Görüş Bildir

Erkan Baş Haberleri

Erkan Baş ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Erkan Baş ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

TKP'den Ayrılan Bir Grup Komünist Parti Adıyla Seçimlere Giriyor
Komünist Parti (KP) Merkez Komitesi, 'Türkiye'de yalnızca komünistlerin söyleyebileceği sözler birikti' diyerek 7 Haziran seçimlerine KP'nin kendi adaylarıyla gireceğini açıkladı.Türkiye Komünist Partisi’nin bölünmesinden sonra oluşan iki grup TKP ismini kullanmama yönünde anlaşmaya varmıştı. Bunun üzenine ayrışan iki taraf kendi partilerini kurdu.Aydemir Güler ve Kemal Okuyan’ın da içinde yer aldığı grup Komünist Parti (KP) adıyla yeni bir parti kurarken, Erkan Baş ve Metin Çulhaoğlu’nun da dahil olduğu grubun kurdukları partinin ismi ise Halkın Türkiye Komünist Partisi (HTKP) olmuştu.Bu arada bir dönem TKP ile 'isim tartışması' yaşayan “TKP 1920” grubu da 3 Mart tarihinde Türkiye Komünist Partisi Merkez Komitesi imzalı kararında, 7 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirilecek Milletvekili Genel Seçimlerinde Halkların Demokratik Partisi - HDP adaylarını desteklemeyi karar altına almıştı. Demokrat Haber
Barış Atay ve Erkan Baş HDP'den Ayrılarak Türkiye İşçi Partisi’ne mi Katılacak?
HDP İstanbul ve Hatay milletvekilleri Erkan Baş ve tiyatrocu Barış Atay’ın partiden ayrılarak, Türkiye İşçi Partisi’ne katılacakları iddia edildi. Barış Atay ve Erkan Baş’ın danışmanları ise konuyla ilgili yaptıkları açıklamada, milletvekillerinin ayrılma haklarını saklı tutarak HDP’ye katıldıklarını, şu an için böyle bir kararları olmasa da önümüzdeki aylarda bunun gündeme gelebileceğini söyledi.
EYT'liler İstanbul'da Buluştu: 'Edirne'den Kars'a, Jüpiter'den Mars'a, Eğer Adalet Varsa Çıksın Artık Bu Yasa'
Sayıları 3 milyonu geçen ve kamuoyunda 'emeklilikte yaşa takılanlar' olarak bilinen mağdurlar, İstanbul Yenikapı'da mağduriyetlerinin giderilmesi için bir araya geldi.Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak, kazanılmış olan hakkı korumak ve sahibine teslim etmenin, hukuk devletinin gereği olduğunu söyledi.
Libya Tezkeresi Meclis'te Kabul Edildi
Libya'ya asker gönderilmesine ilişkin tezkere Meclis Genel Kurulu'nda 325 evet, 184 ret oyuyla kabul edildi. Saadet Partisi'nin son anda karar değiştirerek 'hayır' dediği tezkerede Cumhur İttifakı 15, muhalefet ise 65 fire verdi. Tezkerenin kabul edilmesiyle Ankara, Libya'da Trablus hükümetini savunmak için aktif olarak sahada yer alabilecek. Tezkere bir yıl boyunca geçerli olacak.