Komünistler Arasında 'TKP' Kavgası: 15'ten Fazla Yaralı

 > 
204PAYLAŞIM

Komünist Parti ve Halkın Türkiye Komünist Partisi taraftarları arasındaki Türkiye Komünist Partisi (TKP) adının kendilerine ait olduğu tartışması üzerinden çıkan Ankara ve İstanbul'daki kavgalarda çok sayıda kişi yaralandı.

İzmir’de HTKP Genel Başkanı Erkan Baş’ın bir etkinlikte konuşması esnasında "TKP Genel Başkanı" olarak anons edilmesinin ardından iki grup arasında çıkan gerginlik kavgaya dönüştü. 

İzmir'deki olayların ardından iki grup Ankara Kızılay'da Karanfil Sokak’ta bulunan Nazım Hikmet Kültür Merkezi önünde karşı karşıya geldi.

Bıçak, taş, sopa ve soda şişesi kullanıldığı kavgada her iki gruptan 15 kişi yaralanırken, kültür merkezinin camları kırıldı.

Kavga anları güvenlik kameralarına böyle yansıdı 👇

Kavga İstanbul'a sıçradı

Ankara'daki kavganın ardından gerginlik durulmadı. Dün akşam saatlerinde KP'nin Kadıköy, Kazasker caddesindeki parti binasına gelen en az 50 kişilik HTKP'li grup sloganlar atarak TKP binasına saldırdı. Taş ve sapanlarla gerçekleşen saldırı sonucu binanın camları kırılırken, binadaki 2 kişi de yaralandı.

Binanın camlarının kırılırken olaylar sırasında binada bulunan 2 kişide yaralandı. Olaya hemen müdahale eden Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri saldırganları tespit etmek için çalışma başlattı.

Komünist gruplar arasındaki kavga sosyal medyanın da gündeminde...

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir