Görüş Bildir

Buğra Gökçe Haberleri

Buğra Gökçe ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Buğra Gökçe ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

İlk Gün Yaşanan Tüm Gelişmelerle İzmir Depremi
Ege Denizi'nde merkez üssü İzmir'İn Seferihisar ilçesi açıkları olan 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İzmir'de yoğun olarak hissedilen deprem nedeniyle bazı evlerin yıkıldı, çok sayıda bina da hasar gördü. İzmir'in yanı sıra çevre illerde de hissedilen depremin yaklaşık 15 saniye sürdüğü belirtiliyor. Deprem sonrasında Seferihisar'daki bazı sokaklar sular altında kaldı. Ekipler enkaz altındaki vatandaşlara ulaşmak için çalışmalara başladı.AFAD yaralı ve can kaybı bilgisini güncelliyor. Gelen son açıklamaya göre can kaybı 20'ye, yaralı sayısı 786'ya çıktı. Arama kurtarma çalışmaları 4 binada tamamlandı, 13 binada sürüyor. Yaşanan tüm gelişmeleri canlı olarak aktardık...
Deprem Tehlikesini Fark Edenler Koştu: Evinizin Depreme Dayanıklı Olup Olmadığını Öğrenmek Ne Kadar?
Kahramanmaraş merkezli depremlerde can kayıpları artarken, yıllardır uzmanların uyardığı Marmara depremi için özellikle İstanbul'daki vatandaşlar riski yeniden hatırladı. İstanbul, başta olmak üzere Marmara Bölgesinde vatandaşlar binalarının depreme dayanıklı olup olmadığını anlamak için harekete geçerken, risk analizi yaptırmak için neler yapmalı? Risk analizi yaptırmanın ücreti ne gibi sorular soruluyor.
İstanbul İçin Korkutan '318 Bina Durduğu Yerde Çökebilir' Uyarısı Dikkat Çekti
Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde birkaç saat arayla meydana gelen depremler ağır yıkıma neden oldu. Depremin etkilediği 11 ilde binaların yerle bir olması yüzünden binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti. Yaşanan felaketin ardından gözler İstanbul'a çevrildi. Beklenen İstanbul depremi nedeniyle tedirgin olan vatandaşlar binalarında deprem riski testleri yaptırmaya başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Buğra Gökçe açıklamalarıyla gündem oldu. Gökçe'nin ''318 binamız bu analize göre durduğu yerde çökebilir durumda.'' uyarısı dikkat çekti.
Konut Fiyatlarındaki Artış Ev Sahipliğini Düşürdü Vatandaş Eski Binalarda Yaşamaya Devam Ediyor
2021'den bu yana Türkiye'deki yaşanan enflasyonist ortam alım gücünü eritirken, ev fiyatlarında yükseliş dalgası önden gelse de enflasyonla birlikte tırmanışa geçmişti. Ev fiyatlarının etkisiyle yükselen kiralar, İstanbul başta olmak üzere Türkiye genelinde ancak özellikle büyükşehirlerde barınma krizine doğru yol aldı. Bu nedenlerde ilk sırada enflasyon gelse de, kur, arsa ve işçilik gibi maliyetlerdeki artışlar, yabancıların vatandaşlık ve oturum nedeniyle yaptıkları alımlar gibi birçok neden bulunuyor. Konut tarafında sorunlar, nedenleri ve çözüm önerileri uzmanlar tarafından geliyor.