Görüş Bildir

Ali Erbaş Haberleri

Ali Erbaş ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Ali Erbaş ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Hac Kura Çekimi Yapılacak mı? 2022 Diyanet Hac Kura Çekimi Ne Zaman? Bu Sene Hac Olacak mı?
Koronovirüs koşulları nedeniyle hac ibadeti, Suudi Arabistan'ın kısıtlamasıyla 2 yıldır yapılmıyordu. 'Bu sene hac olacak mı?' sorusu, binlerce müslüman tarafından merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan,  A Haber canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Peki, bu sene hac ibadeti yapılacak mı? 2022 hac kurası çekilecek mi? Hacı kurası çıkanlar 2022'de hacca gidecek mi? 2022 Diyanet hac kura çekimi ne zaman? İşte merak edilen tüm bu soruların cevabı...
Cübbeli Ahmet'ten İmam Hatip Eleştirisi: 'Biraz Zararlılar; Deist ve Ateistler Çıkmaya Başladı'
Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, katıldığı canlı yayında imam hatipleri ve ilahiyat fakültelerini eleştirdi. Bu okulların yetersiz olduğunu söyleyen Cübbeli, 'Hatta şu anda biraz zararlılar, çünkü deist, ateist çıkmaya başladı' dedi. Erdoğan'ın İsmailağa cemaatine yaptığın ziyaretin siyasi bir amacı olmadığını ifade eden Cübbeli, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın 'sigara haramdır' yorumuna da tepki gösterdi. 
Ertuğrul Günay: 'Turizmde Siyasi Manipülasyon Yapılıyor'
AKP'den ayrılan eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Türkiye'de 36 milyon olarak belirtilen turizm rakamlarında siyasi manipülasyon olduğunu; Türkiye'ye çalışmak için gelen yabancıların da turist olarak sayıldığını, gerçek rakamın 30 milyon turist olduğunu savundu.
Sosyal Medyadan 'Teşhir Ürünü' Benzetmesiyle Başı Açık Kadınları Hedef Alan Gölcük Müftüsü'ne Soruşturma
Kocaeli'nin Gölcük İlçesi Müftüsü Mehmet Yazıcı'nın, Facebook hesabından 'Mağazalarda ambalajı açılmış teşhir ürünleri hep yarı fiyatına satılır. Anlayana...' şeklindeki paylaşımı, tepkilere yol açtı. Diyanet İşleri Başkanlığı da sosyal medyadan yaptığı paylaşımla kamuoyunun tepkisine neden olan Müftü Yazıcı hakkında soruşturma başlatırken, Müftü Yazıcı yaptığı açıklamada yanlış anlaşıldığını söyledi.
Genç İmam Hatipliler'in Mısıroğlu Ziyareti Açıklaması: 'Toplumu Birleştirmeli, Ayrıştırmamalı'
Ulu Önder Atatürk'ün 80. ölüm yıl döneminden bir gün önce Diyanet İşleri Başkanı Prof. Ali Erbaş, Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığı ile tanınan Kadir Mısıroğlu'na geçmiş olsun ziyaretinde bulunmuştu. Tepkilere neden olan bu ziyaret sonrasında Genç İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Muhammet Samet Akkaya bir açıklama yaparak 'İslamı temsil eden birisi toplumumuzu birleştirmeli, ayrıştırmamalı ve insanların nefretini kazanacak işlerden uzak durmalı' dedi.