Görüş Bildir
onedio.com, UNICEF Türkiye Milli Komitesi ve Make a Wish Türkiye resmi destekçilerindendir. Bu projenin tüm geliri Make a Wish ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi'ne bağışlanmaktadır.
Pelin Çini Profil Resmi

Pelin Çini

benpelincini

icon

Hakkında

Nüfus cüzdanına göre 41 ona göre ise 13 yaşında. Yaşamak, anlamak, sormak, öğrenmek, yazmak, çizmek ve en çok da hissetmek için bu dünyada. Başka türlüsünü bilmiyor.
icon

Tüm İçerikler

görsel

"Çocukluğum Zor Değil Aksine Gayet Keyifliydi"

Caner Cindoruk memleketin en çok izlenen dizilerinden SADAKATSİZ'in kötü adamı Volkan'ı canlandırıyor. Benim onu tanıma isteğim ise Volkan'dan dolayı değil... Hani bazen uzaktan birine bakar ve 'keşke hakkında daha çok şey bilsem' dersiniz ya. Tam da öyleydi...Derken üst üste röportajları çıkmaya başladı. Geçmişinde bir aldatma hikayesi olduğunu ve hayatının bir döneminde işportacılık yaptığını okuduk. Bu bilgiler ilgimi çekti tabii ama merakımı tam olarak gidermedi. Ben de meseleyi kendim ele almaya karar verdim.Ve hep söylerim şanslı bir kadınım. Merak ettiklerimi sorma şanslı elde ettim, içinden geldiği gibi cevapladı. Pandora'nın kutusu açıldı, merakıma hayranlık da eklendi. Özellikle son sorunun cevabını okuduğunuz zaman sizin de farklı hissedeceğinizi sanmıyorum. Buyursunlar…
22 Ağustos 2021
görsel

Çünkü Bazı Kız Çocukları Büyümez...

Babalarıyla meselelerini çözememiş, belki de bu dünyaya bunu çözmeye gelmiş çocuklar için 'Babalar Günü' yazısı. 
24 Haziran 2021
görsel

"Engelli Değil Farklıyız, Fırsat Eşitliği İstiyoruz"

Burada sık sık 'ünlü' simalara yer veriyorum.  Merak ettiğim, tanımak istediğim sizlerin de beğendiği isimlere öncelik veriyorum. Ancak bugün konuğum hepimizin aslında en önemsemesi, sahiplenmesi, gurur duyması gereken insanlardan biri. Ancak bunun farkında mıyız? Pek emin değilim...İşitme engelli A Milli Takım oyuncusu Çağla Nur Uzundurukan. Çağla bu sene bir de DÜNYA TARİHİNE geçti.  Bu röportaj teklifi de ondan geldi. Instagram’dan ' Benimle söyleşi yapmanızı istiyorum' dedi.  Biliyorum, teklifin benden gitmesi gerekirdi.  Bu koskocaman başarıyı fark edemediğim için huzurlarınızda kendisinden özür diliyorum. Umarım bu satırları okursunuz, umarım paylaşır ve insanların bu cesur genç kadını tanımasını sağlarsınız. Çünkü Çağla Nur Uzundurukan ilgi görmeyi, takip edilmeyi, örnek alınmayı HAK EDİYOR. En az bir gençlik dizisi oyuncusu kadar!
13 Haziran 2021
görsel

"Seksi Bir Kadın Değil, Çekici Bir İnsanım"

Sadakatsiz bu sezon en çok izlenen, en konuşulan dizilerden biriydi, şüphesiz. Ben de burada işlenen mesele ile alakalı yazılar yazmıştım. Aldatmak tam olarak ne anlama gelir? İnsan neden aldatır? Peki aşk bunun neresindedir? diye...
11 Haziran 2021
görsel

Serkay Tütüncü: "Hiçbir zaman Ortamın 'Efendi Yakışıklısı' Olmadım"

Serkay Tütüncü... Son dönemin en çok konuşulan ve en beğenilen isimlerinden. Açıkçası ben de bu genç beyefendi ile yanak yanağa fotoğrafımız olamayacağı için (teşekkürler pandemi!) epey hayıflanıyordum ama sürpriz olarak çekip attığı bu selfienin de en az onun  kadar 'havalı' olduğunun da farkındayım.
29 Mayıs 2021
görsel

