Görüş Bildir

TÜGVA Haberleri

TÜGVA ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. TÜGVA ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Bugün Mutlaka Okumanız Gereken 10 Köşe Yazısı
SABAH gazetesi manşetten inliyor:Meral Akşener'e kaset iftirasında bizim suçumuz yok.Bütün suç paralelcilerin...Ne paralelcileri!Bütün suç Aydın Doğan'ın...Peki mağdur ne diyor?Mağdur...Yani Meral Akşener?Takdim ediyorum.İşte Meral Akşener'in cümleleri:Beni asıl vuran kanal yöneticilerinin tepkisizliği oldu.Kanal sahipleri, Hasan Kalyoncu'nun çocukları...Rahmetli Hasan Kalyoncu beni kızı gibi görürdü.Ne yapacaklar diye bekledim, çıt yok.
Bugün Mutlaka Okumanız Gereken 10 Köşe Yazısı
Memlekette bir Yunanların vatan haini ilan edilmediği kalmıştı. O da oldu!Yeni Asır gazetesinin mikrofon uzattığı Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Başkanı Mehmet İşler, “Yunan adaları daha ucuz” diyenlere isyan etmiş.Meğer bizimkiler en pahalı suyu kullanıyorlar, en pahalı katı atık bedelini ödüyorlar, vergi veriyorlar, balığı faturalı alıyorlar, çalışanlarının sosyal güvenliğini ödüyorlarmış. Sıkı durun, kreşendo geliyor: “Çünkü biz vatanseveriz! Yunan adalarında bunların hiçbiri yapılmıyor.”Sanırım artık memleket sınırları içinde kazıklanmaktan yıldığımız için biz de bu Yunan vatan hainlerinin ekmeğine yağ sürmüş oluyoruz!
İzmit Belediye Başkanı Ensar ve TÜGVA'ya Yapılan Harcamaları Açıkladı: 'Ne İsterlerse Vermişler'
CHP'li İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, belediyede TÜGVA ve Ensar Vakfı'na yapılan ödemeleri bir basın toplantısı düzenleyerek anlattı. Vakıfların tek bir isteğine karşı çıkılmadığını ifade eden Hürriyet, 'TÜGVA, 500 adet çikolatalı gofret istemiş. Gofretlerini bile biz almışız' dedi. Başkan Hürriyet belediyenin “Sokak kütüphanesi” projesi kapsamında aralarında FETÖ kitaplarının da bulunduğu yayınlar için 230 bin TL ödeme yapıldığını da açıkladı.
İBB Başkanı İmamoğlu 'Bu Daha Başlangıç' Dedi: Ensar Vakfı, TÜRGEV ve TÜGVA ile Protokoller İptal Edildi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi aralarında Ensar Vakfı, TÜRGEV, Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, Daru'l Fünun İlahiyat Vakfı, Hoca Ahmet Yesevi Vakfı ve TÜGVA'nın da bulunduğu vakıflarla yapılan protokollerin feshedildiğini duyurdu. Açıklamada ayrıca söz konusu vakıflara İBB bütçesinden toplam 357 milyon 453 bin 972 lira harcandığı vurgulandı. İBB Başkanı İmamoğlu konuya ilişkin 'Şu an itibariyle iptal ettiğimiz, vakıflara aktarılmış, verilmiş kaynaklar adına söylüyorum. Tam 357 milyon liralık bir sürece nokta koymuş durumdayız' dedi. Sadece bir vakfa yemek desteğinin 56 milyon lira olduğunu, vakfa verilmek üzere yapılan bir binanın maliyetinin ise 165 milyon lira olduğunu vurgulayan İmamoğlu 'Artık o bina, o mülk millete ait. İstanbullulara ait. Onun bunun vakfına değil' dedi ve ekledi: 'Bu daha başlangıç.' 
Sayıştay Raporuna Göre İBB; Dernek, Vakıf ve Kişilere Kanunsuz Hizmet Vermiş
Sayıştay'ın 2019 yılına ilişkin raporunda, İBB'nin derneklere, vakıflara ve kişilere yaptığı yardımların kanunsuz olduğu tespitine yer verildi. Seçildikten sonra 'Adama, kişiye, kişilere, gruplara, cemaatlere, vakıflara, derneklere hizmet işi bitti' diyen Ekrem İmamoğlu, aralarında Ensar Vakfı ve TÜRGEV'in de yer aldığı pek çok sivil toplum kuruluşuyla yapılan protokolleri iptal etmişti. Bu vakıf ve derneklere, 357 milyon liralık kaynak aktarıldığı iddia ediliyordu.