Görüş Bildir

Prens William Haberleri

Prens William ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Prens William ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Nedir Bu Safir Dedikleri?
iPhone 6'da kullanılacağı konuşulan safir ekranlar, neden bizi bu kadar heyecanlandırıyor?Safir ekranlarla ilgili bugüne kadar birçok söylenti duyduk. Özellikle iPhone 6 'nın böyle bir ekrana sahip olacağı söyleniyor. Apple'ın safir ekran üreten bir firmayı satın alması, bu yöndeki söylentileri iyice güçlendirmiş durumda.Peki ama bu kadar çok konuşulan safir ekranların farkı ne? Cevabı bu makalemizde arayacağız...Safirin ne olduğunu çoğu kişi bilir. 2010 yılında Prens William 'ın Kate Middleton 'a verdiği nişan yüzüğündeki o çok güzel mavi değerli taş...Peki değerli bir taş neden ve nasıl, geleceğin ceplerinin ekranı olarak kullanılacak?
Kraliyet Tulumu Twitter'ı Salladı
İngiltere kraliyet ailesinin en genç üyesi Prens George, ilk yurt dışı seyahatinde Yeni Zelanda basınının ilgi odağı oldu. Yeni Zelanda’da hükümet konağında organize edilen etkinlikte yaşıtlarıyla bir araya gelen Prens George sıcak tavırlarıyla dikkat çekti. Prens George’a eşlik eden bebekler kendilerine verilen oyuncaklarla eğlenirken, aileler de Prens William ve Kate Middleton’la sohbet etme imkanı buldu. Krallara layık tulumAyrıca sosyal medyada en çok konuşulan konularda biri de Bebek prensin giydiği tulum oldu.Basında da yer bulan haberlerde bebek prens George moda takipçilerinin ilgisi konusunda annesi Kate Middleton’ı tahtından indirecek gibi görünüyor yorumu yapıldı.Prens Yeni Zelanda ziyaretinde ilk kez anne ve babasıyla kameralar karşısına çıkarken, üzerine giydiği bebek tulumu Twitter’da günün konusu oldu.
Son Şampiyon Andy Murray Wimbledon’a Veda Etti
Wimbledon'da geçen senenin şampiyonu Andy Murray de turnuvaya veda etti. İskoç raket çeyrek finalde 11 numaralı seribaşı Grigor Dimitrov'a 3-0 mağlup oldu ve turnuvayı kapattı. Andy Murray'den önce turnuvanın favorilerinden Rafael Nadal da çeyrek finalde Wimbledon'a veda etmişti. Sezonun üçüncü 'grand slam' tenis turnuvası Wimbledon'da tek erkeklerin 11 numaralı seribaşı Grigor Dimitrov, son şampiyon Andy Murray'i 3-0 mağlup ederek kariyerinde ilk kez bir 'grand slam'de yarı finale yükseldi. İngiltere kraliyet tahtının ikinci sıradaki varisi Prens William ile eşi Cambridge Düşesi Kate'in yanı sıraİngiliz aktör Hugh Grant'in de izlediği tek erkekler çeyrek finalinde, unvanını korumaya çalışan 3 numaralı seribaşı Andy Murray ile kariyerinde ikinci kez bir 'grand slam'de son 8'e kalan Grigor Dimitrov karşılaştı. Bulgar raket, kötü bir servis performansı sergileyen Murray karşısında ilk seti 6-1 gibi farklı bir skorla kazandı. Tenisçilerin birer kez servis kırdığı ikinci setin sonucunu 'tie break' belirledi. 'Tie break'i 7-4 alan Dimitrov, maçta 2-0 öne geçti. Dimitrov,3- sette ikinci servislerinden yüksek oranda puan kazandı ve Büyük Britanyalı şampiyona bir kez bile servis kırma fırsatı tanımadı. Bulgar tenisçinin etkili oyununa, Murray'nin basit hataları da eklenince Dimitrov, seti 6-2, 2 saat süren maçı da 3-0 kazanarak kariyerinin en önemli başarısına imza attı. CNN TÜRK
Kraliyet Ailesinde İkinci Bebek Heyecanı
İngiltere tahtının ikinci sıradaki varisi Prens William'ın eşi Cambridge Düşesi Catherine'in ikinci çocuğuna hamile olduğu açıklandı.Kraliyet Sarayı'ndan yapılan açıklamada, Kraliçe II. Elizabeth'in haberden çok memnun olduğu belirtildi.Cambridge Düşesi Catherine'in ilk hamileliğinde olduğu gibi şiddetli sabah bulantılarından muzdarip olduğu, Kensington Sarayı'nda tedavi gördüğü ifade edildi.Başbakan David Cameron, haberin üzerine Twitter hesabından bir mesaj paylaştı.Cameron, Cambridge Dükü ve Düşesinin 'ikinci bir bebek bekliyor olmaları haberinden mutlu olduğunu' yazdı.BBC Türkçe
14 Maddede Dünyada 'Benim Kimin Yeğeni Olduğumu Biliyor musun?' ve 'Torpil' Gerçeği