Her Açıklaması "Kazara" Magazin Manşetlerini Süsleyen Aynur Aydın

'Teklif Beşiktaş'dan geldi, isterlerse ispatlayabilirim'Yukarıdaki cümle Beşiktaş'ın şampiyonluk kutlamasındaki performansıyla Twitter'da TT olan Aynur Aydın'ın onun hakkında 'Torpilidir' diye yorum yapılan bir programa cevabı. Sizin anlayacağınız biraz kızgın, daha doğrusu kalbi kırık. Aynur Aydın'ı ben de magazin sunduğum dönemden tanıyorum ve onunla ilgili ilk günden beri fikrim aynı. Bu camiaya yanlışlıkla girmiş gibi ya da nasıl söylesem sanki bambaşka bir gezegenden ışınlanmış gibi...Bunu iyi anlamda söylüyorum. Çünkü Aynur'u saçma sapan polemiklerin içinde (farkında olmadan zorla dahil edilmediyse tabii) göremezsiniz ya da diğerlerinin başarılı olması onda 'alerjik' reaksiyona sebep olmaz ve birilerine laf sokup rahatlamaz.O, çoğu zaman espri yapar ve o espriler 'nedense' yanlış anlaşılır...
22 Mayıs 2021
görsel

ClubHouse Günlükleri

Dilara Gönder ile bebeğimiz: 'Günaydın ClubHouse'Birkaç haftadır yeni bağımlılığımız ClubHouse üzerine yazılar yazıyorum. Bu nasıl bir uygulamadır, ne işe yarar, kimler vardır anlatmaya çalışıyorum. Konu şimdilik kısıtlı bir zümrenin ilgisini çekiyor farkındayım çünkü uygulama henüz sadece IOS kullanıcılarında var. Ancak müjdemi isterim: Mayıs sonu gibi Android'ciler de ClubHouse'da olacak ve bizler 'buralar dutluktu' esprisini bol bol yapacağız.
10 Mayıs 2021
görsel

Sedat Koroğlu'nun Gizemli Odasından Bildiriyorum

BDSM bazılarımız için 'tanıdık' bir kavram olabilir. Aranızda 'BDSM'den keyif alıyorum' diyenler eminim ki vardır. Ancak bazılarımız ise bu dört harfli gizlemli oluşumu 'Gri'nin elli tonu' benzeri filmlerde görüp dost meclislerinde 'Ay ne garip şeyler yapıyorlar yahu' dedikten sonra gizli gizli internet dehlizlerinde araştırmalara dalıyoruz. Yalan mı?Geçen haftalarda FİNANSAL KÖLELİK üzerine bir röportaj yapmıştım. Sonrasında BDSM'cilerden çok mesaj geldi. Bizi de dinleyin dediler. Nedense uzak duruyordum taa ki 'Camdaki Kız' dizisindeki Sedat'ın meşhur odasını görene kadar.
9 Mayıs 2021
görsel

Mayıs Ayı Yeniden Doğuş Ayımız Olacak!

O memleketin en tanınan astrologlarından biri. Ama bana sorarsanız onu diğerlerinden ayıran en önemli özelliklerinden biri hazırladığı özel meditasyonlar ile binlerce kişiye aynı anda tarif etmesi zor deneyimler yaşatması. Ben çalışmalarından birine katılmış, yarım yamalak yapmış olmama rağmen çok etkilenmiştim.
3 Mayıs 2021
görsel

Club House Günlükleri 3: L Koltuğa Uzanmaz mıydınız?

Club House'un bence en başarılı odası onlara ait. Onlar derken kimlerimi kast ediyorum? Aslında hepsini tanıyorsunuz; Esra Ruşan, Alican Yücesoy, Onur Ünsal ve Serkan Arslan.Odanın ismi ise başlıkta da kendini belli ettiği üzere: L koltuk. Burada gizli zevklerinizi, yatakta duyduğunuz en garip sözü ya da hayattaki en büyük korkunuzu binlerce kişi ile 'rahatça' paylaşabiliyorsunuz. (Club House'da bir oda maksimum 5000 kişi alabiliyor ve bu ekip o rakamı gördü arkadaşlar.)
21 Nisan 2021
görsel

Club House Günlükleri 2

Yaklaşık 10 gün önce başlamış olduğumuz Clubhouse maceramız devam ediyor sevgili okuyucu. Ben bu sürede gizli gizli uygulama içinde gezindim, odalara girdim, konuşulanlara şaşırdım, konuşulanlardan korktum, konuşulanlara katıldım gaza geldim, odalardan atıldım, odalar açtım, kavga ettim, arkadaş edindim. Uygulamaya küstüm ve yeniden barıştım... Boynumda yazan 'Drama Queen' dövmesinin hakkını sonuna kadar vermeye devam ettim senin anlayacağın. Bu olan biteni sonraki yazılarda okuyacaksın, istersen. Şimdi konumuz Clubhouse'un ünlüleri. Uygulamaya sık sık giren kendi alanlarında tanınmış isimlerle kısa kısa sohbet ettim (yakalayabildiklerimi tabii ki; hey Enis Arıkan gözüm üzerinde!) 
16 Nisan 2021
görsel

