Görüş Bildir

ozan bingöl Haberleri

ozan bingöl ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. ozan bingöl ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

O Sigara Grubuna Dev Zam!
Philip Morris grubu sigaralara bugünden itibaren geçerli olmak üzere 5 TL zam geldi. Zamlı fiyatlarla birlikte gruptaki en uygun sigara 47 TL'ye yükseldi.
Motorlu Taşıtlarda ÖTV Sistemi Değişti
Motorlu taşıtlardaki ÖTV (Özel Tüketim Vergisi) düzenlemesini de içeren kanun tasarısı TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Değişiklikle birlikte 2000 CC ve üzerindeki araçlarda yüzde 145 olarak uygulanan ÖTV oranı yüzde 168'e çıkartıldı. Ayrıca bugüne kadar sadece motor hacmiyle belirlenen ÖTV oranı, bundan sonra farklı kriterlere göre de belirlenecek...
Dolar Düşmüyor, Vergiler Roket! 21 Maddeyle Cebimizden Çıkan Akıl Uçuran Vergi Tutarları
Doların ateşi bir türlü düşmek bilmiyor ve bu durum günlük hayatın her alanına zam olarak yansımaya yavaş yavaş başladı bile. Bunun yanında, ülke olarak, kullandığımız ve tükettiğimiz hemen hemen her ürüne ve hizmete gerçekten de fahiş miktarlarda vergi ödüyoruz. Her ne kadar, bir ürün ya da hizmet satın alırken ödediğimiz paranın çoğunun vergiye gittiğini tahmin etsek de, gerçekte söz konusu olan rakamların pek de farkında değiliz. Vergi uzmanı Ozan Bingöl, bazı tüketim kalemlerinin içerisindeki vergileri Twitter hesabında listelemiş. Bizler de bu bilgileri bir toparlayalım ve görelim istedik; ama açıkçası istediğimize pişman olduk! 😢(Kapak görseli: Al Jazeera Türk)
Vergi Uzmanı Ozan Bingöl’den Ülkece Geldiğimiz Durumu Müthiş Özetleyen 25 Atarlı Tweet
Twitter'da rakam ve kanunlarla konuştuğu halde hem sıkıcılıktan uzak, hem de nüktedan hesaplara her zaman denk gelmeyiz. Kendisini henüz tanımıyor olanlar için, Ozan Bingöl, Vergi Hukuku ve Türk Vergi Sistemi alanında çalışmalar yürütmekte olan, ve vergi mevzuat ile uygulamaları konusunda kitapları bulunan bir vergi uzmanı. Aynı zamanda aktif bir Twitter kullanıcısı olan Bingöl'ün gerçekleri yüzümüze tokat gibi çarpıp zaman zaman da ağlanacak halimize güldürdüğü tweet'lerinden bir kısmını sizler için derledik. Kendisinin Twitter hesabına buradan, web sitesine ise buradan ulaşabilirsiniz.
Türkiye'nin Tarımda Yaşadığı Çarpıcı Düşüşü Gözler Önüne Seren Bu Flood’ı Okumalısınız
Türkiye'nin son yıllarda tarım üretimi ve ihracatında yaşadığı üzücü gerileme malum. Bu yılın başında açıklanan verilere göre, Konya ilimiz büyüklüğündeki Hollanda’nın 2015 tarımsal ihracatı 93 milyar dolar olarak gerçekleşirken, 7 katı büyük tarımsal alanı olan Türkiye'ninki ise 18,7 milyar dolar oldu.Vergi uzmanı Ozan Bingöl bu önemli meseleye Twitter hesabında değinmiş. Sizin için derledik 😔
Asgari Ücretle Sadece Zorunlu İhtiyaçlara Ödediğiniz Aylık Vergiyi Bilmek İster misiniz?
Baştan söyleyelim, bilmek istemeyebilirsiniz...Kazandığımız paranın yüklü bir kısmının vergilere gittiğini tahmin etsek de, gerçekte bu tutarın ne kadar olduğunu bir çoğumuz bilmeyiz; bazılarımız ise dikkat etmez. Bu galeride, asgari ücretli sıradan bir vatandaşı ele aldık ve aylık kazancından yaptığı kalem kalem harcamalara göre, ne kadar vergi ödediğini hesaplamaya çalıştık. (Ozan Bingöl'ün blog yazısından, kendisinin de izniyle derlenmiştir.)
Siz Bu Başlığı Okurken Bile Yükselen Doların Derdini Anlamak İçin Takip Etmeniz Gereken 19 Twitter Hesabı
Çok hızlı değişen ve zaten iç ve dış tüm dinamiklere hayli hassas olan Türkiye ekonomisi hakkındaki haberleri, biliyorsunuz ki ekonomistlerden çok siyasetçilerden almaktayız. Böyle olunca da çoğumuzun kafası karışıyor, verileri yorumlamakta zorlanıyoruz. Bu içerikte ekonomik gidişatı daha anlaşılır biçimde takip etmenize yarayabilecek (kurumsal değil, bireysel) hesaplardan bir seçki yaptık. 👇
Vergi Uzmanı Ozan Bingöl'den Ülkemizdeki Yüksek Vergilere Dair İçinizi Karartacak Paylaşımlar
Tarih kitaplarında görürüz 'Halk ağır vergiler altında eziliyordu.' diye. Son yıllardaki politikalar sağolsun şu an Türkiye'de nefes alan herkes bu tarih kitabı cümlesi kalıbına birebir şahit oluyor (Bazıları kabul etmek istemese de ölü taklidi yapsa da durum böyle.) . Dolaylı veya dolaysız ödediğimiz vergiler afedersiniz 'haşırt' diye girince bu durumu rakamlara döken birçok kişi çıktı sosyal medyada. Bu kişilerden en tanınanı da vergi uzmanı Ozan Bingöl. Bakalım son aylarda Ozan Bingöl içimizi karartacak hangi bilgileri ve hesapları paylaşmış.