  Nepotizm kavramı, Latincede “yeğen” anlamına gelen “nepos” sözcüğünden türetilmiştir . Aynı yönetim grubu içinde irsî monarşi, kalıtsal monarşi ya da hanedanlık sistemi gibi ( Yönetimin, ailenin bir üyesinden diğer üyesine veraset yoluyla geçmesi) nepotizmde bir yönetim biçimidir. Nepotizm”Rönesans döneminde bazı Papa’ların yeğenleri için üst düzey işler bulma eğilimleridir. Bu dönemdeki uygulamalar kilisenin etkinliğini ve diğer kişilerin morallerini olumsuz olarak etkilemiştir’’En önemli problemlerinden sayılan kayırma (Nepotizm) günümüzde ahbap çavuş ilişkisi (Karşılıklı çıkarları gözeterek sıkı dostluk içinde olma) olarak tanımlanabilir. İş yapıların bilgi seviyelerine göre değil. Yönetim ilişkilerinde daha yakınlığı ile olan kişilerin seçilmesi ile yapılan uygulamadır. ‘’Nepotizm, favorizim ve kronizim gibi kayırmacılık biçimleri, genel olarak, meslek kurallarına aykırı davranışlar içermesi nedeniyle eleştiri almış profesyonel olmayan uygulamalardır’’Bugün nepotizme ister demokrasi olsun ister diktatörlük dünyanın birçok ülkesinde rastlamak mümkün. Örneğin, Hindistan’da on yıllardır etkisini sürdüren bir Gandhi-Nehru ailesi var. Suriye’de Esat ailesi, Kuzey Kore’de ölen Kim Jong İl‘in yerine oğlu Kim Song il onun yerine de oğlu, Kim Jong-un ‘sevgili lider’ oldu. Küba’da Fidel Castro’nun yerine kardeşi Raul geçti. Fransa devlet başkanı Nicolas Sarkozy‘nin oğlu Jean Sarkozy, babasının politik kariyerine başladığı Paris banliyösünde belediye başkanlığına seçildi. Yunanistan’da Karamanlis ailesi (Kostas, Konstantin), Papandreu ailesi ve Mitsotakis ailesi kuşaklardır politikayı domine ediyorlar.
İyice Osmanlılaşıp Devşirme Sistemine Geçildiğinde Acilen Devşirilmesi Gereken 15 Kişi
Malum ülkenin adı Osmanlı olsun, Osmanlıca zorunlu olsun, 16 Türk devletinin askerleri saraya sıra sıra dizilsin derken bünyemizde aşırı dozda Osmanlı birikti. Madem dedik Osmanlı bu kadar popüler o halde Osmanlı'nın kullandığı bazı sistemleri de kullanmanın vaktidir. Tımarlı sipahiler falan için henüz çok erken, ancak adı konulmamış bir devşirme sistemi halihazırda sporda kullanılıyor. Peki neden bu sistemi genele yaymayalım? Neden Türkiye Osmanlı'nın devşirme sistemini kullanmasın? İşte bunun düşündük ve sizler için bu sistemin gelmesi halinde devşirilmesi gereken ilk 15 kişiyi bulup çıkardık.Kendi devşirme önerilerinizi yazın, arada kimse kaynamasın.
Selamlaşma Kılavuzu: Farklı Kültürlerden 15 Farklı Selamlaşma Yolu
Bonjour. Namaste. Ciao. Ni hao. Guten tag...Merhaba demenin sayısız yolu var, bunu hareketlerle yapmanın da.Bu geleneksel selamlaşmalar, yöreden yöreye değişiyor ve kültürel özellikler ile oluşuyor, genelde de saygı gösteriyor.Two Little Fleas'ın bu derlemesi, bütün dünyadan insanların birbirini nasıl selamladığını gösteriyor. Eğer yakınlarda bir seyahat planınız varsa, önerimiz bunları kaydetmeniz.
"İncik Boncuk, Ivır Zıvır" Dediğimiz Objelerle Yapılmış 13 Büyüleyici Portre
Jane Perkins, insanların gereksiz bulup bir kenara attığı incik boncuk gibi objeleri kullanarak ortaya muazzam işler çıkartan bir İngiliz sanatçı. Onun için 'tam bir geri dönüşüm canavarı' desek yeridir. Perkins yaptığı işte o denli başarılı ki, insan, binlerce küçük objenin bir araya getirilmesiyle ortaya çıkarılan bu sıradışı eserler için harcanan yüzlerce saatlik emeği takdir etmeden geçemiyor.Perkins ile ilgili bir diğer çarpıcı şey ise, en az sanatı kadar ilginç olan hayat öyküsü. Yaşamının 17 yılını hemşire olarak çalışarak geçiren sanatçı, bir gün ani bir kararla sanat okumaya karar veriyor. Sanatçının bugün karşımızda olmasının sebebi de onun bu cesur kararı. Plastik objelerle çalışmaya başlaması ise mezuniyet için hazırladığı bir proje sayesinde. Yaptığı proje öğretmelerinden ve sanatseverlerden tam not alınca Perkins, yoluna bu şekilde devam etmeye karar veriyor... Uzun sözün kısası, Perkins bugün dünyaca tanınan bir sanatçı. Ve çalışmaları dünyanın her köşesinden alıcı buluyor. Galerimizde sanatçının çok beğenilen eserlerinden bazılarını sizler için bir araya getirdik. Beğeneceğinizi umuyoruz..Not: Perkins'in diğer çalışmalarına bu siteden ulaşabilirsiniz.