Görüş Bildir

Harry Potter Haberleri

Harry Potter ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Harry Potter ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Kitapları En Çok Satan Yazar: James Patterson
ABD’li yazar James Patterson, kitap endüstrisinde rakip tanımadığını kanıtladı. Kitap satış rakamlarını inceleyen Nielsen BookScan/ Nielsen Kitap Taraması’nın verilerine göre; James Patterson 2000’li yılların “en başarılı yazarı” oldu. Nielsen BookScan, 2000’li yılların en çok satan yazarları listeleştirdi. Forbes’un Dünyanın En Çok Kazanan Yazarları listesinde her yıl üst sıralarda yer alan James Patterson, kitapları en çok satılan yazar oldu. İlk kitabını 1976’da yayımlayan Patterson, bugüne dek yaklaşık 130 kitap piyasaya sürdü. BİR KADRO EŞLİĞİNDE YAZIYOR Patterson’ın tüm dünyada 300 milyonu aşkın kopya sattığı tahmin ediliyor. Romanlarını çoğunlukla bir yazar kadrosu eşliğinde yazan Patterson, kısa süre önce gerilim romanları ile yetinmeyerek genç edebiyat okurlarına yönelik kitaplar da yazmaya başlamıştı. ABD’de satılan her 17 kitaptan biri Patterson imzası taşıyor. SIRADA DOKUZ KİTAP VAR Listenin ikinci sırasında, Harry Potter serisiyle geniş bir hayran kitlesi edinen J.K. Rowling yer alıyor. Üçüncü sırada aşk romanlarıyla tanınan Nora Roberts’ın bulunduğu listenin dördüncü sırasını ise Dr. Seuss olarak bilinen Theodor Geisel, beşinci sırasını ise John Grisham kimseye kaptırmadı. Twillight/Alacakaranlık serisinin yazarı Stephenie Meyer altıncı olurken, son 40 yılın en çok satan yazarlarından biri olan Stephen King ancak 11’inci sıraya yerleşebildi. James Patterson’ın 2014’te dokuz kitap yayımlaması öngörülüyor. Biraz Brown biraz Rowling » James Patterson » J.K. Rowling » Nora Roberts » Dr. Seuss » John Grisham » Stephenie Meyer » Dan Brown » Nicholas Sparks » Janet Evanovich » Jeff Kinney TARAF/TELEGRAPH
Scarface'in Yeniden Çekileceği Kesinleşti
1929 yılında yazılan ve daha önce iki kez beyazperdeye uyarlanan Scarface, bu kez Şilili yönetmen Pablo Larrain tarafından yeniden çevrilecek.Aslında bu iddialar 2011 yılından bu yana ortalıkta dolaşıyor ama en son geçen yıl Ağustos ayında Harry Potter serisinin de bazı filmlerini yöneten David Yates tarafından hazır bir senaryo üzerinde çalışmaların başladığı dedikoduları dolaşıyordu.Görünüşe göre bu iddialar doğru değilmiş. Çünkü Universal Pictures’dan yapılan açıklamaya göre, daha önce No adlı yapımı yöneten Şilili yönetmen Pablo Larrain, Scarface’in yeniden çevriminde görev alacak.Film hakkında bilinenler ise Meksikalı bir çetenin günümüz Los Angeles’ında kuracağı imparatorluk ve efsaneleşen Tony Montana karakterinin Tony’sinin tutulup, başka bir soyad ile yeni bir karakter olarak karşımıza çıkacağı. Başka bir bilgi henüz ne yazık ki bilinmiyor.