Club House Günlükleri 1

Club House uygulamasını mercek altına yatırmaya karar verdim. Şaka bir yana, madem günde 8 saat buradayım, neler olup bitiyor, kimler var, görünen görünmeyen kuralları neler anlatayım istedim. Bu içinde röportajların da olduğu uzun bir yazı dizisi olacak. Hazırsanız başlayalım...
6 Nisan 2021
görsel

“Stress Topunuz Olmak İstiyorum Pelin Hanım”

Eminim hepinize sosyal medyada “garip” mesajlar geliyordur. Geçenlerde biri bana “Finansal kölem”, “stress topum” olmak istediğini söyledi, baya da ısrarcıydı.  Ben de kendisini röportaj yapmaya ikna ettim. Bana birkaç kez doya doya “efendim” deme karşılığında kabul etti. Bu arada tabii ki boş durmadım. Bir yandan da meseleyi Instagram’daki takipçilerime sorayım dedim. Vah anasını! Meğer bir benim haberim yokmuş bu durumdan, SANAL FİNANSAL KÖLELİK yeni “trend” olmuş!Röportajda yer almayan “trajikomik” detayları, sosyal medyadan gelen yorumları ve duruma dair diğer tespitlerimi Youtube linkine tıklayıp kanalımdaki “Pelin’in Seyir Defteri” bölümünde bulabilirsiniz.
1 Aralık 2020
görsel

Pamuk’un Bacaklarının Bedeli 181 TL

Geçtiğimiz haftalarda her yerde bacakları kesilmiş golden cinsi bir köpeğin haberlerini gördük. İsmi Pamuk, çoğumuz ismi de biliyoruz. Pamuk’un başına gelenleri Haytap saha sorumlusu Zuhal Arslan hanımdan detaylı öğrendim ve tabii ki akıllardaki o sorunun cevabını da aldım “Hayır Pamuk’a bunu yapanlar para cezası dışında bir ceza almadı. Sahibine 181 TL, Pamuk’un bacaklarını balta ile kesen “insan”a ise 628 TL ödeyerek kurtuldu. Yani olan yine masum bir canlıya oldu…”
30 Kasım 2020
görsel

“Hayatı Ertelemek İstemedim”

Sahip olduğunuz ve sizin kimliğinizi oluşturan, sizi “siz” yapan şeylere ne kadar bağımlısınız?Bindiğiniz araba, çalıştığınız şirket, oturduğunuz ev ya da son moda kıyafetleriniz… Bunlar gerçek benliğinizi ne kadar yansıtıyor? Hiç düşündünüz mü? Ben bu konuda oldukça sık kafa yorar ardından da hayatımı sorgulayıp, özüme hizmet etmeyen şeylerden arınmaya gayret ederim. 
27 Kasım 2020
görsel

Kimsenin “Yakın Arkadaş”ı Olmak İstemiyorum

Buna benzer bir yazıyı yakın bir tarihte yazmış olmama rağmen kendimi tutamıyorum ve izninle sosyal medya paylaşımı ile duyarsızlık meselesini biraz daha “uzatıyorum” sevgili okuyucu çünkü kafamda yine DELİ sorular var… İzmir’de CANIMIZ yandı, hâlâ da yanıyor. Çok büyük bir deprem oldu ve biz YİNE hazırlıklı değildik. İnsanlar bir günü aşkın süredir enkaz altında. Hem “mucize” kurtuluşlara hem de acı haberlere şahit oluyoruz. Zamana karşı bir yarış söz konusu. Yanlış yapılanma, insan sağlığını hiçe yaşan inşaat firmaları ve deprem konusunda bir türlü edinemediğimiz “bilinçsizlik”ten bahsetmek lazım, biliyorum ama öncesinde bu depremin bize gösterdiği bir başka GERÇEĞİ konuşmak lazım.  Ruhumuzdaki yanlış yapılanmayı, duyarsızlıkta (acaba şuursuzluk mu desem?) geldiğimiz noktayı. 
3 Kasım 2020
görsel

Bin Dolarlık Çanta Paylaşımı SMA’dan Daha mı Değerli?

