren yaptıkları çalışmaları ve yeni dönem hedeflerini anlattı.İlk günden beri aynı heyecan ve sorumluluk bilinciyle çok zorlu bir yola çıktıklarını belirten Ünsal, 'Dernek olarak futbolun en önemli ve ana unsuru olan futbolcuyu hak ettiği yerde doğru konumlandırmak adına her tür hizmeti vermeyi hedefliyoruz. Bunun için ekip olarak giderek artan bir tempoyla çalışıyoruz' diye konuştu.Yönetim olarak kısa sürede çok hızlı ilerlediklerini söyleyen Ünsal, 'Bu süreçte gerek TFF gerek Kulüpler Birliği ilk günden itibaren bize destek oldular. Bizim hayata geçirmeyi planladığımız her katma değerin Türk futboluna değer katacağı bilinciyle bizi bir paydaş olarak kucakladılar' ifadelerini kullandı.Ünsal, Spor Toto 3. Lig yaş sınırı çözümünde ve Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nun kabulünde önemli rol oynadıklarını bildirerek, 3. Lig askerlik sorunuyla ilgili Bakanlık ve ilgili yerlerle de görüşmeler yapıldığını ve yeni sezonda bu konunun da çözüme kavuşacağına inandıklarını söyledi.Benzer yollardan geçmiş kişiler olarak futbolcuların sorunlarını, sıkıntılarını çok iyi anladıklarını ve empati kurarak çözümler üretmeye çalıştıklarını dile getiren Ünsal, şunları kaydetti:'Yaklaşık 500 üyeye sahip TPFD, yıl sonunda bu sayıyı bine çıkartmayı hedefliyor. Yerli oyuncuların ağırlıkta olduğu üye profiline yabancı oyuncular da eklenecek. Derneğin verdiği hizmetlerden hem yerli hem yabancı futbolcular faydalanabilecek. Ayrıca yabancı oyunculara özel Türkçe eğitim gibi hizmetler de planlanacak. Derneğin futbolculara vermeyi planladığı hizmetler arasında, sezon öncesi hazırlık kampı, iletişim danışmanlığı, psikolojik destek hizmetleri, kapasite geliştirme eğitimleri, hukuki destek hizmetleri yer alıyor.'Yeni dönem hedeflerinin kamuoyuyla paylaşıldığı toplantı, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.HTSpor
Demokrasi Nöbetini Fırsata Çevirerek Bulduğu Her Ünlü ile Fotoğraf Çektirip Paylaşan Adam
Demokrasi Nöbetinde bulduğu her ünlü ile fotoğraf çekip paylaşan arkadaşımız, 15 Temmuz Darbe Teşebbüsünü kendine fırsat belirlemiş. Salih'i biraz araştırdığımızda kendisinin sahne arkasında görev alan gönüllü bir arkadaşımız olduğunu öğreniyoruz. Gündüzleri dijital ajansta çalışan arkadaşımız, iş çıkışı sabahlara kadar alanlarda görev almakta. Sonrasında 3-4 saatlik uyku ile tekrar işine gitmektedir. Bu azmin sonunda kaymağını da yemek istedi sanırım. Kendisinin sanat camiasının yanı sıra siyasetçilerle ve din adamları ile çekilmiş fotoğrafları da bulunmakta.
12 Adımda Dünden Bugüne Türkiye'de Futbol
Modern futbol, Türkiye'de 19. yüzyılın başlarında oynanmaya başlandı. Dönemin anlayışına göre, futbol İslam gelenekleriyle bağdaşmadığından bu spor dalının öncüleri Müslümanolmayan azınlık mensuplarıydı. Özellikle İzmir ve Selanik'deki Rum, Ermeni, İngiliz ve İtalyan asıllılar, kendi aralarında kurdukları takım ve kulüplerde futbol oynamaya başladılar. 1875 yılında Selanik'te, 1877'de İzmir'de futbol, azınlıkların oynadığı, Müslümanların da seyrettiği bir oyun olarak dikkati çekti. İzmir'de Giraud, Chernaud ve Whittal aileleri futbolun öncüleri oldu.
141 Yıllık 'Çınar' Küme Düştü
İngiliz futbolunun en köklü kulüplerinden biri olan Aston Villa, sezon başından beri ortaya koyduğu kötü performansı değiştiremeyince bitime dört hafta kala küme düşmekten kurtulamadı.