Görüş Bildir

Temel İçgüdü Haberleri

Temel İçgüdü ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Temel İçgüdü ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

İvana Sert'ten Cesur Sahne
İlker Ayrık’ın yönettiği, Hakan Bulut ve Ivana Sert’in başrollerini paylaştığı “Yapışık İkizler”in fragmanı yayınlandı.Fragmana Ivana Sert’in sahneleri damga vurdu. Sharon Stone’un “Temel İçgüdü”deki erotik sahnesini anımsatan görüntüler, sosyal medyada ses getirdi. Film, 30 Ocak’ta vizyona girecek.
İzledikten Sonra Ruhunuzun Açlığını Uzun Bir Süre Dindirecek 22 Kapkaranlık Film
'Film Noir' tarzı filmlerin en belirgin ve temel içeriği karanlıktır. Zaten tanım olarak da 'Karanlık Film' yahut 'Kara Film' olarak çevrilir dilimize. Bu filmlerde; karanlık sokaklarda işlenen cinayet, eşler arasında entrika, karamsarlık duygusunu bolca yaşayan insanlar eksik olmaz. Aydınlatma tekniklerini bir görüşte anlarsınız, boğucudur... Kısacası bu tarz filmler birazcık bunaltır insanın ruhunu, yorar...Fakat şunu da belirtmeden geçmeyeceğim. Başlangıcı 1930'lu yıllara kadar dayanan bu filmlerin birçoğu, halen başyapıt olarak kabul edilmekte ve incelenmektedir. Bu tarz filmleri her izlediğimde 'Vay be!' demekten kendimi alamıyorum desem yeridir.. Günlük yaşamda karşı karşıya geldiğimiz birçok olayı karşımıza olduğu gibi, tüm gerçekliği ile çıkartırlar çünkü. Bu yüzden de ruhumuzun açlığını dindirirler bir yerde, beslerler onu..Çoğu maddi beklenti içerisinde yapılan ve birbirinin neredeyse aynısı filmleri izlemekten sıkılanlar! Birçoğu kült film kategorisine girebilecek, muhteşem filmler sizleri bekliyor bu içerikte.Şimdiden iyi seyirler!
Hakkı Yenen 12 Kötü Kalpli Kraliçe
Sinema perdesinden, roman sayfalarından yada televizyon ve bilgisayar ekranlarından hayatımıza giren saf kötülükleriyle bizleri çevreleyen dünyayı küçümseyen; yalancı, düzenbaz, hilekar ve bir o kadar çekici kötü kalpli kraliçeler, kraliçelerimiz...Onları okuyup tanıdıkça hayata hazırlandığımız, karşılacağımız kötü insanları tanıdığımız, yaşayacağımız pişmanlıklar öncesinde kendimizi hazırladığımız bu karakterler tüm kötülüklerine rağmen bizleri hayran etmeyi sürdüren nitelikler taşırlar. Bu özellikleriyle hem nefret ettiğimiz hem de aşık olduğumuz insanlar gibidirler. Ne uzak ne yakın...Sözlü edebiyattan sessiz sinemaya, renkli televizyondan bilgisayar oyunlarına ve mitolojik yazından best-seller romanlara kurgunun olduğu her alanda tarih boyunca kötü karakterler hep mevcut olmuştur. Öznel kriterlerle oluşturulan bu içerikte akıllara kazınmış kötülükleri kadar sahip oldukları kadınsı cazibeleriyle de kurgusal tarihin unutulmazları arasında yer alan karakterleri inceliyor ve hatırlıyoruz.İyi seyirler.