Çantamda sürekli taşıdığım ben ta lisede iken- 90’lara tekâmül ediyor- annemin aldığı ve o zamanlar anlamını çözemesem de sonradan “köfteyi çaktığım” bir anahtarlık var. Üzerinde “Erkekleri tanıdıkça kedilerimi daha çok seviyorum” yazılı. Merak etmeyin, bu cümleyi savunacak derecede delirmedim ya da şöyle söyleyeyim kadın-erkek ilişkilerine “at gözlüğü” ile bakacak kadar yara almadım (şükürler olsun tabii) hem zaten bugünkü yazının konusu da kadın-erkek-aşk-sevgi-seks ya da bulunamayan ruh eşi değil. Her ne kadar bu meseleler üzerine kalem oynatmaktan keyif alsam da bugün daha CİDDİ, daha HAYATİ ve kusura bakmayın ama daha GERÇEK bir konudan bahsedeceğiz. Peki, neden konuya seneler önce alınmış o anahtarlık ile girdin? diyen dikkatli okuyucu; hemen açıklıyorum.
30 Ekim 2020
görsel

Emre Tanyolu ve Boro’nun “Mutlu Son”u

“Sosyal medyanın gücü” kalıbını sık sık kullanıyoruz. Bu hem iyi hem de kötü anlamda faydalanabileceğimiz bir güç bence.  Hani derler ya “insanı REZİL de edebilir VEZİR de.” o hesap.  SMA bebeklerin yardım kampanyaları, kadına şiddet ihbarları ve kayıp hayvanların bulunması… Bunlar işin VEZİR bölümlerinden. Emre Tanyolu’nun hikâyesi de öyle.  İnsanların bebeklerini çöp konteynırlarına bırakıp kaçtıkları bir dönemde o köpeğinden vazgeçmedi.  İnatla her gün aradı, her gün sosyal medyadan paylaşımlar yaptı, yetmedi haberlere çıktı.  Oğlu Boro’yu bulana 15 bin TL vereceğini dahi söyledi ve insanlar “artık vazgeç” dediği noktada Boro bulundu.
29 Ekim 2020
görsel

Yeni Başlayanlar İçin "Sadakatsiz"

Bu yazıyı “Sadakatsiz” dizisini izledikten sonra yazdım. Dizinin bende bıraktığı soruları sizlerle paylaşmak sizdeki cevapları öğrenmek istedim… İsminden belli, zaten yayınlandığı günden beri de herkes meseleyi konuşuyor o nedenle lafı uzatmadan konuya direkt dalıyor ve sorulara başlıyorum: Sizce bir insan aynı anda iki kişiyi sevebilir mi? Biraz daha detaylandıralım dilerseniz: Sizce bir insan aynı anda iki kişiye âşık olabilir mi? İkisiyle de vakit geçirmekten, ikisiyle de uyumaktan, ikisiyle de yemek yemekten, ikisiyle de sevişmekten ve bana göre asıl soru: İkisiyle de hayaller kurmaktan mutlu olabilir mi?  
23 Ekim 2020
görsel

Demet Işıl Yılmaz’a “Bana Kanseri Anlat” Dedim. “Koku! Pelin Koku!.. Hasta Olmayan Bilmez, Bilemez. Kemoterapi Bütün Hücrelerini Öldürüyor ve Sen İçin Çürürken Kokusunu Alıyorsun”

Demet Işıl Yılmaz… Genç, güçlü, etkileyici bir insan. Savaşçı bir kadın, güzel bir anne…Onunla pandemi döneminde, sokağa çıkma yasaklarının göbeğinde tanıştık. Tabi ki sosyal medya üzerinden. Ama hani bazen birileriyle yolumuz kesişir ve sanki uzun zamandır zaten tanışıyormuşuz gibi hissederiz ya. Bize de öyle oldu.Çünkü farklı alanlarda benzer mücadeleler vermiş, benzer yenilgiler elde etmiş ve benzer şekilde “yanlış anlaşılmış”tık.  Zaten bana sorarsanız hayatın bizlere geçtiği en büyük kıyaklardan biri, umudumuzu yitirmeye yaklaştığımız o köşe başlarında aniden bir “benzer”imizle karşılaşmamız ve onun kulağımıza “henüz hiçbir şey bitmedi” diye fısıldamasıdır... Demet ile tanıştığımızda meme kanseriyle mücadelesi devam ediyordu. Şimdiyse savaş bitti. O kazandı. Yaşadıklarını yazdı, “Mecburiyetsiz” isimli kitabı yakında çıkacak ve hepimizi derinden etkileyecek biliyorum. Madem meme kanseri farkındalık ayındayız ve yine madem birçoğumuz etrafta gerçekten ne anlama geldiğini bilmediğimiz o pembe kurdeleyi görüyoruz. Ona sormak istedim: “Farkında mıyız? Demet, Kurdelemizi doğru yere takıyor muyuz?
23 Ekim 2020