Sinema Tarihinin İzlendiği Sırada En Çok Durdurulan 16 Göz Belertici Sahnesi

 > 
14bPAYLAŞIM

Bilgisayarda film izlerken durdurabilmenin en güzel yanı mutfağa gidip abur cubur tazelemektir benim için ama bazı sahnelerde "o ney lan?" diyip durdurarak baktığımız da oluyor. İşte sinema tarihinin en çok durdurulan sahneleri de bunlar. Bu arada bazı filmler için spoiler olabilir, şimdiden uyarması mesuliyet kabul etmiyorum 😁

Kaynak: http://whatculture.com/film/17-paused-mo...

16. Signs (İşaretler) - Doğum günü sahnesi

Filmdeki uzaylıların ilk defa görüldüğü ve gerilimin had safhada olduğu bu an sinema izleyicileri tarafından "la bu nasıl uzaylıymış hele du bakalım" denilerek tekrar tekrar sarılmıştı.

15. Scanners - Kafa patlama sahnesi

1981 yapımı bu film aha da bu kafa patlama sahnesiyle meşhur oldu. O dönemin teknolojisiyle nasıl yapıldığı anlaşılması için her sahnesinde durdurup bakanlar vardı. Tabii o sıra cd dvd torrent falan yok, vhs'yi tak durdur geri sar falan zor işler.

14. Cabin In The Woods (Dehşet Kapanı) -Yazı tahtası sahnesi

İzlerken "aha la dur la dur şurayı durdur da okuyak, filmi çözeriz hem mis gibi" denilerek insanlar tarafından durdurulan bir sahne. İlerleyen dakikaları için bir nevi kendi kendine spoiler veriyor yani film.

13. Pulp Fiction (Ucuz Roman) - Bruce Willis'in çıplak sahnesi

"Aaa dur lan burus vilis çıblak, durdur bakayım bi" durdurması.

12. Total Recall (Gerçeğe Çağrı) - 3 memeli hatun sahnesi

O güne kadar hiç böylesi düşünülmemiş, yapılmamıştı. Sırf sinema için değil genel olarak devrim gibi bişeydi! Biz de haliyle o sahnede epey durduk anaa ne acayip diyerekten 😁

11. Boogie Nights (Ateşli Geceler) - Mark Wahlberg'in "ben starım" dediği sahne

Buraya sansürlüsünü koyduk ama sansürün ne kadar büyük olduğunu görürseniz, filmin neden bu sahnede durdurulduğunu da anlarsınız. Hadi canım bu kadar değildir diyenler de haklılar, bu filme özgü büyüklükte protez bir şeymiş kendisi.

10. 3 Men And A Baby (3 Adam ve 1 Bebek) - Arka plandaki hayalet çocuk

Kendi halinde bir 80'ler komedi filminde neden böyle bir görüntü var arkadaşım, bizi tırstırmaya utanmıyor musunuz? Muhtemelen setteki çocuklardan biri, o sırada yapılan çekimi izliyordu ve bu kameratya alındı ama işte insan ürpermiyor değil.

9. Memento (Akıl Defteri) - Flashback sahnesi

Sinema tarihinin en beyin yakan filmlerinden Memento'da kahramanımız Leonard Shelby de balatayı yakmıştı ve hafıza sorunu yaşıyordu. Geçmişten bir şeyler hatırladığını gördüğümüz karelerden birinde arka plandaki detaya takılan izleyiciler bu sahnede filmi durdurdu çünkü burada elemanımızın akıl hastanesinde olduğunu görüyoruz.

8. Burn After Reading (Aramızda Casus Var) - Gardırop sahnesi

Brad Pit'in George Clooney tarafından alnından mıhlanması o an için şok etkisi yaratmıştı çünkü kimse böyle bir şey beklemiyordu. Bu arada filmi izlemeyenler bunu okuyup sürprizi kaçırdık falan sanıyorlarsa sesleneyim: çok matah bir film değil, bir şey kaçırmadınız. İzlemeseniz de olur :D

7. Wild Things (Vahşi Şeyler) - İki hatunlu öpüşme sahnesi

Ehm, nedeni ortada sanırım 😁

6. Psycho (Sapık) - Kurukafa sahnesi

Alfred Hitchcock, hiç yoktan ekstra tırstırmıştır bizi bu bir sahnelik Norman Bates'in yüzünde beliren kurukafa sahnesiyle.

5. Entrapment (Kurda Tuzak) - Kalça sahnesi

Catherine Zeta-Jones'a olan aşkımızın(?!) başladığı sahnedir kendisi.

4. Fight Club (Dövüş Klübü) - Tyler'ın anlık gözükmesi

Filmde elemanımız henüz Tyler Durden'la tanışmadan önce, onu bu sahnede görür gibi oluyor. Ya da kafasında ilk kez canlandırmaya başlıyor diyelim.

3. Fast Times At Ridgemont High

Bu filmin akıllarda kalmasını sağlayan sahne, Phoebe Cates'in havuzdan çıkışı.

2. The Lion King (Aslan Kral) - Sübliminal mesajlı sahne

Bir çoğunuz duymuştur veya görmüştür, havada yazılan SEX yazısının çok konuşulmuşluğu var. Disney'in de bu sahne için "orada SFX yazdık, efekt departmanımızın kendilerine jesti işte kardeşim" şeklinde ilginç bir açıklaması da vardır.

1. Basic Instinct (Temel İçgüdü) - Bacak bacak üstüne atma sahnesi

Tüm dünyanın tartışmasız en çok durdurulan ve erkekleri en çok yutkunduran sinema sahnesi kuşkusuz ki Sharon Stone'un bu sahnesi. Zamanında bir şeyler görürüm umuduyla nice gözler kör oldu, nice yiğitler telef oldu hey gidi...

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emir-yildiz1

04.Temmuz.2015, 20:18 Burdan mı esinlendin admin :))

ibrahim-talay

#1 gıf i hatırladım :D

sari-lacivert

#10 resimde görünen çocuk için o hastanede önceki yıllarda ölmüş birisi ve çekim esnasında böyle birisinin olmadığı açıklandı yapımcı tarafından

sedef-ustuner

Burn After Reading'e 'çok da matah bi film değil' diyen adamın sinema listesi hazırlaması özgüveninden istiyorum.

alper-ozel1

Bu onedio yazarlarını, Burn After Reading'e "çok matah bir şey değil, izlemeseniz de olur" diyecek kadar arsızlaştıran şey nedir çok merak ediyorum.

absurdman

Filmin kötü olması.

Görüş Bildir